Přidá se ke slepenci slovenských xenofobů a náboženských fanatiků také Harabin?

Fašisti s náboženskými fanatiky a dalšími nedemokraty by se rádi na Slovensku šikovali do jednoho předvolebního bloku, protože březnový termín předčasných voleb se pomalu, ale jistě blíží a čtveřice pravidelně ve volbách neúspěšných by ráda alespoň jednou zažila něco jiného, než věčný neúspěch tu tam sváděný na někoho jiného, třeba konspirační spolčení, Sorose, nebo otřepané pohádky o zmanipulovaných volbách.

Internet se plní na sociálních sítích nejrůznějšími xenofobními výkřiky do tmy, facebookové skupiny se předhánějí v nejabsurdnější posty dávající najevo lásku k fašistickým dějinám samostatného Slovenského štátu, zatímco mainstreamové deníky opakují otřepané fráze o toužebně očekávaných změnách v politice, pro které by se mohly ke slovu dostat noví, méně známí, mnohdy slibující to nemožné.

Vůdce neoluďácké klaky se zatím nedostavil, ale čtveřice podivínů se dohodla a nedávno založila jednoúčelový slepenec, kde náboženský fanatismus dokresluje kontury lásky k nedemokratickým režimům, se kterými má státeček pod Tatrami neblahé zkušenosti. Internetový kecal střílející virtuálně uprchlíky snažení populistů s xenofobní slinou na jazyku ocení a ti další přeci nejsou vůbec důležití, protože pohled na čtyřku zpátečníků je skutečně otřesný.

Tím prvním ze čtveřice ochotných je Priama demokracia Marka Géciho z Malacek. Partajníci sice s přímou demokracií nemají nic společného, ale když ten název tak hezky lahodí uchu.

Na webovkách zmiňované politické strany najdete kopu xenofobních a ultrakonzervativních požadavků, směsici čtrnáctibodového seznamu slibů, názorů, se kterými už v minulosti nepřišel žádný úspěch. Islám je špatný, homosexuálové jsou špatní, NATO je špatné, migrace je špatná, Evropská unie je špatná, zato nechybí účelové sliby o vyšších mzdách, důchodech, mateřského a rodičovského příspěvku a jako třešnička na dortu nechybí choutky po zestátňování, takže si na své přijdou i milovníci komunismu…zkrátka, Priama demokracia nenabízí nic nového. Obkresluje jenom to, co v upatlaném obalu poskytuje každý extrémista v okolí. Proto není divu, že Gécův projekt ještě za vedení Beňa získal v parlamentních volbách 2016 jen 0,13 % hlasů a o tři roky později v eurovolbách nepomohl na kandidátce ani Ibrahim Maiga z Fontány pre Zuzanu… 2 222 hlasů opravdu není žádné terno.

Dvojkou v rudohnědém předvolebním bloku není nikdo jiný, než bývalí odpadlíci HZDS okolo Sergeje Kozlíka seskupující se v politickém subjektu Národná koalicia s poněkud propracovanější internetovou prezentací, kdy návštěvníka střelí do oka mladý pár v kroji cupitající si to v romantickém balastu neposečeným polem, zatímco kýčovitou grafiku dokresluje slib o miliardě pro rodiny.

Tedy jen pro ty rodiny, které vyhovují názorům ultranacionalisty, kde otec, matka i děti mají předem sestavené role ve jménu kultury bílého heterosexuálního muže.

Předsedkyní zmiňovaného politického subjektu je Slavěna Vorobelová, která nedávno změnila názor na Kotlebu.

Spolupráca pronárodných strán

Keďže sa blížia volľby do NR SR a aj Vy rozhodnete o tom, kam sa Slovensko bude uberať, zvážte koho vo voľbách podporíte. My máme záujem sa spájať a nie trieštiť národné sily. Aký je Váš názor?

