Okamura podobně jako komunisté dělá z mistra Jana Husa někoho jiného, než ve skutečnosti byl, aby následně lhal, že Husovo jméno není na fasádě Národního muzea

Tomio Okamura je trapnomagický kecal nikoli z Prodané nevěsty, ale z rudohnědé Svobody a přímé demokracie. Je to internetový bavič pro mírně perverznější diváctvo už dopředu očekávající lež s manipulacemi v dalším videu s hodinami napravo i ulhaným tokijským rodákem v kostkované košili, nebo nějakém dalším retro oblečení svádějícím mysl do dob tuhého komunismu, kdy týden co týden vykukovala z televizních obrazovek velmi podobně zaranžovaná a stejně prapodivná Nedělní chvilka poezie.

Tentokrát se předseda Svobody a přímé demokracie na homevideu nevalné kvality dal do komentování mistra Jana Husa, když už tu máme ten státní svátek a politik s nenávistí na vývěsce se jako správný bílý heterosexuální muž musí k takové historické osobnosti vyjádřit.

Marxističtí historikové by měli radost. Oproti místopředsedovi Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky byli nicotnými břídili.

Je úplně zbytečné dodávat, že kecal s radikalismem na jazyku vytvářel z mistra Jana Husa úplně něco jiného, než kým ve skutečnosti byl. Komunisté z mistra Jana Husa vytvářeli prototyp prvního komunisty v republice, zatímco takový Okamura z českého učence a kazatele poskládal prvního nacionalistu, obhájce pravdy, čímž jednak pošlapal realitu a zároveň ukázal, ze neví ani zamák nic o tom, proč byl známý človíček českých dějin v Kostnici 6. července 1415 upálen.

Kdyby mluvka se lží na jazyku vyučoval historii, bylo by v republice mnoho historických analfabetů se znalostmi tak moc blízkými těm z Aeronetu, nebo Parlamentních listů, odkud možná zmiňovaný politik s moravskou maminkou v životopisu čerpá, protože jinak by tento pán nemohl plodit tolik nesmyslů, třeba o jednotlivých částech české historie. Ve svém posledním textovém i video výpotku Tomio Okamura tvrdí, že mistr Jan Hus není uveden na vnější fasádě Národního muzea, protože elity vědí, proč o Husovi raději pomlčet.

Zfroj: Facebook

To je ale krásně nepravdivá báchorka…jasně, průměrný milovník ultranacionalismu, fanoušek marxistického vnímání dějin a milovník SPD si nevšimne, že autor dlouhého textu ze sociálních sítí lže, až to bičem práská. Ve skutečnosti se jméno Jana Husa na fasádě Národního muzea nachází, jak dokládá fotografie z článku iRozhlasu.

Zdroj: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/narodni-muzeum-praha-100-let-vyroci-ceskoslovensko-otevreni-28-rijna-prazske_1810280600_och

Většina z ultranacionálních kanálníků, fanoušků SPD a vyznavačů cesty k Velkému Rusku se neprojde kolem Národního muzea, zatímco ti další, pokud si udělají cestu kolem ani nezvednou hlavy k prohlédnutí fasády ikonické stavby v Praze. Některým postačí , že Husa upálila římskokatolická církev a jsou spokojeni, že si pod Okamurovým příspěvkem mohou zanadávat na církev a zchladí si tím nenávistnou žáhu, protože se nabízené příležitosti dá využít k obhajobě britského kriminálníka Tommy Robinsona úsměvně přirovnaného nepřímo k Janu Husovi.

Vysoká škola života zase jednou klidně pošlape dějinnou osobnost, aby následně došlo ke gloritikaci rasisty a trapného islamofoba s nečistým trestným rejstříkem jako jsou stěny neudržovaného železničního mostku. Ano, přesně tak se čecháckové vyjadřují. Nezavzpomenou si na chyby minulosti, osoby předcházející svou dobu, protože nemají žádné povědomí o tom, co se stalo. Místo toho hltají Aeronet, Parlamentní listy, nebo takové kecaly jako je Tomio Okamura.

