Sobotním shromážděním Svobodné rádio potvrdilo, že není ničím jiným, než prokremelskou, radikální veteší jdoucí naproti extrémistům

Sledování setkání prokremelsky laděného a xenofobně se vyjadřujícího obývákového Svobodného rádia Zikmundové a Kapala bývá pokaždé tragikomickou momentkou, u které se člověk tu tam musí štípnout do ruky, aby se ujistil, že sleduje realitu a nikoli jen perverznější snění o skupince ultranacionalistů poklonkujících Okamurově SPD.

Tentokrát se milovníci věčné slávy Putinovy říše sešli již popáté. A jak bývá nepsaným zvykem, i nyní se srazu nezúčastnilo přespříliš početné diváctvo. Přišly stále stejné tváře…stejní lidé hovořili za mikrofonem. A i tentokrát se Svobodné rádio vydává za vlastenecké, přestože se skutečným vlastenčením nemá moc společného. Raptor TV všechno jistí po vizuální stránce, i když tentokrát průměrný divák zůstává tak trochu vyšťaven ze sledování “rozlučky” s Karlem Gottem.

Soňa Zikmundová zahájí sedánku, vyzve přítomné k minutě ticha jako poctu památce Karla Gotta, jako kdyby fanoušek konspiračních teorií o iluminátech stál za projevení soustrasti zrovna od této sorty lidí pyšnící se přátelstvím nejen k SPD, ale také třeba Vandasově Dělnické straně sociální spravedlnosti. Xenofobové potajmu snící o věčném Československu poslouchajícím Kreml na každé slovíčko po kratičkém mlčení pokračují v připraveném divadélku. Snad jen Kapal drcne rukou do Zikmundové, aby přestala s představováním hostů a dala tak prostor písničce Karla Gotta…jestlipak ze Svobodného rádia za tuto hudební vložku zaplatili příslušné autorské poplatky…

Matějka v černém, poněkud těsném trikotu zkouší pustit z reprobeden státní hymnu, ale nějak se mu to nedaří…to bude nejspíš další úsměvná etuda dokazující, že Svobodné rádio s fanoušky není ani omylem vlastenecké, zvláště, když má přijít na pořad dalších chvil hymna neexistujícího státu, kde si Češi hráli na vrchní pány a slovenští bratři zůstali jen součástí nikdy nenaplněné vize federace dvou vlád i dvou národů.

Hymna s hudbou se nekoná, a tak se pseudovlastenci dali do amatérského popěvování, tentokrát však bez slovenské části, což je vzhledem k československému zapálení přítomných docela zábavné opomenutí. Tentokrát mezi hosty nechybí Okamura, Kobza, Monika Pilloni a řada dalších…to zase bude kvalitka, nad kterou si posteskne kdejaký milovník konspiračních teorií…

Tomio Okamura svou přítomností tak trochu v očích pseudovlastenců přidává Svobodnému rádiu na vážnosti. Pochválí obývákové pseudoredaktory za práci,

protože na webovém vysílání je více než častým hostem. Kobza z SPD přítomné nazývá “disidenty” jako kdyby ta hrstka pomýlenců představovala odbojáře několikátého odboje bojující proti diktatuře nesvobody…člověk při takovém názvosloví neví, jestli se smát, nebo začít usedavě plakat. Demagogie v Kobzově podání doslova tančí ovzduším…nechybí strašení migrací, která tentokrát prý přijde v ještě větším počtu…strašení zahrnuje krajně pravicové sny o chystané legislativě, nechybí džihádisté ohrožující Kurdy a v neposlední řadě také Evropa tahající za kratší konec, neschopná prověřit přicházející mladé uprchlíky…představit si SPD jako stranu kazatelů…to chce skutečně velmi bujnou představivost.

Svobodné rádio nabízí Okamurově hnutí hlásnou troubu jednoúčelové propagandy, a tak se partajníci na sjezdu obývákových fobiků také podle toho vyjadřují. Přejí dobrou práci Dukátovi, Zikmundové i Kapalovi, který snad milionkrát ve svých radiových vyprávěních obhajoval stranickou politiku Svobody a přímé demokracie Tomia Okamury, i když se to v partaji trošku bortilo a spolupřátelé se díky tomu přesouvali na opačný břeh ideí…

Snad jen kdyby bylo v sálu víc lidí, udělala by Zdeňka Procházková větší kšeft prodejem přítomných knih, které si návštěvníci setkání mohli koupit. Přeci jen, pořídit si čtivo od ženy, která tvrdí, že Putin osvobodil Krym jeho okupací, může být pro českého ultranacionalistu příjemným zážitkem.

