Konspirace o soše Koněva nabízejí neúspěšným xenofobům příležitost k propagaci sebe sama

Čeští fašisté, prokremelští štváči, lidé blízcí komunistům by rádi dokázali, že Koněv je součástí něčeho víc, než jen politického názoru, nebo nějakého prokremelského mámení, a tak světlo světa spatřila nová teorie konspiračních úvah, podle kterých jde jen a pouze o peníze v projektu podzemních garáží, kterým v předchozích dnech zakrývaná a zase odkrývaná socha vadí.

V takový okamžik člověk skutečně neví jestli se smát, nebo plakat nad tím, čeho všeho jsou milovníci bílé nadřazenosti, nebo věčné slávy Matky Rusi schopni. V projektové kanceláři VHE a spol. existuje téměř třináct let stará studie hromadných garáží a parteru náměstí Interbrigády v Praze 6, konspiracemi prolezlé Parlamentní listy nelení a v nadpisu nepřímo odkazují na možné finanční překážky, případně lákadla svádějící k odstranění sochy doposud opomíjené ultranacionalisty,

a tak je otázkou času, než nějaký ten brepta ze sociálních sítí naskočí na hozenou návnadu domněnek, konspirací a svým virtuálním přátelům nabídne teorii o zlořádných radních, případně starostovi ochotných zaprodat rádoby památku na hrdiny minulosti za cinkavé penízky…zvlášť, když se na prokremelském webu odkazuje na rozhovor, jehož obsah s kontextem jednotlivých tvrzení nezajímá žádného čecháčka ani omylem, protože důležité zůstávají dojmy s neskutečně zakroucenými zkratkami svádějícími k účelovým, fakty nepodepřeným závěrům, podle kterých chce starosta Prahy 6 odstranit sochu, aby si přišel na bakšiš za podzemní garáže.

Po Sorosovi, uprchlících, homosexuálech a pedofilech se v konspiracích objevuje samotná socha, po které se neúspěšní, jako je třeba Volfová z České suverenity, nebo uječený Černohorský pokoušejí vylézt na výsluní. Postačí šťouchnout do ega, zahrát na strunu zlořádnosti politiků a získáte mnohem víc dušiček, než na nějaké obviňování politiků z potírání zásluh Rudé armády. Přeci jen, v případě “kšeftu” s podzemními garážemi není rudý prapor se zlatým srpem a kladivem, takže komunisti nenávidící ultranacionalisté mohou zůstat v klidu, i když samotné teorie pocházejí z rudohnědých luhů a hájů.

Černohorského blbůstka o “bruselských štětkách” a politických objednávkách zažije víc jak stovku sdílení, a tak si uječený ultranacionál s dluhy u exekutora může na okamžik připadat jako veledůležitý vlastenec odkazující na “skutečnou podstatu” tahanic kolem Koněva.

Komentář pod příspěvkem radikála se napíše jednoduše na klávesnici v obýváku, kuchyni, aniž by si pisatel uvědomil, že i v té virtualitě musí dbát na to co píše, protože za svá slova může být trestně zodpovědný. Zejména na to pseudovlastenci na sociálních sítích zapomínají nejčastěji.

Starosta se obviňuje bez důkazů, komentující očividně nevědí o čem mluví, když do záležitosti tahají mezinárodní smlouvy a vytvářejí v mysli ty své vlastní, které zahlédli snílkové ve svých ultranacionalistických přemítání…rozbředlost konspirací dává prostor k neslušnosti, slepému fanatismu a také jakési pseudoangažovanosti, ve světle které naštvaný jedinec přichází na demonstraci, aby zde prokázal svůj nesouhlas a o to jde Černohorskému nejspíš na prvním místě.

Kolik komentujících kdy slyšela celý rozhovor starosty Prahy 6 k soše Koněva třeba na Českém rozhlasu? Zřejmě nikdo. Ve skutečnosti se žádný politický atak na Koněva, jeho odstranění nekoná. Starosta Prahy 6 v diskusním pořadu Českého rozhlasu vysvětluje, že by radnice ráda sochu zařadila mezi výklad živé historie pro žáky českých škol,

ale to radikálové nevnímají, zpochybňují to, protože existují komunistické domněnky o politickém boji ve skutečnosti se pokoušející zabránit veřejnosti vnímat Koněva jinak, než v ulici Politických vězňů chtějí.

Maršál se podílel na potlačení povstání v Maďarsku, podílel se jako velitel na stavbě Berlínské zdi, zaštítil zpravodajský průzkum před vpádem vojsk Varšavské smlouvy na území Československa.

Tato nezpochybnitelná fakta se nehodí do ošatky prokremelských dušiček, a tak se vyhledávají zástupné důvody, proč odůvodnit útoky na starostu Prahy 6 a proč zároveň zpochybnit kroky radnice směrem k soše maršála Koněva. Konspirace zkrátka jedou, lákají, a tak neúspěšní fobici se na nich mile rádi napasou.