Politička AfD svým příspěvkem nepřímo vyvolávala nenávist vůči Afričanům, novinář afrického původu jí trefně odpověděl

Alice Wiedel je političkou za xenofobní AfD. Na twitteru napsala: “Podle frankfurtské policie čtyřicetiletý Afričan vytlačil osmiletého chlapce a jeho matku na koleje. Krutost je těžké porazit – co jiného se musí stát? Konečně ochraňte občany naší země – místo neomezené kultury vítání!

Je to bezpochyby rasistický příspěvek plný předsudků, generalizací, kterým uvěří leda tak zpovykaný fobik.

Na tweet xenofobní političky reagoval německý novinář Malcolm Ohanwe se slovy: “Jsem Afričan a občan. Kdo mě ochrání před Vaším jedovatým, rasově násilným jazykem podněcujícím lidi vůči děsivým černochům a jiným nebílým?

To, co nyní dělají radikálové je strašné. Populističtí a radikálně uvažující politici přímo i nepřímo vyzývají k nenávisti vůči všem nebílým lidem v okolí, o kterých si fobici myslí, že se jedná o uprchlíky, migranty. Přitom podobný zločin provedený bílým občanem byl před měsícem spáchán v Londýně bez povšimnutí extrémistů: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/muz-ktery-v-londynskem-metru-strcil-starce-pod-koleje-dostal-dozivoti-74855?fbclid=IwAR2u2f9oDxJdbM5KoqdpCuOmds_76XtucWRXQ-R8zSKN3rZWJVzuQGIGyB0