Jak se asi cítí exkandidát do voleb za DSSS ve filmu o Polné a hilsneriádě

Zhruba před hodinou na ČT1 skončil první díl historického dramatu “Zločin v Polné” režiséra Viktora Polesného. Zatímco se běžný divák seznamuje s otřesným případem antisemitismu v českých dějinách, průměrný znalec současné extrémistické scény si při pohledu na soudní porotu složenou z valné části z komparzistů přijde na své, protože mezi vousáči rozhodujícími o vině Hilsnera nesedí nikdo jiný, než Miloslav Jandík známý z nejrůznějších proradikálních demonstrací,

Screenshot z prvního dílu historického dramatu “Zločin v Polné.

jako byla například ta Bloku proti islámu z července 2015, kde vousáč z komparzu vystupuje proti muslimům a islámu, jako kdyby představitelé této náboženské minority představovali pro našince nějaké nebezpečí.

Miloslav Jandík věří v reinkarnaci, dokonce si myslí, že byl v minulém životě jako Přemyslovec zavražděn a Bohem byl požádán o boj za lepší svět. Snad jen v té idei lepšího místa k životu došlo k nějaké mýlce, protože jinak si nelze vysvětlit Jandíkovu fyzickou přítomnost ve Vandasově partaji, kam tento muž zamířil po opuštění psychiatrické léčebny, kam byl 21.9.1999 seslán obvodním soudem pro Prahu 9.

Dvakrát neúspěšně v letech 2012, 2013 kandidoval Jandík ve volbách za DSSS, jednou za ANEO – taktéž neúspěšně…

Zdroj: https://volby.kurzy.cz/miloslav-jandik

Dokonce ani předchozí pokusy o politickou kariéru v rámci Mírového hnutí 2017 nevyšla…Bůh se nejspíš sekl, když ani ta partaj nevydržela a byla soudem po několika letech tiché existence rozpuštěna. “Bohem vyvolený” vůdce nebyl schopen plnit zákonem stanovené povinnosti. Zakladatel Jandík nepředložil Poslanecké sněmovně v zákonem stanovené úplnosti výroční finanční zprávy za roky 2008 a 2009. Navíc Miloslav Jandík předložil Poslanecké sněmovně pouze neúplnou výroční finanční zprávu za rok 2010, totiž bez zprávy auditora o ověření roční účetní závěrky, a zprávu za rok 2011 nepředložil vůbec.

Vlastní chyba způsobila konec jedné cesty, zatímco na té druhé v roce 2013 Miloslav Jandík lanařil do DSSS nové členy.

Zdroj: https://www.wherevent.com/detail/Miloslav-Jandik-Stante-se-cleny-DSSS-nebo-Delnicke-mladeze

Jak kouzelné…až člověka napadá, jak se asi tento člověk cítí coby komparzista ve snímku o antisemitských náladách ochotných předhodit nevinného mladého člověka davu jen proto, aby byl “klid”. Je přeci jen na první pohled zvláštní, pokud příznivec krajně pravicové politické strany, její bývalý kandidát do voleb působí ve filmu, jehož hlavní obsahovou tématikou je antisemitismus, kterému někteří členové, fanoušci Vandasovy DSSS, Dělnické mládeže propadají a ve jménu kterého podnikají svatou rasovou válku bílých vůči ostatním…(tím ovšem nikdo nenaznačuje, že Jandík je antisemitou)