Na dětském táboře nechybí človíček prokremelských militaristů, zatímco si Zemská domobrana hraje na školitele

Kdepak jsou ty doby, kdy si internetoví ultranacionálové připadali jako novodobí blaničtí rytíři schopní uvnitř pseudobojůvek na cvičeních v lese “potýrat” kolegu v roli uprchlíka, nebo povyhrožovat demokracii po vzoru dávno zapomenutých časů…fanoušci Putinova krvelačného režimu si pozakládali domobranářské organizace, vysílali směrem k veřejnosti nepravdivé signály o své síle a nekonečné organizovanosti, zatímco už v samotných základech domobranářství skomíralo na nezájmu i předražených požadavcích na jednotlivé členy mnohdy zápasící s nízkou mzdou, nedostatečným vzděláním, chabou prací, nebo nevyhovujícími sociálními dávkami, které studenti vysoké školy života tu tam využívali.

V obecném rozměru se bojůvkáři s vyznavači košilatých teorií mění na internetové tlachaly, jakési rozesívače prokremelských lží pokoušející se o neúspěšný průnik do policejních luhů a hájů, aby si následně ti stejní zakládali zapsané spolky pořádající například dětské tábory, protože umění sebeobrany se přeci hodí. Milovníci provýchodních teorií organizují branné dny nejen pro členy, protože skrze brannou tématiku je možné ulovit kdejakou nevědomou, nevzdělanou a především zpovykanou dušičku obávající se muslimů, nepřicházejících migrantů. nebo vydávají jakoby návodné knihy na dokonalé vlastenčení, podle kterých by si našinec měl v apokalyptických časech fobikovy představy naučit partyzánský boj proti ideovým nepřátelům.

Zkrátka, když už se hrátky v lese stávají šedými vzpomínkami slunkem prolitých a deštěm smáčených dnů, přichází na veřejnost nový typ ideohry pokoušející se o nenásilnou intoxikaci mysli třeba jen za pomoci symboliky, kdy děcko vidí na vlastní oči fetiš xenofobovy milované aktivity i skálopevného přesvědčení, aby si následně v podvědomí řeklo, že stoupenci symbolů nejsou tak špatní, protože je s nimi docela zábava. Takových pokusů o “nenásilné” rozšiřování nenávisti je v Česku hned několik a jejich strůjci jsou různí lidé radikálního zaměření.

Minimálně na pováženou by se měli mít rodiče military tábora v Orlové, protože osazenstvo, i když z valné většiny nemusí pocházet přímo z domobraneckých oblastí, nevyvolává v mysli demokrata příliš mnoho důvěry. Na momentkách z táboření volně dostupných na sociálních sítích totiž narazíte na Karla Adamce známého z dnes již fakticky neexistujících Československých vojáků v záloze.

Fotografie z dětského military tábora; Zdroj: Facebook

Muž stojí před dětmi v khaki oblečení, na oděvu mu nechybí cetky ultranacionalisty shodné s těmi na obrázku…

Nechybí svatojiřská stuha, nášivka Československých vojáků v záloze, placka facebookové skupiny BZ -BEZ ZBROJÁKU… panečku, to je ale krásná výchova mládeže, jako kdyby ty ultranacionální kýče měly být symbolikou nějakého opravdového vlastenectví, se kterým by se měl ztotožnit dětský tábor s rádoby vojenskou tématikou…infekce mysli nedemokracií začíná symbolikou, proto je třeba začít pochybovat o tom, jaké tábory pro děti organizátoři připravují, když je na nich k vidění člověk s takovou “výstavkou” na těle.

Fotografie z prvního dne dětského military tábora; Zdroj: Facebook

Nikdo netvrdí, že nedospělé dušičky jsou slovně, tématicky k něčemu nedemokratickému tlačeny, ale rodiče by přeci jen měli být opatrní na to, komu v létě předávají své děti na letní tábor. Určité pochybnosti vyvolává například muž na fotce vpravo – ten s těmi vousy – na Facebooku vystupující pod nickem Martin Maňas. Je jedním z organizátorů dětských military táborů v Orlové a zároveň je jedním ze správců neveřejně dostupné skupiny BZ-BEZPEČNÁ ZEMĚ, kde kromě momentek z chystaných akcí naleznete mimo jiné odkaz na Svobodný vysílač, Adamcovy příspěvky a další obsah. Na začátku září 2018 se Maňas fotil s Konvičkou, později s Nepimachem, k vidění jsou momentky s lidmi kolem Respect Airsoft Team vystupujícími velmi často s vlajkou Ruské federace v uniformě ruského vojáka…

mimochodem, právě tito airsoftoví nadšenci s ruskou uniformou prezentovanou mimo jiné bílomodře pruhovaným trikem poskytují dětem na jedné akci zábavu s airsoftovými zbraněmi…ledaže by šlo o historické okénko výsadkářů Rudé armády vzniknuvších v Sovětském svazu v roce 1930.

