Není náhodou předsedkyně Evropské komise s předsedou Evropské rady Pyrrhovým vítězstvím pro Orbána, Morawieckiho i Babiše?

Andrej Babiš několik desítek hodin společně s ultranacionálním a nedemokraticky přemýšlejícím Orbánem bránil zvolení Franse Timmermanse do pozice předsedy Evropské komise, až se předsedkyní stala zastánkyně prohlubování evropské integrace a do čela Evropské rady se dostal muž požadující vyloučení Česka z Schengenu kvůli postoji k uprchlíkům.

Z takového výsledku ochrany českých zájmů budou určitě čecháčkovští ultranacionalisté a zpovykaní důchodci ve večerních relacích chválící Babiše za jeho politiku neskonale nadšeni. Původem holandský Frans Timmermans byl první červencový den ve večerních Událostech na České televizi Babišem korunován na strůjce migračních kvót, i když ve skutečnosti tomu tak není.

Ale kdo by se v osudových okamžicích staral o nějakou faktografii, když populistické žvásty jsou stravitelnější na chvilku před spaním. Frans Timmermans jako první místopředseda Junckerovy Evropské komise měl na starosti mimo jiné také vládu práva i dodržování charty základních práv, díky čemuž se dostal do křížku jak s Orbánem, tak s dalšími představiteli vlád v Polsku a třeba také Rumunsku. Požadovat lidství, ochranu nejslabších, chtít na politicích úctu k právu a dlouhodobému řešení uprchlické otázky se nenosí…tedy alespoň ne v ultranacionalistickém slepenci V4, kde se šlapání po opravdových evropských hodnotách, s podstrkáváním a nálepkováním za marxistu stalo nepsanou normou.

Nasdílí se příspěvky populistů s populisticky laděnými médii, protože si to čecháčkovský ultranacionalismus vítající již dopředu nenávist vůči všemu neslovanskému přeje. Zamáváte před očima extrémním levičáctvím, vyrobíte obrovského strašáka, přestože například takový Ficův Pellegrini je socialistou také a jako spitzenkandidáta podporuje toho zatracovaného Timmermanse.

Inu, není socialista jako socialista, když se to ideově a obsahově hodí. Hlavně, že se věc podařila a ten zlý Timmermans – proklínaný velesocialista zvolený nebyl. Na okamžik se bude Andrej Babiš tvářit jako vítěz – ten, co měl hlavní slovo při vyjednání, až po opití okamžikem bude nad míru jasné, že německá ministryně obrany není pro ultranacionalisty, fobické žvanily a populisty ničím jiným, než Pirrhovým vítězstvím, protože tato žena ještě před zhruba osmi lety hovořila v článku pro Der Spiegel o své touze po “Spojených státech evropských v duchu federálních států jako je tomu ve Švýcarsku, Německu a USA. Zároveň se tehdy mihla politickým ovzduším přání na vytvoření jedné veliké evropské armády složené z armád členských států EU

Zdroj: https://www.spiegel.de/politik/deutschland/schuldenkrise-von-der-leyen-fordert-die-vereinigten-staaten-von-europa-a-782879.html

Kdyby populisté a účeloví obchodníci s nenávistí netrpěli účelovou krátkodobou pamětí, možná by si matně vzpomněli na to, co se odehrálo v roce 2011, tedy přibližně několik měsíců předtím, než Babiš založil svůj politický projekt ANO.

Kdyby čas nehrál pro německou ministryni ozbrojených sil a psalo by se čerstvě v médiích o choutkách po federalizaci, Andrej Babiš by se účelově odmítavě stavěl také k této ženě, protože Orbán, polská vláda, ani samotný Babiš nechtějí ve jménu osobních zisků a tužeb po moci , aby jim do vládnutí kecal někdo z Bruselu, k čemuž by zcela určitě v případě federalizace zcela správně došlo.

Ona sice Leyenová minulý rok prohlásila: “Evropská armáda je vizí, která by se mohla stát realitou v příštích generacích“, ale to Babiše prozatím nechá klidným, protože cool a mediálně sexy vypadají více povídačky o uprchlících a notoricky známých kvótách, protože se podle svých slov “bil” za zájmy České republiky.

V médiích dokola hovořil o Timmermansovi, ale tak nějak taktně pomlčel o tom, kdo že se to nabízí na post předsedy Evropské rady, kterým se nejspíš stane končící belgický premiér Charles Michel známý především silnou kritikou zemí V4, který 15. prosince 2018 prohlásil: “Tím, že tvrdohlavě odmítají projevit byť minimální solidaritu v migrační otázce, otevírají státy visegrádské čtyřky debatu o tom, zda by měly setrvat v schengenském prostoru.”

Že by Babiš pro kvóty totálně pozapomněl na Evropskou radu? V průběhu času bude zajímavé a svým způsobem tragikomicky zábavné sledovat reakce například Skopečka, Zahradila i dalších populistů ploužících se světem na mylných představách o tom co je konzervativní.