Zdeňka Rybová z Hnutí pro život na Facebooku projevila náklonnost ke Klausově Trikolóře

Zdeňka Rybová je vedoucí Linky pomoci a tiskovou mluvčí Hnutí pro život. Občas bývá k vidění na pochodech proti potratům, zatímco na sociálních sítích dává nepokrytě najevo své politické názory, nad kterými by se možná s odporem v duši pozastavil kdejaký sympatizant protipotratových akcí nedávno eskalujících v protipotratový pochod Prahou, kterého se mimo jiné zúčastnili také představitelé krajní pravice s rychlostí světla zužitkující na sociálních sítích svou přítomnost u kartonu s lákavým heslem.

Některé z notoricky známých tváří extrémistické scény má Zdeňka Rybová v přátelích na facebookovém profilu. Namátkou se jedná například o Janu Volfovou, Lukáše Lhoťana, nebo Nelu Liskovou.

Samozřejmě je na každém z nás, s kým se budeme ve virtualitě “přátelit”, ale pokud bojovnice proti potratům má na seznamu facebookových přátel ženu hrající si kdysi na honorární konzulku Doněcké lidové republiky vyjadřující se o černoších slovy: “Jasný důkaz, že IQ negrů je už pod úrovni primátů a měli by dál makat na plantážích s bavlnou a držet hubu a krok“,

Zdroj: https://manipulatori.cz/nela-liskova-a-jeji-boj-za-narodni-zajmy-a-proti-negrum/

potom je to vzhledem k úvodní fotografii Rybové poněkud zarážející. Tmavá holčička napravo vedle bílých dětí do konceptu virtuálního přátelství jednoduše nezapadá. Dalo by se říct, že Zdeňka Rybová třeba neví vůbec nic o rasistických projevech internetové “kamarádky”, s níž ani nemusela ve virtuálním světě na chatu promluvit. Ovšem stejná Zdeňka Rybová trikolorou na profilovce vyjadřuje podporu nedávno Klausem mladším založenému politickému hnutí Trikolora.

Zdroj: Facebook

Co na tom, že Klausova slova ve věžáku byla plná rasismu, nenávisti a populismu. V očích Zdeňky Rybové si projekt milovníka hoaxů našel místečko v srdci, přestože na představení nového radikálně cíleného politického projektu zazněl útok na nedospělou dívku a nouze nebyla ani o xenofobní nesmysly o tom, že Trikolora bude ctít evropské a nikoli africké, arabské hodnotové žebříčky.

Proto není divu, že se někteří, například Hayato Okamura, podivují nad tím, k čemu se Zdeňka Rybová veřejně hlásí.

Zdroj: Facebook

Je to vskutku velké zklamání, i když na některých facebookových příspěvcích je víceméně patrné, že názory Zdeňky Rybové nebudou příliš vzdálené od těch některých Klausových…včera byl k vidění příspěvek letmo se nepřímo dotýkající islamofobie a glorifikace polského přístupu ke křesťanství,

Zdroj: Facebook

aby předtím na Twitteru stejná žena “zaperlila” na téma Semín a radikalismus, jako kdyby umělé oplodnění bez souhlasu partnera bylo obsahově stejné k antisemitovi v Radě České tiskové kanceláři. Ale pro signatářku krajně pravicové Akce D. O. S. T., kterou je dlouhá léta Zdeňka Rybová, není zmiňovaný muž podstatný, když poblíž trůní “usilovný” boj proti potratům.

Zdroj: Twitter

Když na to přijde, k mání je také gender problematika vyjádřená radostí z toho, že Nejvyšší správní soud zakázal změnu pohlaví bez operace. Obyčejný lidský přístup nedostává přednost, znalosti problematiky se možná také toulají končinami zapomnění, tak proč se nezaradovat, když se nabízí příležitost, že?

