Hynek Blaško je europoslancem s konspiračními teoriemi na klávesnici

Europoslanci Okamurovy Svobody a přímé demokracie jsou tragikomickými konspirátory, kdy jakoby obyčejné dojmy ze štrasburského zasedání nejsou ničím jiným, než sekvencí konspiračních teorií, hoaxů a svalování vlastní neschopnosti na ostatní, protože ta Unie je klubkem prohnilých, od kterých euro nikdy nesmrdí.

Hynek Blaško si po návratu ze zasedání uvědomil, že “EU je za současného stavu rozložení politických sil nereformovatelná a nedemokratická instituce“. Jak zábavné. Zvlášť, když si vzpomenete na partajní taškařici, podle které nejdříve espéďáci chtějí Evropskou unii zrušit, aby ji následně zase jen reformovali, rušili a ve slovech europoslanců zase pokládali za nereformovatelnou.

To je přeci dopředu jasné, že rudohnědé výkřiky zde nemají žádnou váhu, protože demokracie to není o tom útočit na minority, zastánce odlišných názorů. Do placu svým virtuálním přátelům hází jako nějakou fetišistovu veteš Hynek Blaško košilatou příhodu s katalánskými europoslanci, aby nakonec na začátku poněkud dlouhého povídání nechyběla těžko ověřitelná příhoda s koridorem oddělující “souručenství” radikálů od všech ostatních.

Eurofrakce, jíž je SPD členem není zcela oprávněně připuštěna k rozhodujícím složkám Unie, protože rasisté, prokremelští nadšenci, xenofobové, antisemité, islamofobové nepatří do slušné společnosti.

Průměrný fanoušek rozčílených příspěvků o tom, že do reklamy nepatří černoši si přijde na své. Dozví se, že dva nominanti SPD jsou v Bruselu a ve Štrasburku úplně zbyteční, což se dalo tak nějak předpokládat. Nakonec mohou být lidé jako Blaško rádi, že žádnou vedoucí funkci nemá, přestože je členem Výboru pro vnitřní trh a ochranu spotřebitelů a Podvýboru pro bezpečnost a obranu, kde může projevit svůj názor, pokud ovládá nějaký jiný jazyk, než jen češtinu.

A když to nejde jinak, jednoduše milovníkům chemtrails a dalších košilatých teorií nabízí rozhodně nedemokraticky přemýšlející espéďák Sassoliho jako předobraz Duceho, když už se to samo v předsudečné mysli nacionála nabízí k italskému původu jmenovaného a dosti nenáviděného socialistického politika. Kdyby býval byl Němcem, určitě by si vysloužil nálepku Hitlera, protože přesně na takový obsah diváctvo ze sociálních sítí slyší nejvíc.

Další část Blaškova facebookového statusu

Blaškova zmínka o jednotě a odporu k ní je také docela úsměvným momentkem jinak nezáživného příspěvku. Jednota Evropy je něco, co Kreml nesnáší, a tak je to špatně, zatímco jednota v rámci ultranacionalismu zůstává správná, protože jinak by bývalý voják NATO neusedl v trikotu SPD do europarlamentu. Použít Masaryka jako zastánce svobodného Československa se přeci vždy ideově vyplatí, protože s takovou rétorikou nepatrně setřete šmuk čisté rudohnědosti předkládaných názorů.

Další část Blaškova facebookového příspěvku

Úplně na konci nechybí povídačka o Benešových dekretech, přestože po jejich zrušení volají ve spřátelené Alternativně pro Německo. Posselt v prostorách evropské demokracie je přeci nevídaným důkazem o tom, že se chystá jejich zrušení. Inu, když nemáte co nabídnout, musíte využít nesmyslné konspirační teorie, jejichž pravdivost byste jen stěží dokázal obhájit před soudy. Ono se vždy najde hodně lidí ochotných Blaškův trapnomagický příspěvek ocenit slovy: ” Pane Blaško, jak budete mít možnost vystoupit tak nekorektně jim řekněte pravdu stejně jak to dělá Salvini, aspoň těm náckům pokazíte chuť k jídlu a možná i zbytek dne.” a to je z ideového hlediska dobře, ne?

Přesně pro takto bystré duše jsou Blaškovy příspěvky z cest do europarlamentu určeny. Zatímco se předseda Tomio Okamura úspěšně pokouší ztrapnit na poli historickém,

Hynek Blaško zkouší štěstí na poli politickém, když už ty sociální sítě máme a je možnost takovým způsobem oslovit potenciální voličskou základnu zarputile tleskající každému nesmyslu jdoucímu naproti nenávisti pěstěné nejen v Okamurově, ale také Blaškově zahrádce na zápraží otevřených kanálů.

Ještě v devadesátkách minulého století by si nikdo o takové jedince neopřel ani kolo, ale dnes je pod doktrínou kremelských ozvěn cool vyjadřovat svou nenávist s hloupostí přesně takto odporně s klávesnicí umaštěnou od jiných zahnilých názorů i myšlenek.