Když dáte 3000, bude video s Chytrou a Konvičkou v plné kvalitě k dispozici

Svět ultranacionalistů bývá pro vnějšího pozorovatele mnohdy tragikomickým. Chytra s Konvičkou se jako hlavní hvězdičky zúčastní minivečera plného lží, hoaxů a islamofobních floskulí, zatímco celé toto tragikomické představení na sociálních sítích přenášejí v live streamu absolventům univerzity života další milovníci podivných názorů na svět.

Zdroj: Facebook

Xenofobové jsou nadšeni, jásají, že na monitorech počítačů vidí po delší době někoho, kdo to “natře” muslimům, uprchlíkům a v neposlední řadě také homosexuálům, jejichž “choutky” po manželství pro všechny vykreslují čáru přes rozpočet kultury heterosexuálního bílého muže.

Kolem prapodivných stand up komiků radikální scény čtvrté kategorie poletuje číšnice s pivem, zatímco například takový Martin Böhm nabízí svým virtuálním přátelům živý přenos z celého toho prapodivného divadélko v hostinci Havlíček v Českých Budějovicích.

Zdroj: Facebook

Spravuje facebookový účet prokremelsky orientovaného a populisticky střiženého Svobodného vysílače, konspiračního “blogísku” DuchDoby.cz, takže nějaký Konvička s Chytrou do konceptu zapadají jako zadek na nočník.

Martin Böhm v rámci Netio Solutions s.r.o. poskytuje svým zákazníkům hostingové služby. Zaregistroval před lety doménu prapodivného projektu duchdoby.cz, který provozuje na serverech své hostingové společnosti, která ještě ještě před několika měsíci poskytla prostor k propagaci kandidatury Jiřího Černohorského na nevyužité doméně nojiste.cz, u které se zájemce pouze dozvěděl cosi o zaparkování u Netio.cz, jinak nic víc.

Jak již bylo řečeno, nabídnutý prostor nebyl využit, ale stejně Černohorského úsměvná kampaň nevyšla, tak kdo by se chtěl zabývat minulostí, ve které pan kandidát zapomněl tak trošku na exekuce, když sliboval část svého platu na nějaké projekty přijímané extrémistickou scénou.

Martin Böhm natočil na kameru celý záznam s Konvičkou a Chytrou…zcela jistě velmi rád tento materiál nabídne svým virtuálním přátelům…ale má to jeden háček. Jak to vypadá, materiály zpřístupní teprve tehdy, až se na uvedeném kontě objeví částka 3 000 korun.

Zdroj: Facebook

Co asi představují ty tři tisícovky…jsou to náklady na cestu do Budějovic doplněné o další výdaje? Samotné natočení s vložením na internet může být přeci jen za obyčejnou hubičku, jak dokládají aktivity jiných streamerů, kteří své dílko poskytly na sociálních sítích v plném záznamu zdarma. Jak se zdá, i pseudovlastenectví má své limity závislé na penězích. Když budou tři tisíce, bude záznam v plné kvalitě, jinak máš, milý xenofobe, smůlu, chtělo by se s trochou nadsázky říct. Pokud náhodou zadáte do prohlížeče adresu jinemedium.cz, dostanete se na stejnojmenný youtuberský účet, kde je několik videí z minulých akcí…

Zdroj: Youtube

Bankovní účet, na který Böhm odkazuje patří zapsanému spolku ETIQ.CZ, který zmiňovaný muž nejspíš zakládal a jehož je zároveň předsedou.

Zdroj: https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-firma.vysledky?subjektId=922532&typ=PLATNY/

Zapsaný spolek o jednom členu…to je panečku vlastenecký počin…ale co, nakonec přeci jen někdo musí naplňovat cíle, které si spolek při svém vzniku zásadově určil…koneckonců získávání finančních prostředků je jednou z vedlejších činností, na které je celý projekt mimo jiné také určený.

Takže i ty tři tisíce je možné započítat do darů, pokud se někdo rozhodne a správce konspiračních webovek pochybné kvality podpoří…asi nikdo Böhmovi neřekl, že existuje na Youtube něco jako předplatné, za které si mohou zájemci zaplatit třeba i žvatlání dvou xenofobů…ale otázkou je, zda by aktivace této služby byla rentabilní vzhledem k rozšířenému faktu neochoty absolventů vysoké školy života přispívat na chod toho, co mají na svých monitorech rádi.

Samotný pohled na hospodaření zapsaného spolku Etiq.CZ vykazuje výdaje za rok 2018 ve výši 62 384 Kč, zatímco kolonka příjmů zeje prázdnotou…

Zdroj: https://or.justice.cz/ias/ui/vypis-sl-detail?dokument=56545412&subjektId=922532&spis=1012724

To opravdu není nic povzbudivého. Ale zase je hezké, že v článku zmiňovaný zapsaný spolek splňuje zákonnou povinnost zveřejňovat účetní uzávěrky, zatímco například takový spolek Černohorského ČEST, SVOBODA, RESPEKT si o takovém chování může nechat prozatím jenom zdát. Inu, vykřikovat hesla do prázdna a plnit zákonné povinnosti založeného zapsaného spolku…to je asi něco jiného.

Ale vraťme se zpátky k humorné žádosti o příspěvky minimálně ve výši 3 000 korun. Böhm si vytvořil “úkolovník”, ve kterém uvádí, že k 10.11.2019 nebylo vybráno vůbec nic, ale i tak se nic neděje. Video sice není dostupné na dané doméně, nicméně možná za měsíc, až nebude věc aktuální, budou mít zájemci počin k dispozici.

Zdroj: https://redmine.sebesdileni.cz/issues/636?fbclid=IwAR2R17FWPZT00RO21Bh7ol6GjZ_kB1CDufsbY6Vdh4cERIR_TAge_wrxJsg

To je opravdu zábavné…vlastník, autor, zakladatel zapsaného spolku se představuje jiným jménem, než na které je spolek registrovaný, děkuje za nelhostejnost…ale milovníci konspirací a příběhů jedna babka povídala dokážou pobavit mnoha způsoby, na tom není nic zvláštního.