Když to kvůli sankcím nejde jinak, k přesunu ruské bojové techniky dopomůže maďarský vzdušný prostor

Když to nejde jinak a Rumunsko odmítá povolit přesun použité ruské bojové techniky skrze své území do Srbska kvůli sankcím uvaleným na Ruskou federaci, zainteresované strany podle informací agentury AP udělají všechno pro to, aby administrativní omezení obešly.

10 obrněných vozidel se jednoduše na místo určení doručí za pomoci jednoho z členských států Visegradu. Viktor Orbán je nakloněný Kremlu, zcela určitě nemá námitky k tomu, aby se ruská použitá a obstarožní bojová technika letecky přepravila skrze maďarský vzdušný prostor do Srbska a nakonec i srbský prezident Vučič po boku ruského velvyslance poděkuje Putinovi za posílení bojových schopností srbských ozbrojených sil. Všichni jsou spokojení, tak proč se zlobit, že?

Rumunsko je podobně jako Maďarsko členem NATO, zatímco Orbánův stát zmítaný nacionalizující horečkou klidně s převozem skrze svůj vzdušný prostor souhlasí…to je velmi nebezpečné nejen pro Evropu, ale také pro Českou republiku, ve které Andrej Babiš považuje Orbána za svého spojence a přítele.

Mimochodem, Srbsko by rádo do Evropské unie…možná i proto by Brusel mohlo zajímat, jaký postoj má Bělehrad k jednomu z hlavních rozšiřovatelů dezinformací na evropském kontinentě. Vučič se tváří jako kdyby bojová technika spadla ze země z některého obláčku, říká: “Je to naše věc, tanky spadly z nebe a je důležité vědět, že vše je v souladu se zákonem a smlouvou uzavřenou s touto zemí

Tady ale Vučič o Maďarsku nemluví, říká že “Je to naše věc, tanky spadly z nebe a je důležité vědět, že vše je v souladu se zákonem a smlouvou uzavřenou s touto zemí”….možná příště z nebe v Srbsku spadne něco jiného…kdo ví…

Zdroj informací, ze kterých článek vychází: https://apnews.com/f16d99a1a5a74f2fbae828d5760af33a