Téměř neznámí a nepočetní Nezávislí nacionalisté si hrají na kotlebovce. Jezdí vlakem, aby odhalili nelegální migranty

Ultranacionalisté jsou směšné bytosti. Když o ně není zájem, tak ze samého zoufalství zkoušejí napodobovat například v české kotlině slovenské radikály projíždějící se v zeleném trikotu ve vlacích v představách, že zrovna taková činnost je zdárným příkladem vlastenčení nových časů a snad i zítřků.

Dva postarší muži v černém trikotu si na drážďanském vlakovém nádraží 20. července 2019 stoupnou před kameru, aby veřejnosti dokázali, jak zdatnými vlastenci chránícími veřejnost před uprchlíky ve skutečnosti jsou.

A světe div se, na scéně kromě dvou pánů v černém není nikdo jiný, než Dominik Bastl v bílém. Člověk opravdu při pohledu na fotku a prezentované video neví, jestli se smát, nebo plakat nad snahou dvou fobiků, tu tam vyskytujících se na nejrůznějších místech české radikální scény. Černá barva na oblečení převládá, zatímco se Michal Moravec (ten muž vlevo) z Nezávislých nacionalistů snaží divákům sdělit o co vlastně jde. Mimochodem, v minulosti jistý Michal Moravec v radikální skupině Imperium zpíval o bílé revoluci, za což si v roce 2009 vysloužil od soudu před deseti lety tři roky vězení.

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/cerna-kronika/zpivani-o-bile-revoluci-vyneslo-hudebnikovi-tri-roky-vezeni.A090729_145348_krimi_pei

Ale dost možná se jedná jen o shodu jmen. Vraťme se nyní k obsahu článku. Vláda České republiky podle představ Moravce není schopna ochraňovat Čechy před uprchlíky, a tak se dva neznámí s radikálními názory na svět vydávají do Němec, aby zde ve vlaku sondovali, kolik uprchlíků se vlakem sveze.

Panečku, to zase budou hlody na internetu, kdy za uprchlíka bude považovaný kdekdo s odlišnou barvou pleti. Cizinecká policie na české straně hranic bude z aktivity dvou tragikomiků z videa opravdu nadšená, zatímco prokremelští nadšenci mile rádi zasalutují aktivitám Moravce a úsměvně mlčícího človíčka se slunečními brýlemi po boku. Alespoň si projednou budou ultranacionalisté během procházky ve vlaku připadat jako důležití vlastenci, když v článku vzpomínaný Moravec byl nedávno vyhozený z ubytovny.

Vybaveni rasovými předsudky, veřejně na sociálních sítích vyprávějící o “skolení cikána” se ultranacionálové podívají na každého pasažéra, ohodnotí ho svým hodnotovým žebříčkem, porovnají ho s formičkou představ o typickém uprchlíkovi…

Je to skutečně zábavná podívaná. Dramatická hudba podkreslující postoj hodný příslušníka vlasteneckých gard je úsměvným důkazem toho, jak moc špatně na tom ultranacionalistická scéna je. Nezávislí nacionalisté představují nepočetnou skupinku radikálů vytvářejících jakousi propojku mezi nejrůznějšími extrémistickými uskupeními a organizacemi. Potichu, ale také nahlas si sní o autonomních nacionalistech, zatímco neformální spolek facebookových tlachalů není schopen zorganizovat žádnou početnější akci na českých, moravských a slezských ulicích. Což je moc dobře, protože takové existence nenávistných teorií nepatří do veřejného prostoru jednadvacátého století.

Ale touhy po zviditelnění mohou vyvolat mnohé. Třeba hry na neoluďácké kotlebovce, kdy fobici kontrolují pasažéry, i když k tomu nemají žádné oprávnění. A i kdyby se domnívali, že nalezli uprchlíka mezi pasažéry, stejně nemohou nic dělat, protože dvojice ideových zpátečníků si vybrala příhraniční vlak nanejvýš dotýkající se na kilometry českých hraničních přechodů. V tomto případě zbývá hra na to, že cizácky vypadající byli vypoklonkováni z vlaku díky udání dvou českých pseudovlastenců, protože internet snese opravdu všechno.

Ono se není čeho obávat, protože se stejně jedná o aktivity dvou, nanejvýš později několik jednotek jedinců…dojde k natočení jednoho, dvou, tří videí. Na sociálních sítích bude napsáno několik málo příspěvků, až sami aktéři pochopí, že o ně není zájem a všeho zanechají s odkazem, že tenkrát byli skvělými nebojácnými vlastenci ochotnými zajet do Německa k ochraně českých zemí.

Inu, když báchorky o zákeřných muslimech nezabírají, musí přijít na řadu další tahák pro nevzdělané a frustracemi políbené milovníky konspiračních teorií a Kremlu především. Třeba těmto komentujícím se aktivity dvojice líbí.

Pět fanoušků získáno, tak závratný úkol byl nadmíru splněn. Až ti stejní narazí na barvou kůže odlišné cestující, budou se tvářit, že našli uprchlíka, migranta a o to jde facebookové skupince Nezávislých nacionalistů nejspíš především.