První republika se profiluje jako protiněmecká, zatímco je mezi správci podpůrné skupiny falešný účet s rádoby německým jménem

V eurovolbách Matouš Bulíř z Liberce jako předseda politického hnutí První republika tu tam napodobujícího činnost ideově nahnědlé Pro-Vlasti, nebo Generace identity usiloval s Bernardovou neúspěšně o získání finanční odměny v případě dosažení minimálně 1 procenta hlasů ve volbách. Oči při pohledu na lajky byly bezpochyby veliké, ale realita opět ukázala, že aktivity internetových kecalů mají daleko k praktickým činům, třeba v případě vhození volebního lístku do volební urny v inkriminovaný okamžik voleb.

První republika sebe sama považuje za “politicko-filosofické hnutí” s frustracemi zalitým kališnictvím navrchu, jehož nenávist vůči Romům, Vietnamcům i nejrůznějším minoritám je smutná a směšná zároveň, zvláště když se podíváte na svérázný výklad husitství znásilňujícího dějepisectví všude, jen kde je to trošku možné.

První republika by se ráda rozrostla, a tak na sociálních sítích třeba v příspěvcích facebookového účtu Aleše Purgera shání nové členy ochotné podílet se na nacionalistické kopírce vznosně označované za projekty s patřičným číslem v pořadí. Politické hnutí, o které není mezi ultranacionály příliš velký zájem, soudě podle 180 získaných hlasů v eurovolbách, je politickým hnutím s protiněmeckou slinou na triku, jak vítězoslavně oznamuje 22. dubna 2019 Matouš Bulíř v jednom ze svých rádoby politických příspěvků.

S protiněmectvím sice teoreticky můžete získat mnoho hlasů napříč radikálova politického nebe, ale pokud se podíváte hlouběji do obsahu rudohnědých luhů a hájů, bleskurychle zjistíte, že mezi správci veřejně přístupné skupiny “Skupina na podporu politického hnutí PRVNÍ REPUBLIKA” je mezi čtyřmi správci také Mattias von Kunratic, což je minimálně tragikomické, pokud si vzpomenete na Bulířovu hlášku o tom, že První republika je politickým hnutím protiněmeckým.

Samozřejmě jde o fejkový, neboli falešný účet se správcovskými funkcemi a vzhledem k tomu, že veřejnou skupinu nejspíš zakládal samotný Bulíř, je vysoce pravděpodobné, že i onen falešný účet patří samotnému Bulířovi, což je opravdu velmi úsměvné.

Na jedné straně se pokoušíte přilákat xenofoby protiněmeckými výkřiky, nebo obyčejnými deklaracemi o tom, kým ve skutečnosti je projekt, který propagujete a který jste založil, abyste si následně vytvořil falešný účet v rádoby německým pojmenováním účtu, i když samotné Mattias von Kunratic nic neznamená ani v němčině.

Pochybnosti jsou také o pravosti dalších zbývajících správcovských účtů. Pokud se podíváte na obsah zveřejňovaný například Janou Husovou, pak zjistíte, že tento facebookový účet nezveřejňuje nic jiného, než příspěvky První republiky, Matouše Bulíře, takže je i zde pravděpodobné, že i tento ženský profil bude falešným, možná opět vytvořeným samotným Bulířem. Ne nadarmo se říká, že v každém muži vězí nějaká ta ženská podstata, která u radikálů tu tam vyjde na povrch v některém virtuálním alter egu.

Ale co… “První republika “chválí” jednotlivé ultranacionální směřování v Polsku, sdílí příspěvky s marxistickým pohledem na husitství,

tak průměrný ultranacionál může být v klidu, protože desítky let staré záběry musí být a zcela určitě z pohledu nacionála jsou důkazem o nemalosti Čechů…tak teď už chybí jen vozová hradba a Landova píseň může být tou další veteší malosti nacházející se na zdi První republiky.