Zveřejnil(a) NÁRODNÁ KOALÍCIA dne Úterý 12. listopadu 2019

V minulosti ho označila za fašistu, extrémistu, ale když se volby blíží, najednou je všechno jinak, protože šéfová xenofobů posuzovala neoluďáka z nejvyšších podle mediálních informací. Kotlebovci by se na hrátky nevlastenců hodili, proto nechybí výzvy ke spolupráci, dokonce se partajně Národná koalicia vzdálí od bývalého poslance LSNS Špánika, který ke kotlebovcům už nepatří, za Národní koalici kandidoval úspěšně ve volbách v Novém Městě nad Váhem a na billboardu říká, že z partaje odešel, protože nechtěl hajlovat.

Vorobelová něco před několika měsíci prohlásila, nyní to odvolala…slibovala, že s fašisty nikdy spolupracovat nebude, není je ochotna udělat přesně pravý opak, když svou partaj nabízí do spolčení se s fašisty…to nakrásno ukazuje, jak pevná politická stanoviska partajníci nabízejí…pokud to politicky vyhovuje a v ovzduší poletují možná ve skutečnosti neexistující očekávání, pak je možné v rámci populismu popřít prakticky cokoli, třeba i základy, nebo deklarovaný odpor k fašistům.

Třetí politický subjekt seřazený do bloku ultranacionalistů je Doma dobre vypadající na první pohled jako nějaká politická strana zaměřená primárně na zemědělskou tématiku, čemuž napovídá také grafika s rajčaty a logem.

Předsedou je další odpadlík HZDS Vladimír Chovan, který býval místopředsedou Slovenské národní strany(SNS) a kdyby se nepohádal s Vladimírem Dankem, možná by v SNS býval byl i nyní a žádná osobní iniciativa v Doma dobre by se nekonala.

I když se Doma dobre s Chovanem hrnou do spolupráce s kotlebovci, vůbec není jisté, jak tato partaj zareaguje na člena Doma dobre z Bardějova Asada Agbariho, když třeba takový Mazurek nemluví o lidech z Blízkého východu zrovna úctyhodně. Budou rasistické nadávky na obtíž, nebo se i s nimi straníci z agrární partaje smíří? Možné to je…ve hře jsou přeci hlasy a samotný Chovan nejspíš patřil do ultranacionalistického jádra HZDS, ze kterého odešlí členové založili xenofobní subjekt, nebo skončili v nějakém jiném dalším nevlastenecky orientovaném projektu…

KDŽP – Aliancia za Slovensko je tou čtvrtou, která na slovenském radikálním nebíčku volá po spolupráci s kotlebovci a zároveň je členem čtyřčlenného nedemokratického spolku.

Aliančníci přinášejí do radikálního seskupení náboženský fanatismus prakticky na chlup totožný s tím džihádistickým nesmyslem wahhábitů tvrdšího ražení, kde Bůh zůstává svědkem nekřesťanského a nekřesťanská tvrzení faráře Kuffy zůstávají základním stavebním kamenem politického programu budoucích dnů.

Předseda KDŽP – Aliancie za Slovensko Štefan Kuffa má skutečně odporné názory. Kdysi prohlásil, že homosexuálové by se měli topit hned po narození. Oh, jak vysoce vlastenecký je to názor…jen co je pravda.

Slepenec ultranacionalistů má společné body, na kterých se dohodnou…spojuje je nenávist s ochotou projevovat se vůči ideovým nepřátelům třeba i násilnou formou, přinejmenším za pomoci nadávek, vyhození na okraj společnosti.

Do placu se hodí lidovost, vlast, Bůh, půda…až se bude čekat, jestli se k čtyřčlennému slepenci přidá Harabin, který Kotlebu vyzval ke schůzce, o kterou ještě předtím projevil zájem samotný šéf kotlebovců.

Je to odporná a zároveň tragikomická podívaná, ve které by možná samotný Harabin nahradil svou neotesaností hrubého Kotlebu veřejností spojovaného s fašismem. Vrabci na střeše si štěbetají, že Kotleba nakonec s Harabinem nesouhlasil, ale prozatím se jedná o nepotvrzené zjištění, které samo o sobě by mohlo Harabina přivést do náruče rudohnědého bloku nedemokratů, kam neochvějně Harabinova Vlasť zaslouženě patří. Ale, bude se chtít prokremelský a neúspěšný prezidentský kandidát přidat někam, kde součástí spolupráce je i ten, kdo odmítl “předchozí námluvy”?