Zdroj: Twitter

Až to vnímavému člověku nedá a musí si chtě nechtě vzpomenout na kontroverzní, téměř dva roky staré články katolického časopisu RC Monitor, ve kterém není šéfredaktorem nikdo jiný, než v článku zmiňovaná Zdeňka Rybová. Tenkrát v číslech 17 a 18 zaznívala z klávesnice Jiřího Fuchse nejen kritika Evropské unie v roli protikřesťanské organizace, ale také podpora stran volajících po vystoupení z EU – konkrétněji tedy podpora Okamurovy SPD, Robejškových Realistů a Machových Svobodných.

Šéfredaktorce tenkrát nevadila podpora extrémistů, zatímco dnes, dva roky poté sama na sociálních sítích vyjadřuje dalším extrémně uvažujícím podporu zastoupenou přímo svým jménem. Z určitého úhlu pohledu je to protimluv. Na nedávné demonstraci Hnutí pro život paní Rybová říkala, že bude tlačit na vládu, aby alespoň část peněz z EU použila na podporu rodin, zatímco nyní stejná žena podporuje Trikoloru stavící se proti dotačním programům Bruselu. To je opravdu divné. Možná by bylo na čase, kdyby se zmiňovaná žena naplno vyjádřila k EU, zda ji považuje za symbol mravního rozkladu Západu, když podporuje protiunijní politické hnutí syna bývalého prezidenta České republiky.

Možná stačil Klausův odpor k hoaxoidním zprávám o označení rodič 1, rodič 2, nebo slovíčka o práci a nebrání sociálních dávek, jak sama na Facebooku Zdeňka Rybová v jedné odpovědi tazatele demagogicky dodává, jako kdyby Klausův extrémismus nebyl extrémismem.

Zdroj: Facebook

Mnohdy postačí pro přivábení k extrémismu klepnout na citlivé body a “rybka” je chycena na dlouhé udici s poměrně silným zakousnutím i chutí pojídat dál další laskominy, které majitel prutu nabízí. Pod účelovou hláškou “Host vyhazuje vrchního” se skousne ledacos.

Zdroj: Facebook

Třeba xenofobní útoky na muslimy, uprchlíky, migranty, které Václav Klaus evidentně nemá rád. Slovíčkaření o hostu vyhazujícího vrchního byste nečekali od někoho, kdo na úvodních fotografiích facebookového účtu mívá momentky s dětmi s odlišnou barvou pleti, jako je tomu v případě Zdeňky Rybové. Prostě, vivat Trikolóra, vivat Václav Klaus, vivat Zuzana Majerová, vivat Tomáš Grygar a mnoho dalších v očích mluvčí zapsaného spolku vystupujícího proti potratům, který například v roce 2012 podpořil akci nazvanou Obrana hrdosti normálních lidí organizovanou mimo jiné také krajně pravicovou a vysoce nenávistně vyjadřující se Akcí D. O. S. T. , jejíž signatářkou je, jak již bylo v článku řečeno, Zdeňka Rybová.

Vnímavý čtenář si možná vzpomene na slova předsedy Hnutí pro život Radima Ucháče, který se k Prague Pride taktéž v roce 2012 vyjádřil s homofobní rétorikou na triku.

Zdroj: Euportal.cz

Ve světle souvislostí potom nějaká radost ze soudničky zakazující změnu pohlaví bez operací vypadá jako nějaká malichernost, když se představitelé Hnutí pro život vyjadřovali homofobně až se hory zelenaly.

Možná někoho ze záhadných důvodů v tento okamžik napadnou slova Jiřího Stránského: “Jediná opravdová bída je bída ducha.” Teď jen zbývá na každém čtenáři rozhodnout, kdo je opravdu chudým…možná také Zdeňka Rybová v příštích volbách kandiduje za Klausovo politické hnutí, když letos jako dvacítka kandidovala neúspěšně za KDU-ČSL…kdo ví…možné je opravdu všechno.