Okamura s Filipem bojují o voliče s protiněmeckými předsudky, tentokrát za pomoci vášní dotýkajících se Benešových dekretů

Ultranacionální nemehla na sociálních sítích budou zase v jednotlivých příspěvcích slintat nad vyjádřeními jak komunistů, tak espéďáků, protože oba dva nemají svým voličům co nabídnout, a tak zkoušejí rozehrávat nenávist s vášněmi na sudetoněmecké otázce, kde šikovný demagog může na volebních preferencích trhnout ještě nějaké to procento navíc, protože nenávist k německému je vlastní jak komunistům, neonacistům, neofašistům i obyčejným snílkům o velkém Československu, nebo Velkém Rusku, na jehož okraji by podle nevlastenců Praha měla být.

Filip je rozhorčený, naštvaný a ke svému demagogickému tónu hodlá klidně použít jméno komunisty nenáviděného ministra zahraničí Petříčka, protože tento politik prosazuje cestu budoucnosti ve věci zahraniční politiky vzhledem k Německu a nikoli cestičku zákopů a pseudovlastenčení, jehož okraje i hloubky tolik komunisté milují. Kdyby tomu bylo jinak, například takový Skála by se pravidelně nezúčastnil setkání prokremelských nacionalistů stojících rozkročmo na čecháčkovské a neofašistické linii .

V časech úporného boje o zpovykaného a nevzdělaného voliče předsednictvo SPD nemůže nechat celou věc jen tak. Extrémisté na sociálních sítích si rochní v tom, jak komunisté jako jediní postupují proti rozhodnutí soudu ve věci navrácení majetku rodu Walderode,

Zdroj: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/walderode-restituce-majetek-hruby-rozhozec-soud-2019_1906180918_ako

a tak doslova za bílého světla v poněkud chladnější atmosféře červencových dnů přichází Svoboda a přímá demokracie s velmi podobnou ideovou mašírkou, se kterou před novináře 9. července 2019 předstupuje Okamurův poslanec Fiala.

Partaj sice připravuje ústavní žalobu proti rozhodnutí královehradeckého soudu, ale i tak SPD veřejnosti ukazuje, že si s problematikou neví rady, když podle svých slov veřejnou výzvou na ČT24 žádá “antifašistické” spolky, aby espéďákům dodaly materiály na hrozbu prolomení Benešových dekretů, o kterých stejně naprostá většina stranických fanoušků nemá žádné znalosti, natož povědomí o tom, proti komu a jak byly namířeny.

Je to vskutku tragikomická podívaná, ve které se ultranacionalisté ze zprávy Ministerstva vnitra o extrémismu obrací k internetové komunitě v naději, že přesně tato část obyvatelstva podá adekvátní svědectví o nacistické minulosti Karla des Four Walderode. Kdyby skutečně Svoboda a přímá demokracie nebyla uskupením trapných amatérů, hledali by partajníci svědectví u historiků, historických ústavů, jejichž tvrzení je milionkrát pravdivější, než například báchorky Jiřího Černohorského a jeho nového “přítele” na homevideích”.

Bude neskutečně úsměvné, až se třeba tito podivíni potácející se kolem Bohemia patriot pasují za zasvěcené a dokonce i ty, kterým Tomio Okamura naslouchá, a jejichž rádoby investigativní zjištění zahrne do podkladů o nacistické minulosti tlumočníka u vojenského soudu ukrývajícího na Hrubém Rohozci archivní fondy prvního českého odboje i část pražského městského archivu.

Spor o dědictví se řeší od roku 1992. Z důkazů dodaných během soudního líčení nelze dovodit, že by se doktor Walderode za druhé světové války provinil proti tehdejší Československé republice. Proto neexistuje překážka pro nesplnění restituční podmínky. Ale s tím ultranacionalisté nesouhlasí, protože si žijí svým fetišem o nedotknutelnosti Benešových dekretů, ať obsahují prakticky cokoli. Posvátná kráva xenofobů zapáchá, ale to těmto existencím není na obtíž.

Alespoň na konci svého dnešního výstupu ve Sněmovně Fiala říká: “pro naše hnutí je tato otázka totiž zásadní“. Tématika Benešových dekretů a jejich údajného pokusu o prolomení budí vášně, poskytuje radikálům falešnou aureolu vlastenců a o to jde především. Okamurovi, natož Fialovi nejde o pravdu, ale o vytvoření příběhu obránců vlasti proti nacistům…za tímto účelem Tomio Okamura hodlá znovu zneužít Poslaneckou sněmovnu Parlamentu České republiky.

Je to tragikomicky úsměvné. K žádnému prolomení Benešových dekretů nedochází a ani dojít nemůže na základě mezinárodních dohod sepsaných a podepsaných mezi Německem a Českem, ale to nevadí, protože zpovykaní neználkové mnohdy křičící “nesnáším komunisty, espéďáky, ale taky sudetské Němce” takovou reakci očekávají a přesně o tyto lidi se Okamura s Filipem hodlá zarputile rvát i za cenu podpásovek, jakýchsi pseudosvědectví z internetu, emailové schránky, jehož obsah dokáže za pomocí faktů roztrhat na kousky cárů dokonce i student historie z prvního ročníku.

Ale co byste očekávali od někoho, kdo nominuje do Rady ČTK antisemitu a ještě se ho zastává.

V tomto případě opravdu nemůžete očekávat žádné zázraky dávající příležitost lidovým vypravěčům dějin čerpajících z pochybných zdrojů. SPD docela úspěšně veřejnosti ukazuje, jak to vypadá, když se do zákonodárcových funkcí dostanou lidový absolventi univerzity života, nebo milovníci konspiračních teorií ochotni napásat se na nejrůznějších xenofobních teoriích. Rozhodně to není krásná podívaná. Slušně vychovanému a demokracii milujícímu člověku se zvedá žaludek, zatímco věrný fanoušek báchorek o chemtrails a Nového světového řádu zajásá.