Žaloba proti Zemanovi neprošla, to se dalo vzhledem k postojům ANO,KSČM,SPD,ČSSD očekávat

Po 6 hodinách a 11 minutách, 76 projevech je jasné, jak parlamentní jednání o žalobě na Zemana dopadlo. Skončilo přesně tak, jak se kvůli rozhodnutí ČSSD, ANO, SPD i KSČM očekávalo. Idol ultranacionalistů, prokremelců zůstává stát na svém piedestálu. 58 bylo pro, 62 proti.

ANO má 78 poslanců, 29 z nich bylo proti žalobě na Zemana, to je zhruba 37 %. Vtipné je, že 19 Babišových “oveček” se k hlasování ani nepřihlásilo, aby rozhodlo, zda jsou pro, nebo proti. Tedy téměř čtvrtina všech poslanců ANO raději zbaběle mlčela, jako kdyby se báli ozvat.

Podobně alibistický byl přístup ČSSD k žalobě na Zemana. 7 jich bylo omluveno – neúčastnilo se hlasování. 4 socani se zdrželi hlasování a raději neřekli hlasem vůbec nic. Konkrétně proti žalobě byl v ČSSD jen Foldyna, jak překvapivé. Valachová se zdržela, Zaorálek byl nepřihlášen.

Komunisté byli ve věci žaloby na Zemana více konkrétnější a nepřekvapivě z 15 rudých poslanců jich 11 bylo vysloveně proti žalobě, 3 byli nepřihlášeni, 1 byl omluven. Zhruba 73 % poslanců KSČM dalo najevo otevřenou náklonnost k Zemanovi a jeho protiústavním činům.

SPD, tam se dalo čekat, že tito xenofobové a milovníci slovních hříček s majdanizováním mezi oblíbenými slovy v rudohnědém slovníčku zahlasují proti žalobě už jen kvůli složení potenciálních prokremelsky, radikálně, nebo protofašisticky orientovaných voličů.

Na závěr k dnešnímu hlasování o žalobě na Zemana nezbývá nic jiného, než pohled na celkové výsledky. 58 bylo pro, 62 proti žalobě. Počet nepřihlášených: ODS 2, KDU-ČSL 1. Celkem nepřihlášeni 3 lidé. Kdyby přihlášeni byli, mohl být stav 61 pro – 62 proti. Bylo by to symboličtější, i když by se 120 hlasů pro žalobu nedosáhlo.

Je zbytečné dodávat, že Klaus mladší jako ten s espéďáckou mluvou a prozemanovským cítěním, partají nacházející se v budově vlastněné firmou ruského občana hlasoval proti žalobě. Zábavné je hlasování Majerové, která se k hlasování nepřihlásila, i když je členkou Klausova hnutí .