V takový okamžik člověk neví, jestli se smát, nebo začít plakat. Ale co…třeba takový Jaromír s Czexitem v rohu profilového obrázku klidně přijme základní Okamurovu myšlenku, když zopakuje, že ani komunisti Husa nezamlčovali, aby vzápětí nepřímo zaševelilo “zato teď ho umlčují”

A o to šlo lháři ze Sněmovny především. Zarputilí fanoušci Okamurovy lobotomie se mohou těšit na pocti povídání o svatém Václavu, kdy se našinec zcela určitě dozví další podpultové pravdy strýčka Jedličky, tedy Tomia Okamury si tak trochu hrajícího na komika vystrašených adeptů na další Baldy ochotné spáchat teroristický útok, pokud to bude příhodné. Ještě, že si předseda nevzpomněl ve svém demagogickém vyprávění na Staroměstské náměstí , kde pomník mistra Jana Husa od Ladislava Šalouna stojí už od roku 1915. To by potom tvrzení o tom, že na takovém místě není Hus vzpomenutý, bylo ještě více komické, než je tomu v případě Národního muzea.

Na zdi historického ústavu je dvaasedmdesát jmen, ale Tomio Okamura si v rámci demagogie nedokáže zjistit, jestli to jméno, které chce zmínit, opravdu na té zdi je, nebo není. Alespoň internetová veřejnost nakrásno vidí, jak s informacemi pracuje Tomio Okamura. Návrhy zákonů z dílny SPD nemají povětšinou patřičnou kvalitu, není je možné přidat do hlasování kvůli faktickým pochybením, zatímco nyní samotný předseda xenofobního politického hnutí dává najevo, že není vlastencem, ale jen sprostým hochštaplerem hrajícím si na odborníka, kterým rozhodně není.

Komunisti znásilnili odkaz Jana Husa, aby následně hlásali a páchali násilí…5. července 1935 Klement Gottwald a komunistická strana uspořádali pietní slavnost před Husovým pomníkem na staroměstském náměstí. Když 25. února 1948 Gottwald pronášel před lidmi projev o převzetí moci, událost se konala před Husovým pomníkem. A byl to také Gottwald, který 10. března 1948 v národním shromáždění řekl – když srovnával poražené demokratické strany s poraženou panskou jednotou: “K rozhodnému slovu přijdou nyní ve všech otázkách národních a státních potomci skutečných táboritů, následovníci mistra Jana Husa, Jana Žižky z Trocnova, Prokopa Holého a Roháče z Dubé.” Jinými slovy komunisté zneučtili velikána minulosti, aby na základě ideových superzkratek páchali zlo a násilí. Tomio Okamura se nyní hlásí k Janu Husovi, zatímco podobně jako komunisté hlásá nenávist. V tom si jsou ti dva velmi podobní. Komunisté z Husa vytvářeli prvního komunistu, zatímco Okamura z Husa vytváří člověka vyznávajícího přímou demokracii.

Komunisté i Okamura dělají z mistra Jana Husa to, čím nikdy nebyl. V tom si jsou vyznavači rudých ideologií s předsedou SPD velmi podobní. Jo, husitství to byla hotová selanka na přímou demokracii.

Z historického důvodu by možná bylo mnohonásobně lepší, kdyby žádný Husův kult neexistoval, protože dnes bychom vnímali tohoto učence podle reálií z 15. století a nikoli z říkánek, které se s postupem času vytvořily a Jana Husa například z přičinění malíře Václava Brožíka vnímáme jako asketického mučedníka před soudem biskupů. Jen tak na okraj, na vývoji přeměny vnímání Jana Husa se podílely také německé zdroje, které v pobělohorské době tiskly v češtině Husovy knihy, jež se následně dostávaly na české území. Viz například záležitost Postily. To kdyby zase někdo chtěl využít Jana Husa k protiněmecké slině útočící na tento národ za upálení před mnoha stovkami let.

Mistr Jan Hus Okamurovy nemístné ataky přežije, ale kecal ultranacionalistů dokázal, že je ještě hloupějším, než kdo kdy čekal.