Když není dostatek dárců, je čas na flastenecký humor

Když nevycházejí žádosti o poskytnutí finančních příspěvků v nejrůznějších rudohnědě zabarvených facebookových skupinách a stránkách, tak nastal čas na hašení frustrací z nezájmu okolí skrze malé dary doplněné o rádoby vtipné poznámky na konci.

Nicotné částky vzbuzující leda tak úsměv na tváři odpůrce nikomu nepomohou, ale například takový Robert Žák si může na okamžik připadat jako ten nad věcí dělající si legraci z názorových oponentů, aniž by si tento tragikomik uvědomil, že právě svými poznámkami dává najevo bezradnost projektu, který kdysi založil Žarko Jovanovič a který se pravidelně, jak již bylo na Demokratikon.cz řečeno, bývá v kolonkách příjmů a výdajů v červených číslech.

Tady někomu to pseudovlastenčení nekončí přesně tak, jak bývalo kdysi plánováno. Jednotlivé “videoreportáže” sice omezený počet fobiků nasdílí, ale další podpora se míjí účinkem. Nejvtipnější, nebo snad nejpikantnější je především to, že finančně na transparentní účet nepřispívají ani členové raptoráckého týmu, nebo lidé pravidelně viditelní na akcích pořádaných občanským spolkem Hej, občané!. Samotný Robert Žák poskytl dar ve výši 101 Kč na transparentní účet spolku Hej, občane! v dubnu roku 2019, aby následně ve směšných sumách pokračoval o čtyři měsíce později v celkové výši 175 Kč…to je opravdu nekonečně zábavné.

Na megapopularitě ani nepřidá ochota Jovanoviče a spol “zaexhibovat” na soše Koněva, kterou se před několika dny snažil očistit, zatímco mu v dalším konání bylo bráněno někým z městského úřadu. Jovanovič zredukoval bíle nastříkaný nápis “ NE KRVAVÉMU MARŠÁLOVI NEZAPOMENEME” na ” AVE MARŠÁLOVI! NEZAPOMENEME“, a tak je v očích některých internetových kecalů tento muž hvězdičkou ochraňující symboliku Sovětské agrese…chvilkovou popularitu na internetech zanese písek času, i když se raptoráci mohou uvnitř své vlastní skupiny chlubit zmínkami o sobě samém třeba na stránkách iDnesu, nebo Lidovek…

Jak neskutečně vlastenecké…kremlofil se pobaví, poplácá Jovanoviče virtuálně po zádech, zanadává si na TOPku, demokracii a vůbec možná zmíní také světovládný židozednářský spolek usilující o genocidu veškerého lidstva, zatímco stejný Putina milující a Západ nenávidící tvoreček neotevře internetové bankovnictví, aby spolku Hej, občane! přispěl nějakou tou kačkou k dobru na další neméně úsměvné fiškuntálie.

Ale ruku na srdce, co byste chtěli po absolventech vysoké školy života, když ani samotní lidé z prokremelské štace nejsou ochotni přispět na chod bez úhybných manévrů trapnosti jakých se dopouští například v článku zmiňovaný Robert Žák kdysi vstupující do budovy soudu v motocyklistické přilbě.

Stejný muž natáčí dění na demonstraci krajní pravice v německém Chemnitzu,

takže je možné očekávat, že i tento výlet půjde na vrub transparentního účtu spolku Hej, občane!, díky čemuž se zvýší mínusový stav v poměru PŘÍJMŮ/VÝDAJŮ.

Pokud tomu tak nebude, měli by spolkaři vysvětlit, odkud vzali finance na pobyt a natáčení svého člena ve Spolkové republice Německo. Jsou za tím vazby na německou krajní pravici, financoval cestu Žák ze svých soukromých peněz, nebo zaplatil celou záležitost někdo úplně jiný? Prozatím jsou poslední pohyby na účtě dostupné k 23. srpnu 2019, ale možná se později z transparentního účtu zájemci dozvědí, kdo a jak záležitost v Německu financoval.

Ale jak již bylo v předchozích článcích věnovaných Raptor TV a spolku Hej,občané! řečeno, těch otázek o financování je mnoho a většina z nich zůstala nezodpovězena třeba v obdobích před 15. říjnem roku 2018, kdy vznikl transparentní účet spolku Hej, občané”, i když samotný spolek spatřil světlo světa zhruba o čtyři roky dříve. Nehledě na to, že spolek neplní svou zákonem stanovenou povinnost a doposud nezveřejnil výroční zprávu a účetní závěrku ve sbírce listin spolkového rejstříku. Kdyby došlo na skutečnou transparentnost, možná by se kdekdo podivil nad tím, kdo, co a jak projekt proruských trollů a xenofobů podporoval po finanční částce.