Bohemia Patriot: od vlajky protektorátu po fotku se slovenskými kolaboranty s fašistickou zdravicí na konci

Bohemia patriot před volbami do Evropského parlamentu byla skupinou určenou především na podporu ultranacionálního křiklouna Jiřího Černohorského. Když cesta do Bruselu nevyšla, přeměnil se virtuální prostor xenofobů na klasickou skrumáž osobní, ale také ideové propagace, o kterou by si slušně vychovaný člověk neopřel ani kolo.

S Bohemia Patriot se lidé poprvé mohli setkat 8. května 2019, kdy skupinka radikálů s dvěma malými holčičkami po boku postávala s vlajkou Protektorátu Čechy a Morava u jednoho z pomníků vzdávajícího hold padlým druhé světové války.

Byla to skutečně roztodivná podívaná. Prokremelští si hráli na patrioty, jako kdyby to všechno nebylo ničím jiným, než čistou esencí českého vlastenectví. Alespoň například takový Jan Kohout věčně věku na sociálních sítích pohybujících se v oblečení se znaky Ortela ukázal, jak to s tím vlastenčením má. Umaštěné hry na národovectví si žádají své. Jan Mošnička se ženou uvěřil na jednom komorním setkání slovům Jiřího Černohorského,

a tak jsou i nadále na Facebooku k vidění nejrůznější odpornosti správcované lidmi blízkými k brněnskému značně psychedelickému tesaři, o kterých si skutečný vlastenec musí chtě nechtě myslet své. Stránečka žije svým životem, objevují se na něm rasistické obskurnosti doplňované o sebepropagaci adminů i jednotlivé rudohnědé hlášky, zatímco Mošničkův internetový obchůdek Bohemia Patriot prodává rádoby vlastenecké hadříky bytostem mylně se domnívajícím, že nákupem kousku oblečení s nápisem Bohemia získají magickou sílu vlastenectví.

S obrandovaným vlastenčením a dostatkem chechtáků v kase jde všechno líp. To se teprve “Čechy Čechůn” vykřikuje radostněji, než dříve…pokud si předtím nevzpomenete na to, kolik všechno stálo. Inu, když chcete být pseudovlastencem, musíte něco investovat, i když se půl roku flákáte na úřadu práce a večer u zpráv vykřikujete, že za všechno můžou “negři”, nebo ti zlí muslimové.

Na Facebookové stránce 10. června 2019 sdílíte vzpomínku na Lidice a nacisty povražděné tamější obyvatele v osudný den roku 1942,

abyste zhruba o dva týdny později v rámci ultranacionalismu nasdíleli obrázek se slovenskými pronacistickými kolaboranty, přes které je napsána kratičká básnička dokončená fašistickou zdravicí, jejíž použití je na Slovensku trestné.

Ministr obrany fašistického Slovenského štátu Ferdinand Čatloš (muž vpravo) vyznamenává vojáky po bitvě o Rostov nad Donem, ve které slovenští vojáci po boku nacistického wehrmachtu bojovali proti Sovětskému svazu a Rudé armádě.

Samotný Čatloš se jako velitel podílel opět po boku nacistů na nejrůznějších taženích proti Polsku. V roce 1944 se fašistický ministr obrany pokusil o převrat, jehož výsledkem mělo být nastolení další fašistické diktatury. Generál si nerozuměl s nacistickým vojenským velením, proto kontaktoval odboj, sovětské vojenské velení, ovšem plány eskalující Čatlošovým memorandem nevyšly, protože s ministrovými plány a ministrem samotným nechtěli mít nic společného jak odbojáři, tak Slovenská národná rada. Po vypuknutí Slovenského národního povstání Čatloš 29. srpna 1944 vystupoval proti Slovenskému národnímu povstání a vyzýval k tomu, aby vojenské posádky nekladly odpor nacistickým vojskům, která Slovensko obsazovala.

Za své vojenské zásluhy získal pan generál a člen fašistické vlády na Slovensku mnoho vyznamenání, jako například Železný kříž první třídy 2. října 1939, nebo Záslužný řád Německého orla udělený Čatlošovi v říjnu 1941.

To je opravdu tragikomické. Prokremelští nadšenci doslova se radující z Nočních vlků v Česku na stránkách zveřejní fotečku lidí majících na svědomí mnoho mrtvých těch, kterým se třeba Černohorský na začátku května klaněl. I na tomto je vidět upatlanost vlastenectví propagovaného Bohemia Patriot. Do videa se Svatošem řvete cosi o prolomení Benešových dekretů, abyste v rámci společného projektu na sociálních sítích skrze některého z adminů oslavoval ideově stejné, které jste předtím kritizoval. To je dobré si uvědomit až zase Černohorský se Svatošem budou vyprávět něco o Benešových dekretech, o kterých stejně neví vůbec nic.

Ale co…stejně obrázek se slovenskými fašisty kolaborujícími s nacisty někteří nevzdělaní fanoušci ocení kladně a jeden z nich dokonce zacituje slova ze slovenské fašistické písně: “Rež a rúbaj do krve”…nevědomost neomlouvá, příklon k fašismu je ostudou, až se člověk musí ptát, co Petr myslel zvoláním “Neprojdou tak přísaháme”.