V Durynsku se ve volbách na druhém místě umístnila AfD, ve které členové mnohdy nevědí, zda čtou text předsedy, nebo Hitlera

Šéf durynské AfD Björn Höcke svými výroky ukazuje odpornost partaje oblíbené u čecháčků. V roce 2018 řekl k památníku holocaustu v centru Berlína:„V duši Němců je zakořeněná touha po historické osobnosti, která zahojí naše rány, překlene naši roztříštěnost a udělá zase pořádek”

V jiném výroku zase šéf durynské AfD Höcke řekl: “Toužení Němců po historické osobnosti, která zahojí jizvy v lidu, překoná trhliny a dá zase věci do pořádku, je hluboce ukotvené v naší duši.”

Ve své řeči předseda durynské AfD používá slova jaká používali nacisté jako například “zvrhlé umění, Lebensraum…”. V Höckeho slovníku nechybí ani výraz “entartet”, který používali nacisté při ničení moderního umění a stíhání jeho tvůrců. A tato strana vedená tímto člověkem v durynských volbách získala 2. místo s 24 % hlasů.

V roce 1932 získala NSDAP v Durynsku 42,5 % hlasů. Nyní zde jako druzí skončili ti, u jejichž předsedy ani poslanci AfD nevědí, jestli to či ono řekl Hitler v Mein Kampf, nebo Höcke