Pisálek na Facebooku běžně sesílající uprchlíky ke dnu Středozemního moře se po Procházkové projevu sounáležitosti s Kremlem cítí jako “blecha v psím kožichu”. Kousek u německých hranic jsou Karlovy Vary se silnou ruskou základnou, a tak, dá-li Putin, může i Česko být součástí Ruské federace…v podobných myšlenkových závěrech dopomůže zcela určitě přítomný samozvaný biskup Timotej nikým neuznaného řádu pěkně stylově oděný do černé sutany…

Pravda sice osvobozuje, ovšem je to především pravda, proti které se samozvaný a tudíž neexistující biskup staví především. Mnohokrát využil Svobodného rádia k rozšiřování nenávisti, lží a manipulací pošpiňující svátost církve, ke které se “hlásí”. Podle Timoteje papež František představuje zlo, Jidášovu zradu, kdy papež František zůstává kolaborantem islamizace, uzákonění hříchu…není divu, že je Timotej evergreenem Svobodného rádia. Ti ideově slabší potřebují “souhlas z vyšších míst”, a tak hra na biskupa nějaké církve přijde vhod. Když hoaxy, lži, manipulace a doslovné pohádky vypráví někdo v sutaně, někteří uvěří a ještě Svobodné rádio poplácají po ramenou za skvělý příklad vlastenectví…a o to jde všem zainteresovaným především.

Třešničku na dortu mile rád vykreslí Obrtel z téměř neexistující Národní domobrany, touto dobou hrající si na školitele vlastenectví.

Mužík z fotky odhodil lékařský plášť, oblékl si khaki uniformu, aby si ihned v úvodu svých slov postěžoval nad vládním rozhodnutím zakázat bojůvky xenofobů, podle kterých je třeba takové Švédsko na pokraji občanských válek. Národní domobrana by chtěla být hvězdou, ale ve skutečnosti není ani žlutým snížkem na rohu ulice.

Bezpečnostní hrozba ze zpráv o extrémismu je vítanou, zvláště, když hovoří o zlém Západu a milovaném, nikdy nechybujícím Východě, ke kterému třeba takový samozvaný bezpečnostní expert Skalický směřuje, často jako střelka porouchaného kompasu. V mysli xenofoba, vypravěče dojmů a pojmů vznikají příběhy o válkách o duše, zatímco třeba důchodce odvedle nadšeně otevírá emailovou schránku s dalšími řádky o zlořádném světovém systému vládců usilujícím o genocidu co největšího počtu lidstva na Zemi.

V pořadí již pátá ideomašírka Svobodného rádia bez Kapalových lží o kooptovaném poslanci Kapalovi potřebuje po kratičké přestávce další politické podržení, a tak je k mikrofonu zván europoslanec Blaško. Je tak malým, že jej Kapal nevidí. Europoslanecká funkcička zůstává odhozena do rohu, protože generál zní honosněji, než nějaký flek v nenáviděném europarlamentu, který se na virtuálních vlnách Svobodného rádia pravidelně ocitá na černé listině.

Blaško se ocitl podle svých slov v jámě lvové, přichází přítomným vyprávět o tom, jak je třeba mít v Bruselu silný žaludek, zatímco v éteru zůstávají zamlčeny jistě zábavné momentky o tom, jak stejný Blaško údajně neumí anglicky, a tak se nemá jak s kým dorozumět, pokud zrovna nedrží nad hlavou s kolegou kousek papíru nad hlavou…ale co..stejně na závěr celkem nudného vystupování perlička o tom, jak ve zlém Bruselu nechtějí trest smrti…ostatní se zasmějí a třeba takový přítomný Vandas na tu řeč plynule naváže…

V projevu pokračuje řada dalších a dalších, až před diváky objeví krajně pravicový xenofob z Facebooku Zdeněk Chytra, tou dobou vedoucí demagogický a hoaxy podpořený boj vůči sňatkům pro všechny, homosexuálům a dalším ideovým nepřátelům průměrného pseudovlastence.

I tato osoba na Svobodném rádiu vystupuje. Obává se boje Evropské unie proti fake news, a tak promlouvá o tom, jak moc je důležité “alternativní média chránit a podporovat”, protože přesně tato média rozšiřují směrem k veřejnosti fake news s prokremelskou ideovou mašírkou, kterou mnozí hltají jako piják mokrý inkoust na papíru. Ostatně i samotný Tomáš Vandas určitě s Chytrovým názorem souhlasí, i když značnou část projevu předseda DSSS věnoval vzpomínce na Karla Gotta, jehož překřtil na národovce….to by se určitě zatvrzelým Gottovým fanouškům nelíbilo.

Je vtipné, že zrovna Vandas hovoří o tom, že se republika plní “pošuky a blázny”…soudnost si asi vzala dovolenou…antiromská rétorika je nahrazena urputným bojem proti všemu islámskému, uprchlíkům, aby vzápětí z Vandasových úst zazněl elaborát o “kolaborantech””, které mužík postaršího věku viní ze zničení národa.

Po Vandasovi přichází lžisociolog Hampl, snad aby uzavřel radikální klaku na setkání Svobodného rádia, které sobotním shromážděním potvrdilo, že není ničím jiným, než prokremelskou, radikální veteší jdoucí naproti extrémistům, xenofobům, mezi kterými má nejen svou posluchačskou základnu.