Radikálové i nejrůznější kecalové z Facebooku se neštítí a využijí smrt Karla Gotta k vytváření konspiračních teorií

Radikálové projevující se povětšinou rasisticky, islamofobně a prokremelsky na facebookových profilech, stránkách a skupinách jsou prazvláštní tvorové. Jedni se slzou v oku sledují vysílání ze Žofína na prokremelské internetové telce Raptor TV, nebo Sputniku, zatímco jiní, zkouší upoutat pozornost veřejnosti konspiračními teoriemi o tom, jak byl Žofín naschvál vybrán organizátory pro rozloučení veřejnosti s Karlem Gottem, protože se na něj nevejde příliš mnoho lidí, a tak není vidět, že zpěvák schopný vycházet s komunismem i demokracií získal větší podporu veřejnosti, než Václav Havel.

Člověk neví, jestli se smát, nebo plak nad takovými demagogickými úvahami typu jedna babka povídala. Jak je to nádherně poetické…v rakvi leží umělec s oblibou v konspiračních teoriích o iluminátech, zatímco jiní, žijící milovníci konspirací doslova za bílého dne vytvářejí konspiraci tu tam vyskytující se na řádcích ultranacionalistů…třeba takový Adam B. Bartoš nelenil a za svou politicky neúspěšnou partaj přispěl do ošatky dalších úsměvných konspirací…když to nejde jinak, může se i smuteční záležitost zpolitizovat, obléct do konspiračních barev ve víře, že snad tentokrát se chytne více zbloudilých dušiček…

Když do toho všeho namícháte bláboly o Babišovi, kavárně a Letné, mohou někteří rudohnědě přemýšlející zapomenout na nechutné zneužití smrti Karla Gotta k politické agitaci…zvlášť, když se přidají další a hrají si na facebookové organizátory neohlášeného a úřady nepovoleného shromáždění na Letné.

Rakev v pártystanu někomu zkrátka imponuje…ale co…prokremelsky orientovaný Jiří Vyvadil v prokremelsky orientovaných Parlamentkách celou iniciativu rozloučení se s Gottem na Letné posvětil, tak asi není o čem dalším co povídat, zvlášť, když je facebookový příspěvek okrášlen těžko ověřitelnými informacemi o postoji primátora Hřiba, ke kterému také ve skutečnosti nemuselo vůbec dojít.

Jelikož na internetu nejsou k mání fotografie stovky tisíc lidí se svíčkami z Letné, je pravděpodobné, že se žádné megapředstavení nekoná a opět přání ve virtualitě předešlo tíži reality, ve které xenofobní a radikální scéna nevypadá vůbec krásně, zvláště, pokud si na Žofín vezme orteláckou mikinu zosobňující Hnídkovu nenávist s rukama v kapsách jako hezký výjev buranství doplňující týpky se selfíčky u rakve, vchodu do kýžené místnosti na Žofíně.

Chtějte po takových lidech, aby se někde shromáždili. U nich je zázrak, když se zapojí do davu fanoušků, cestou koupí jednu kytičku a trefí do otevřeného vchodu. Letná je pro takové týpky něco nadpozemského.

Ale legrácky stranou…představitelé radikální, populistické a xenofobní scény, kecalové z virtuálna s virtuálními přáteli, o které by si slušně vychovaný člověk neopřel ani kolo dali najevo ochotu využít smrti člověka ke svým záměrům, rozšiřování konspiračních teorií. Přesně takový styl chování je blízký rádoby vlasteneckým kruhům, jež samy o sobě nemají s opravdovým vlastenectvím pranic společného.