Jiří Černohorský vybírá za účast na demonstraci peníze. Jedná se o nepovolené organizování sbírky?

Jiří Černohorský je béčkový prokremelsky a xenofobně orientovaný extrémista se zálibou v natáčení mnohdy afektovaných videí z auta pro osůbky holdující Ortelu i fanoušky nejrůznějších umaštěných příhod, které se sice ve vlhkém snu fobika mohly stát, ale ve skutečnosti se nestaly.

Jiří Černohorský – screenshot z jednoho z videí, kde krajně pravicový křikloun promlouvá k fanouškům v bundě zápaďácké banky z Holandska

Ještě v lednu na začátku minulého roku chystal neúspěšnou kandidaturu do europarlamentu, zatímco dnes má tento bývalý tesař a nejspíš i bývalý taxikář jiné cíle. Rozhodl se pro další srandaakci, o které by průměrně vzdělaný právník musel chtě nechtě zapochybovat, protože organizace sbírky, které se xenofobem chystaná akce dost podobá, vyžaduje přeci jen určité náležitosti, které dost možná v plánu Jiřího Černohorského chybí. Sbírka musí být u úřadu patřičně nahlášena, nesmí například chybět speciálně vytvořený bankovní účet.

Zdroj: https://www.mvcr.cz/soubor/manual-sbirky-pdf.aspx

Mimochodem, pokusy o provozování nepovolené sbírky v okolí Černohorského již byly. Předtím, než se “oficiálně” Mošničkův internetový rudohnědý projekt Bohemia Patriot s Černohorským rozešel, pokusila se jedna osoba ženského pohlaví z tohoto slepence zahájit sbírku 85 korun na podporu zmiňovaného ukřičence i “společníka z videí” Zdeňka Chytry. Přečíst si o tom můžete v článku na Demokratikonu z 24. září 2019.

Inu, když máte v životopisu zkušenosti s několika exekucemi – k 1. dubnu 2019 konkrétně sedmi zápisy u exekutorů – potom se peníze opravdu hodí.

Seznam exekucí Jiřího Černohorského k 1.4.2019

Kytka položená Jiřím Černohorským k soše Koněva byla hrazena ze spolkového účtu, pokus o shromáždění milionu korun od fanoušků nevyšel, a tak je na stole nový nápad na vyhlášení akce “1000 a 1 statečných”, kdy po sáhodlouhém hořekováním nad tím jak je špatná a zlořádná demokracie a volby jsou absolutně nefunkční, protože podle nevědomé mysli fobika zastupitelská demokracie nefunguje, přichází na řadu žádost o finanční příspěvek, bez kterého se zájemci chystané události nemohou zúčastnit. Prostě, chceš demonstrovat, tak zaplať pět stovek a já tě roztřídím do tří part pobývajících několik dní na předem určeném místě.

Jak originální…napište číslo bankovního účtu a hlavně pošlete peníze na běžný účet, aby Cemper, Hrebenar i další nevěděli, kdo přispěl a kolik naivků se rozhodlo odeslat pětikilo radikálovi původem z Brna. Aby se přeci jen dušičky plné naivity, ochotné jinak věřit v pravdivost chemtrails, rasovou nadřazenost, ochranitelskou náruč Putinova Ruska, nebo Nový světový řád přesvědčily, předhodí se jako důvod k pořádání akce donucení politiků k přistoupení na vlhké sny ultranacionalistů, kde na prvním místě trůní referendum s jakoby jednodenními a povinnými volbami, protože v rudohnědých skupinkách bylo napsáno na milion konspirací o tom, jak jsou ve dvoudenních volbách manipulovány hlasy…sice to není pravda, ale pravda by to mohla být, pokud by se to nacionálovi zdálo v živém a značně upoceném snu.

Část příspěvku Černohorského z 22.1.2020

Na zveřejněných důvodech je nakrásno vidět, jak si Černohorský protiřečí. Volby jsou pro něj zbytečné, nic nevyřeší, přesto požaduje volby jednodenní…aby se jako neřeklo, že demonstranti nechtějí demokracii a požadují nějakou rudohnědou diktaturu nadvlády xenofobů.

Celá záležitost nejspíš vyšumí do ztracena a celý pseudoprojekt Černohorského vyhoří neúspěchem, ale každý pokus o získání peněz se počítá, když na transparentním účtu Spolku Čest, Svoboda, Respekt k 6.2.2020 je pouhých 8 670,81 korun.

Ostatně poměr příjmů a výdajů na transparentním účtě od 6.2.2019 do 6.2.2020 skončil v červených číslech bratru 4 243,69 Kč.

Zdroj: https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2601071823&f=01.01.2019&t=31.12.2020

Bude velice zajímavé, jestli Jiří Černohorský proplácející sobě i dalším účastníkům nevlastenčení ze spolkového účtu dostojí svého slibu a zaslané peníze dárcům vrátí, pokud nesežene tisícovku platících zájemců, jak ještě 14. ledna 2020 slíbil, jak dokládá výše uvedené video.

Černohorský si naivně myslí, že sežene tisícovku důvěřivých, kteří by svou přítomností od 14. do 25. května 2020 před Úřadem vlády donutili ministry, aby schválili návrhy ultranacionalistů, extrémistů a především xenofobů projevujících se v mnoha případech na sociálních sítích jako ten největší lidský odpad v Česku. Jen si vzpomeňte, jak se nacionalisté třeba na Facebooku vyjadřují k menšinám a uprchlíkům, u kterých by nejeden pseudovlastenec na klávesnici sáhl i po střílení do nepřicházejících obětí válek do Česka.

To bude zase v květnu na sociálních sítích pláče, když se lidé na Černohorského vykašlou, protože komik z videí nemá jednoznačně žádnou reálnou podporu, což je patrné i na mnoha minulých demonstracích, kdy se akcí zúčastnilo jen nanejvýš 40 lidí – stále stejné tváře a počet hlasů pro bývalého tesaře ve volbách neznamenal nic jiného, než směšný údaj o směšnosti jednoho ultranacionála nedávno vzpomínajícího na to, jak poprvé demonstroval jako muž v letech mezi Dělnickou Vandasovou mládeží.

No, co…Spolek Čest, Svoboda, Respekt má virtuální sídlo od společnosti Jake & James, takže není možné kancelář spolku osobně navštívit, evidentně si vedení nedělá těžkou hlavu s dodržováním zákonů, když ve spolkovém rejstříku nejsou k dohledání zprávy o hospodaření spolku, není tedy jasné, jak je konkrétně spolek financován a hlavně kým, pokud nepřistoupíte na hru, že transparentní účet je tím hlavním, na kterém se odehrávají finanční pohyby…proč by pak existoval účet spolku neveřejný…pak ani nepřekvapí, že zmiňovaný spolek i lidé s ním spojení netouží po demokracii, nebo snad transparentnosti, protože v ní musí převzít zodpovědnost za sebe sama, zatímco diktatura by se dokázala o mnohé “postarat”.