Ach ta kvalita primáckého zpravodajství…fejkový účet ruské ambasády je pokládán za pravý

Televize Prima nabízí občanům opravdu velmi kvalitní zpravodajství, jen co je pravda. Jak asi vypadá práce primáckého zpravodajského týmu, když divákům poskytnou kýbl plný lehounkých manipulací, kdy je fejkový twitterový účet ruské ambasády vydáván za ten skutečný.

Jako kdyby bývalo bylo nějak složité odhalit o koho se ve světě sociálních sítí ve skutečnosti jedná. Každý, kdo umí číst a každý, kdo má IQ větší než průměrné znalosti absolventa univerzity života bleskurychle zjistí, že na Primě zveřejněný twitterový příspěvek nepochází z pravého účtu velvyslanectví, protože ihned v úvodníku daného účtu je na první pohled viditelné, že se jedná o parodii na Rusko. Co jiného by asi znamenalo kouzelné slovíčko “Parody account”.

Rusko ve jménu ultranacionalismu mnohdy reaguje úsměvně, jako kdyby jednotlivé hlášky psával na zakázku nějaký fanoušek pokleslého humoru, a tak někomu může po shlédnutí jednotlivých příspěvků připadat, že zrovna to, co z fejku vychází je nefalšované kremelské, ruské a stoprocentně východní. Není divu, že se tvůrci nepravého účtu ruského velvyslanectví v Praze radují z toho, že o nich padla zmínka ve Velkých zprávách TV Prima. Aby je někdo pokládal za reál, to se jen tak často nestane.

Fobikovy myšlenky byly vykresleny…zapadají do reality pánů Černohorského, Foldyny a dalších výtečníků proruských manýrů…nakonec může být skalní fanoušek Barrandov TV a Prima TV spokojený až na půdu. Dostal přesně to, co chtěl, i když realita leží tak trošku někde jinde. Tak nějak by přeci velvyslanectví mohlo reagovat, pokud by reagovalo…a o to jde především…až člověka napadá, jaký účel má zpravodajství podobného střihu…má informovat, nebo ideově přesvědčovat?

Jitka Obzinová opustila po deseti letech Primu, v brzké době se blíží do televizních obrazovek nový projekt CNN Prima News…budou i zde k vidění nějaké další pikantnosti, nebo se kolem budou pohybovat důslednější novináři prověřující si alespoň pravdivost jednotlivých tvrzení, případně prohlášení? Představa, že alespoň jednou bude primácké zpravodajství profesionální je naprosto nepředstavitelná.