Přesto všechno i tak je to minimálně zajímavé. Každý má právo stýkat se s kým chce a psát si na sociálních sítích co chce, pokud tím neporušuje zákon. Ale pokud se organizátor dětských akcí vyfotí na sociální sítě s představiteli extrémistické scény, potom je to minimálně na znepokojení v mysli rodičů dávajících svého potomka na vojenský tábor.

Z obecného pohledu radikální Česká ultranacionální scéna miluje všechno ruské, pokládá Rusko za slovanského bratra, zatímco na fotce s dětmi nechybí airsoftoví hračičkové v ruské uniformě Nicméně, ponechme stranou mladíky hrající si na příslušníky ruských speciálních sil a podívejme se na jeden velmi důležitý aspekt celého táboření…ono není zrovna košér, pokud dětem na táboře plném skládání vlajky, hrátek na vojančení a kurzů sebeobrany prokládané zdravovědou prezentujete před očima na oděvu grafiku známou z ultranacionální scény. Malé děcko si hravě může myslet, že Českoslovenští vojáci v záloze jsou součástí vlastenectví, i když tomu tak není. Minimálně organizátoři horko těžko kritikům vymluví, že se po celou dobu tábora před dětmi nikdo nezmínil o nenávistných postojích vůči Evropské unii, uprchlících, NATO, Romech, když na akci byl přítomný člověk z organizace několikrát uváděné Ministerstvem vnitra ve čtvrtletních zprávách o extrémismu. Je přítomnost takových jedinců před dětmi na táboře opravdu nezbytně nutná?

Aby tu nebyla řeč jen o nějakých “táborových” nadšencích a bývalých členech fobických hračiček na bojůvkáře proti NATO, můžeme se zaměřit na virtuální bojovníky pseudovlastenectví ze zapsaného spolku BEZPEČNÝ DOMOV BEZPEČNÁ ZEM, jehož “odbornou” divizí je Zemská domobrana. Je to tragikomický spolek prokremelsky orientovaných milovníků nejrůznějších konspirací zoufale věřících v teorie o chemtrails, jak dokládá video s Ivo Gecem – mistopředsedou spolku a Zemské domobrany.

Kromě Gece v Zemské domobraně působí také Buchtela s Přichystalem. Fotečky na internetové stránce v článku zmiňovaného zapsaného spolku jsou opravdu úsměvné. Připomínají počítačové hry, ve kterých není nouze o vojenské barety. Kterou postavičku si zvolíte pro svůj hráčský profil? Tu vlevo, uprostřed, nebo vpravo?

Zdroj: https://web.zemdom.org

Přesně tento spolek virtuálních fobiků vykládajících podpultové příběhy nejrůznějšího obsahu na nejrůznějších debatách vydal manuál na přežití ve válce. Jeho autorem není nikdo jiný, než Aleš Přichystal. No řekněte sami, kdo by odolal…snad jen těch 260 kaček je velikánskou překážkou pro většinu nadšenců virtuálních bojů proti NATO a celému Západu.

Vykladači pohádek o zákeřnosti Bruselu a prospěšnosti Putinovy vlády tak trošku kašlou na domobranářské cvičení v křoví před hraničním kamenem. Stejně o to nemá nikdo zájem. Místo toho se dává přednost rádoby edukační činnosti, sálkům o deseti, dvaceti posluchačích ochotných naslouchat teoriím o konspiračních selháních, světovládnému spiknutí usilujícímu lidstvu o existenci a blízkosti další světové války, ve které Rusko zůstává obětí zákeřných režisérů Nového světového řádu.

Proruští záložáci tentokrát se tísnící pod novou značkou mají zaměřeno například na branné dny, které pořádají a kde přítomné učí prakticky velmi podobným věcem jako táborníky z Orlové. Zdravověda, rozborka airsoftu je doplňována sebeobranou i ideomašírkou…obzvlášť sexy činností na sociálních sítích zemských domobranářů se na fotografiích stala hra na patrolování v uličkách měst…internet, snese opravdu hodně. I omezené hry na Potěmkinovy vesničky, kterým zatleská leda tak podobně ideově naladěný človíček. Inu, když organizačně končíte, hledáte cestičky k minimální existenci a jednou z nich je hra na školitele správného nevlastenectví.