Na Facebooku se objevuje hoax o počtech vražd, znásilnění a napadení v Německu

Sociální sítě jsou doslova jako stvořené pro nejrůznější hoaxy a nepravdivé zprávičky, k jejichž rozšiřování se bez rozmyslu propůjčí například človíček projevující náklonnost k SPD, protože virtuální přátelé, bublina na sociálních sítích kolem dotyčného účtu s prášilovským syndromem je natolik hloupou, aby si na základě faktů zjistila skutečnosti, jak to doopravdy je.

Například takový Michal…nejspíš mu je líto smutno, že se nehovoří o kriminalitě v Německu, a tak se fanoušek Okamurových blábolů vydá na strmou cestičku dezinformací požadujících se vysvětlení od nějakých sluníčkářů, jako kdyby zrovna tito lidé měli něco společného s vylhanou bájeslovností, kterou fobik ze Zlína zcela určitě trpí.

Jediný, kdo by měl co vysvětlovat je samotný Michal s dalšími naivními dušičkami rozšiřujícími podobné nesmysly po sociálních sítích. Přitom není vůbec složité odhalit, jaká je pravda. Je tragikomické, jak se extrémisté snaží dokazovat jev v Německu, který ve skutečnosti neexistuje. Až si člověk říká, kde Michal a jemu podobní vzali ty statistické údaje. Jsou samozřejmě totálním nesmyslem.

Zdroj: https://de.statista.com/statistik/daten/studie/2229/umfrage/mordopfer-in-deutschland-entwicklung-seit-1987/

Ve skutečnosti bylo v Německu v roce 2014 provedeno na 298 vražd a nikoli 122, jak uvádí ve stém příspěvku Michal, od něhož trapný post lží přebírají v nejrůznějším provedení další lidé na Facebooku, jako je například Petr Štěpánek. O čtyři později v roce 2018 bylo provedeno v Německu na 386 vražd, což v řeči procent znamená nárůst o zhruba 29 %, zatímco Michal uvádí nárůst o rovných 352 %, což je absolutní hovadina nemající se skutečností nic společného.

Když se lže, tak se zkrátka lže úplně o všem, protože si to ultranacionální duch žádá. Veřejnost musí být mystifikována už jenom proto, že je to výhodné pro politiku prokremelské rétoriky, podle které musí chtě nechtě situace v Německu vypadat špatně, samozřejmě pod náporem migrantů, i když realita říká něco absolutně jiného.

A jak je to s tím sexuálním znásilněním? I zde Michal lže, jako když se Rudé právo tiskne. V roce 2014 bylo zaznamenáno a prošetřováno policií na 7 345 případů znásilnění a sexuálního napadení a nikoli 848 jak uvádí v článku již několikrát zmiňovaný Michal. A pokračujme dál….v roce 2018 se policie zabývala 9 234 případy znásilnění a sexuálního napadení.

Ke zvýšení trestných činů znásilnění za čtyři roky skutečně došlo, ovšem ne v takové míře, jak je ve zprávě jistého Michala uváděno. To navýšení se pohybuje podle statistik jen o zhruba 25 % a nikoli o 712 % jak je v hoaxu na sociálních sítích uváděno.

Vylhaná je také ta část s pokusy o ublížení na zdraví. Ani zde z facebookového hoaxu statistiky se skutečností nesedí jak napovídá následující tabulka

Zdroj: https://de.statista.com/statistik/daten/studie/3440/umfrage/anzahl-ausgewaehlter-gewaltverbrechen-in-deutschland-seit-2007/

Pokud vezmete například lehké úmyslné ublížení na zdraví, pak ten nárůst není skutečně vůbec velký: z 374 576 případů z roku 2014 na 389 791 z roku 2018 – to představuje nárůst zhruba jen o 4 %. U nebezpečných a vážných zraněních je ten nárůst vyšší. Ze 125 725 v roce 2014 na 136 727 případů v roce 2018 – jedná se tedy o nárůst o nějakých zhruba necelých 9 %.

Jak sami vidíte, v kolonkách ublížení na zdraví se ve čtyřletém období 2014-2018 nedošlo k žádnému rapidnímu nárůstu, jak opět tvůrce hojně rozšiřovaného hoaxu vylhaně tvrdí. Jak asi takoví internetoví lháři přicházejí na své lži? Sednou si v neděli odpoledne po lahváči k obědu k počítači, zamyslí se nad čím, o čem by mohli začít lhát a vyplodí totální lži o obrovském nárůstu kriminální činnosti v Německu, ke kterému nikdy nedošlo? Autor, od něhož nesmysly sdílí další xenofobové s fobiky to všechno dělá nejspíš jenom proto, aby vyvolal zdání, že za veškerou kriminalitu v Německu mohou migranti s uprchlíky, což je samozřejmě nesmysl, protože fakta hovoří jasně.

Kdyby si raději xenofobové zjistili fakta předtím, než začnou cokoli sdílet. Potom vypadají jako trapní hlupáci, než třeba ve skutečnosti jsou. Alespoň člověk při pohledu na tyto případy vidí, jak trapnou ta ultranacionaslistická scéna je.