ANO s ČSSD vetovalo ve Sněmovně návrh lidovce Kaňkovského, aby se nemohlo hovořit o porušování lidských práv v Číně

Lidovecký poslanec Vít Kaňkovský dnes v odpoledních hodinách, krátce před čtvrt na tři, přednesl v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky návrh, aby byl do sněmovního programu k 5., nebo 6.11.2019 zařazen napevno bod ” Pronásledování politických oponentů, náboženských a etnických menšin a k nelegálním odběrům orgánů v Čínské lidové republice “.

Více jak pětiminutový projev lidovce seznamoval kolegy s hrůzami, jaké se v zemi se žlutou hvězdou v rudém poli odehrávají. Milion a půl lidí je drženo ve věznicích, režim jim odebírá orgány, obchod s orgány se stává velkým byznysem, Ujgurové s dalšími představiteli minorit jsou tyranizováni, diskriminováni režimem…muslimská komunita se stává obětí, pronásledováni jsou političtí oponenti s vyznavači náboženské praxe Falun Gong…to všechno jsou závažné projevy porušování lidských práv, nad kterými by ani český poslanec neměl zavírat oči, zvláště když třeba český prezident Miloš Zeman nabádá k tomu, abychom si krví nasáklých rukou čínských potentátů nevšímali, protože ekonomika je mnohonásobně důležitější.

Není proto divu, že poslanec Kaňkovský přišel mezi kolegy s návrhem, aby také čeští zákonodárci projevili svůj názor a především odpor k porušování lidských práv v Číně, protože se nacházíme v globálním světě, ve kterém není možné mlčet, pokud se kdekoli odehrává jakékoli bezpráví. Tak trochu se očekávalo, že třeba komunisté, možná někteří představitelé sociálních demokratů a Babišova politického hnutí budou proti, protože sdílí nekritický názor Pražského hradu k soudruhům z Pekingu.

Očekávala se rušná diskuse…ovšem k té vůbec nedošlo. ANO s ČSSD ústy Faltýnka využilo právo veta a snad z obav před čínskými reakcemi rovnou zabránili, aby se o Kaňkovského návrhu hlasovalo.

Zdroj: http://www.psp.cz/eknih/2017ps/stenprot/035schuz/s035186.htm

To se nám ta demokracie ale krásně vyvíjí. Dvě vládní strany podílející se na vládě díky podpoře komunistů a náklonnosti Zemana rozhodly, že se vůbec o nějakém porušování lidských práv v Číně v Dolní komoře Parlamentu ČR hovořit nebude. Provetuje se to…poslanci z jiných politických subjektů nahlas zaševelí, podiví se nad stanoviskem Faltýnka, jako kdyby se nic nedělo. Petříček na svém twitterovém účtě o prohlášeném vetu své strany mlčí…

…petici proti útisku Falung Gong v Číně podepsal samotný Andrej Babiš, ale jeho politické hnutí bod, jehož součástí je také diskuse o této petici, jednoduše odkopne pryč z pohledu zákonodárců…to je minimálně zajímavé. A o to víc nepochopitelné. Vytváří to z ANO nepřehledný politický spolek, jemuž je šumafuk, jestli jsou pronásledovaní Ujgurové, křesťané, Tibeťané, nebo snad na smrt odsouzení vězni v žalářích…to je opravdu velmi smutný obrázek politického hnutí podílejícího se v demokratické zemi na vládě.

Možná se ANO s ČSSD raději s Čínou vězněnými lidmi setká při některé z výstav vysušených a nakrájených těl, jejichž vnitřnosti přispěly k miliardovému obchodu s orgány. Peníze nesmrdí, oběti nemohou křičet, a tak svědomí může klidně spát, když Hrad s prokremelsky laděnými politiky a komunisty nebudou ječet jako smyslu zbavené.