…a tak odpůrci Ortela převzali orteláckou skupinu s mnoha tisíci členy…

Absolventi vysoké školy života, neofašisté, rasisté, islamofobové, antisemité, milovníci Putinovy diktatury k propagaci svých zvrácených názorů a vzájemnému sdílení dříve podpultových báchorek o síle bílého heterosexuálního muže s oblibou sobě vlastní používají sociální sítě, bez kterých by většina obývákových vlastenců neměla prostor ke svým nenávistným popěvkům i oslavným příspěvkům o božskosti Zemana, nebo neomylnosti Putina v dalekém Kremlu.

Například takoví fanoušci Tomáše Ortela se rádi seřazují do otevřených, ale také veřejnosti nepřístupných skupin, kde si tak nějak navzájem hladí ego nevlasteneckými příspěvky z prokremelských internetových plátků, nebo jen tak sdílí momentky z předražených koncertů, na které našinec musí několik měsíců šetřit, aby si mohl dovolit skandovat protimuslimská hesla na veřejném prostranství.

Admini uzavřených orteláckých skupinek si naivně myslí, že co se odehraje uvnitř, nedostane se ven, zatímco se ještě více naivněji domnívají, že radikály vytvořené místečko pro radikální názory zůstane navždy v rukou radikálů…jenže to je chyba lásky…na internetu žádná definitiva neexistuje. Pokud znáte jednání extrémistů, víte jak na ně a jste schopni se zorganizovat třeba pod falešnými profily do nějakého “projektu”, potom se z facebookové skupinky může jednoduše stát skupinka přesně opačného ražení.

Tak například před třemi lety si fanoušci Hnídka, alias Ortela 17. listopadu 2016 založili uzavřenou skupinu Ortelaci. Za tu dobu v ní je na 3 436 fandů nenávistných pokřiků na islám, uprchlíky, nebo představitele menšin. Jen za poslední měsíc v uzavřeném prostoru orteláckého zapálení přibylo na 627 ideově rudohnědých duší. Měsíc minul další, zatímco se nadšenci Hnídkovy Mešity radovali ze sdílení podpultových informací jinak rozesílaných zpovykaným důchodcům skrze emailové schránky, až jednoho červencového dne přišla radikální změna.

S postupnou infiltrací antifašistů, odpůrců flašinetářských pláčů na národní nedokonalost i malost Česka došlo 25. července 2019 k přejmenování skupinky s několika tisíci členy, kdy se ze zažraných Ortelových fandů stávají lidé shromažďující se ve virtuálním prostoru odpůrců ukřičených a ušišlaných songů. Z orteláckého plácku rasistových neřestí se stal prostor přesně opačného zaměření. Orteláci se přejmenovali na Bordel Volume 2 na znamení, že se husarský kousek povedl.

Reakce extrémistů jsou neskutečně zábavné. Dopředu jsou přesvědčeni o vinících a s dedukcí hodnou Sherlocka Holmese odkrývají v obecné rovině identitu administrátorů, aby o kousek níže Alenka cosi zaševelela o odpískání…

Dokonce se najdou i tací, kteří z dané veřejnosti nepřístupné skupinky neumí odejít, a tak plni vzteku píší na facebookové zdi správcům, aby je ze skupiny odhlásil.

Jako kdyby bylo něco složitého kliknout na tlačítko pro opuštění skupinky…pro absolventy vysoké školy života skutečně taková maličkost může představovat vážný problém, takže jakákoli podivení nejsou na místě. To samo dokládá cosi o inteligenčním potenciálu některých skalních fandů orteláckého švitoření.

Soukromé zprávy se žhaví, vypisují se údajní hlavní viníci přebrání skupinky, množí se virtuální boucháníčko pěstičkou na konferenční stoleček obývákového radikála…dost možná si někteří fobici uvědomují jak moc jednoduše mohou být na těch internetech zmanipulovaní.

Dokonce se objevují nářky používající hrozbu policií, i když by bylo neskutečně zajímavé, kdyby muži s ženami zákona prozkoumávali přesně to, co ten či onen člen ve skupině napsal. Mnohdy by takový průzkum znamenal minimálně přestupek zakončený pokutou, podmínku, nebo trest odnětí svobody, v těch nejhorších případech, což by bylo přímo skvělé zejména pro nápravu dotyčného hříšníka naivně se domnívajícího, že většina má právo uzurpovat menšinu ve jménu křesťanských evropských hodnot, jejichž význam dotyčný stejně ani omylem nezná.

Ruku v ruce s tím vším vznikají další ortelácké fejkové skupinky, do kterých se někteří chytí jako moucha do pavoukovy sítě.

To je neskutečně strašné…ještě aby se nevlastenec nemohl cítit nevlastenecky v nějaké ortelácké skupince na Facebooku…možná by uctívači nenávisti udělali líp, kdyby odešli hromadně do ruského vKontaktě, kde těchto existencí bude většina a Facebook se zase stane tím, čím původně být měl.