Na prokremelských facebookových účtech, jako je např. Diskusní klub Raptor-TV.cz, dochází k výzvám na sbírku pro léčbu žoldáka z Doněcku Pavla Botku

Pavel Botka je jedním ze zahraničních prokremelských bojovníků na straně proruských separatistů svádějících urputné boje proti ukrajinské armádě za mezinárodně neuznanou Doněckou lidovou republiku. Ještě nedávno s radostí na jazyku vousáč z Česka prohlašoval: “Kam přišla Amerika, mrtvo. Já musím být za Rusko i kdybych nechtěl“, zatímco dnes stejný muž známý také pod předzdívkou “Kavkaz” možná lituje svého rozhodnutí.

Zdroj: Facebook Pavla Botky

Něco jiného je “vytahovat” se na sociálních sítích fotkami s kvérem v ruce, hochy z bojové skupiny a jednotlivých bojových misí, ale zároveň něco naprosto odlišného je snášet se stejnou grácií bojová zranění, jaká mohou při ozbrojených střetech nastat. Průměrný obývákový nadšenec Nočních vlků se raduje s hrdostí sobě vlastní nad tím, že jeden Čech nelení a jde bojovat za věčnou slávu Moskvy, zatímco samotný ozbrojenec stoupne na minu a přijde třeba o část nohy.

V boji, ve kterém Pavel Botka nemusel vůbec být a v boji, za který může být trestněprávně zodpovědný po návratu do Česka, přišel tento muž mnohdy místními pokládaný za Čečence o část končetiny, jak dokládá následující fotografie.

Jak se zdá, vojenské angažmá po několika měsících skončilo jako vločky na letním slunci. Katetr v pahýlu, místní nedostupnost lékařské péče mohou být novými problémy, kterými se společník proruských separatistů musí v nejbližších týdnech, měsících zabývat. Po třech operacích přichází na řadu další potíže. Tentokrát spjaté s nedostupností léků, které v Doněcku stojí obrovské peníze.

Jeden by řekl, že se Rusko postará o své, třeba i zahraniční bojovníky v časech zranění, ale opak je, jak se zdá, pravdou. Separatistům blízké účty na Facebooku sdílí info o Botkově osudu doplněné o žádosti dárcovství. “Tenhle chlap si zaslouží naši solidaritu! Tak mu pomůžeme! Pro podrobnosti jak přispět Kavkazovi na léky mi pište na soukromou zprávu“, píše Jirka na Diskusním klubu Raptor-TV.cz

To je neskutečně vtipné a zároveň in natura vidíte, že diskusní prostředí raptoráckého projektu Žarka Jovanovice slouží mimo jiné také k výzvám na sběr peněz prokremelským štváčům se zbraní v ruce páchajícím zločiny na Rusy ukradené části Ukrajiny, pokud některý z členů takový příspěvek vytvoří a admini ho ani omylem nesmažou. V tom mimo jiné také tkví nebezpečí podobných virtuálních prostředí ,ve kterých se může vyhledávat podpora pro osoby dopouštějící se podle českého a evropského práva trestných činů.

Samotný Pavel Botka jistě jen tak nepostával po celou dobu své angažovanosti v regionu Doněcka na stráži u vlajky a určitě po celou dobu nehrál se spolužoldáky jen karty…určitě se zapojil do bojů a určitě během nich někoho zabil, zranil, možná se podílel na násilí páchaném proruskými separatisty nejen na civilních obyvatelích…to všechno je klidně možné.

Zdroj: Facebook Pavla Botky

Předtím, než Pavel Botka začal se svou prokremelskou bojovou činností, živil se jako bodyhuard v zahraničí, kdy si mohl při doprovodu majitele firmy zabývající se těžbou diamantů v Africe hrát na tvrdého, nikým neohroženého muže. “Drsňák” z Čech se na Ukrajinu dostal skrze ruské území…také jak jinak, že? Botka sám se za proruského separatistu nepovažuje. Ve své mysli zůstává domobrancem účastnícím se podle svých slov třeba bojů o obec Marjinku. Už jen počínání během této ukrutné válečné vřavy by mohlo být jasným důvodem ke stíhání před českými soudy.

Inu, Pavel Botka má v oblibě Okamurovu Svobodu a přímou demokracii, Nela Lisková přislíbila humanitární pomoc v podobě léků pro separatisty, s nimiž Botka bojoval.

Ovšem podle facebookového příspěvku z 3. srpna 2019 má Pavel Botka negativní vztah k Liskové, obviňuje ji z finančních machinací i pokusů o vraždu svojí osoby…z toho se dá nepřímo usuzovat, že svým finančním závazkům Nela Lisková nejspíš neustála.

Zdroj: Facebookový profil Pavla Botky

Ať je to tak, či onak, jedinou Botkovou starostí bude léčba zranění, a tak je možné na sociálních sítích očekávat další žádosti o příspěvek na drahou léčbu, kterou by žoldáček v Česku dostal grátis, kdyby se nebál potíží se zákonem, které si svou angažovaností v Doněcku natropil.