Hlupák se pozná například podle toho, když za zvuku státní hymny pokřikuje na soupeře ultranacionalistická hesla

V Plzni se odehrává odvetný fotbalový zápas mezi Českou republikou a Kosovem, zatímco čeští ultranacionalisté využívající srbský ultranacionalismus ke svému zviditelnění opět ukazují, že nepatří do kulturního světa jednadvacátého století.

Sociální sítě se plní trapnými prohlášeními snad ze strachu z další prohry, radikálové propadající prokremelským náladám prohlašují v jednom statusu za druhým, že Kosovo neexistuje a česká fotbalová reprezentace hraje pouze s jižním Srbskem…co kdyby opět podruhé přišla prohra od státu s muslimskou většinou, to by potom islamofobové prožívali další noc v slzách kalenou žlutavým mokem.

Prokremelsky orientovaná, hoaxy a příběhy jedna babka povídala prokládaná internetová telka Žarka Jovanoviče si je velmi dobře vědoma potenciální xenofobie přítomné na stadionu, a tak několik lidí za raptorácký projekt odjíždí do Plzně po malé zastávce v bytečku, ve kterém není nouze o tvrdší alkohol i Lenina pověšeného na zdi pokoje.

Jarda pobaví, na sociálních sítích se pochlubí neveřejným příspěvkem, aby následně raptoráci s Žákem za kamerou zaznamenali dění v ochozech, až si člověk mezi řádky říká: “kde Žarko Jovanovič s dluhy, jaké má, vzal peníze na cestu a lístek?”

Zdroj: screenshot z online vysílání Raptor TV

Mediálně známá postavička z prokremelského zapsaného spolku “Hej,občane!” kontroluje na displeji fotoaparátu pořízené snímky, zatímco každým okamžikem začne zahajovací ceremoniál zápasu.

Ovzduším zní kosovská státní hymna, čeští nevlastenci propůjčující se srbskému ultranacionalismu vytahují srbskou státní vlajku, nechybí čtverec s nápisem “Kosovo is Serbia”, několik lidí za zvuku hymny soupeře vykřikuje nejrůznější hesla neuznávající Kosovo za samostatný stát, jako kdyby radikálové mermomocí netoužili po ničem jiném, než po prokázání nechutného faktu, že i uprostřed Evropy existují jedinci, kterým ani tak nejde o sport a sportovního ducha, jako o další projevy nenávisti, ultranacionalismu, které rozhodně na sportovní stadiony nepatří.

Zdroj: online vysílání na facebookové stránce Raptor TV

Jak by se asi dotyční pokřikovači tvářili, kdyby něco podobného udělali Kosované v publiku? Určitě by se jim to nelíbilo a ostře by to kritizovali jako urážku Česka, zatímco totéž udělají bez větších problémů někomu jinému.

Na obrázcích online přenášeného streamu se objevují staré známé tváře proklemelské klaky prokládané obyčejnými fotbalovými fanoušky, z nichž někteří podlehnou atmosféře a hýkají podobnou tóninou v časech, kdy by radši měli mlčet, protože nesportovní chování na cstadiony nepatří, podobně jako pyrozábava některých rváčů přicházejících na sportovní zábavu jen a pouze kvůli příležitosti porvat se i za doprovodu ochranky, přítomné policie.

Ve zkratce řečeno, ultranacionalismus je vírou hloupých, ochotných zneužít třeba sportovní utkání ke svým poněkud perverzním projevům na veřejnosti, proto není divu, že na fotbalu Kosovo x Česko došlo k tomu, k čemu nakonec došlo.