Ondřej Veselý jako jediný odmítl rezoluci odsuzující údajný útok na Jakla, a tak se ocitl v hejtpalbě Tomia Okamury

Poslanec za Českou stranu sociálně demokratickou, Ondřej Veselý, jako jediný ze zákonodárců nesouhlasil s usnesením ” Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky považuje podobné útoky, jako byly na člena Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Ladislava Jakla, za nepřijatelné ohrožení demokracie a svobody v České republice“,

Zdroj:
http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?g=70120&l=cz

a tak předseda SPD nelenil, usedl ke klávesnici a na své facebookové stránce vyzval virtuální příznivce k menší hejt akci na pana kolegu. Pokud nebudete souhlasit s xenofoby, poukážete na homofobní tvrzení espéďáckých zákonodárců a v rámci zákona sdělíte své názory, můžete se stát obětí takové maličkaté kyberšikany, za kterou jakoby samozřejmě iniciátor nenese odpovědnost, protože v rámci populismu neříká případným autorům štiplavých zpráviček, co mají “zlořádnému” poslanci psát.

Zdroj: https://www.facebook.com/tomio.cz/photos/a.185333081477515/2606490256028440/?type=3&theater

Opět se in na tura ukázalo, že espéďáci nejsou žádnou demokratickou stranou, nebo politickým hnutím, když předseda veřejnosti ukáže své diktátorské manýry ve společenství trapnosti odkazující na tajuplné “sluníčkáře” jako na ty, co téměř šedesátiletého přítele Okamury údajně zbili. Důkazyo fyzickém násilí na neúspěšného senátorského kandidáta espéďáků sice nejsou, ale to průměrným fanouškům nejrůznějších ismů naslouchajících slovům Svobody a přímé demokracie nevadí. Když kult osobnosti v nepovedeném provedení zavelí, musí se žhavit emailové schránky, do kterých vyjukaným důchodcům tu tam přijde hoax od příznivce ideově nahnědlého parlamentního hnutí.

Kdyby se tokijský rodák obchodující v Česku především se zlem podíval na rozhovor Ladislava Jakla s Emmou Smetanou, zjistil by, že partajní nominant do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání nepřímo svého nejznámějšího “obhájce a přítele” označuje za někoho, kdo prostě říká něco, co nějaká babka povídala, jenom proto, aby ideologie o jednotném nepříteli zůstala stále platná a pěkně třeskutě žhavá. Jednou v očích nejvyššího espéďáka byli virtuálními viníky “sluníčkáři”, tak to prostě musí být, i když samotný Jakl takovou domněnku neumí v DVTV pořádně vysvětlit.

A pak kdo je tady ohrožením pro demokracii. Určitě jím není poslanec Ondřej Veselý, který má stejné právo na slovo ve Sněmovně jako kterýkoli poslanec ze Svobody a přímé demokracie. A co konkrétně zákonodárce socanů řekl tak zlého, že si vysloužil v Okamurově příspěvku větičku: ” A poslanec ČSSD Ondřej Veselý (na snímku) ještě navíc na SPD v této souvislosti velmi hrubě opakovaně útočil. “?

Neřekl nic špatného. Pravda espéďácké straníky určitě bolí, ale když už tak jednou tu demokracii máme, je správné, když zazní, třeba v zasedacím sálu Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. SPD je skutečně politickým subjektem vyvolávajícím nenávist nejen vůči homosexuálům, ale také muslimům.

Zdroj:
http://www.psp.cz/eknih/2017ps/stenprot/030schuz/s030135.htm

V tomto případě skutečně nejde o útočení na SPD, ale o sdělení prostých faktů. Ideově nahnědlí poslanci se vyjadřují mnohdy jako štamgasti čtvrté cenové kategorie, a tak se později nemohou divit, pokud jim takovou komunikaci kdokoli vmete do tváře. Stačí si projít jednotlivé stenozáznamy a je vše jasné. Ondřej Veselý má pro svá tvrzení důkazy, zatímco samotný Jakl Okamurou neustále přetřásané útočení nešel ani ohlásit na policii. Inu, když projedete volby do Evropského parlamentu, získáte méně europoslanců, než jste čekali, potom i taková kaužička o domnělém útoku a vojenské nemocnici v Praze přijde k dobru.

A co ještě řekl Ondřej Veselý? Reagoval na nelibost poslankyně Hyťhové opět za pomoci obyčejných faktů, ve světle kterých opravdu espéďáčtí zákonodárci vyvolávali nenávist vůči homosexuálům.

Zdroj:
http://www.psp.cz/eknih/2017ps/stenprot/030schuz/s030135.htm

Vyvolávání nenávisti vůči lidem s odlišnou sexuální orientací může připadat fanouškům SPD a jednotlivým členům sice jako obyčejný projev vlastenectví, ale ve slušné společnosti není takové vyjadřování zcela správně přijatelné. Nic dalšího k projednávanému bodu Ondřej Veselý neřekl, přesto si za svá slova vysloužil bombardování emailové schránky nejrůznějšími hloupostmi, a že jich určitě bylo víc, než dost, je zbytečné pochybovat.

Sečteno a podtrženo, Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky posloužila jako laciný nástroj propagaci kultu osobnosti Tomia Okamury, protože odsouhlasit rezoluci o odsouzení podobných útoků jako byl ten na Jakla je hloupé, když není vůbec jisté, že k něčemu došlo, čemuž napovídá samotná absence jakýchkoli viditelných zranění na Jaklově hlavě, na níž mělo také ke zranění během útoků dojít.

Je smutné, že Ondřej Veselý je jediným, kdo odmítl přijetí na začátku článku uvedené rezoluce. Ostatní členové ČSSD se ve valné většině do hlasování nepřihlásili, ale mohli se také přidat ke svému stranickému kolegovi. Z TOPky souhlasil jen Dominik Feri, ale zajímavý je vývoj u Klause mladšího, který ve věci hlasování jako nezařazený zůstal nepřihlášen podobně jako sociální demokraté, devítka pirátů, nebo pětka zákonodárců TOP09.

4. červen 2019 veřejnosti ukázal, že postačí obyčejné tvrzení představitele ultrapravicové a vysoce nenávistné skupiny zákonodárců k tomu, aby všichni s poslaneckým pasem hlasovali, nebo nechali bez přihlášení projít odsouzení něčeho,k co se nikdy nemuselo stát. To je velmi nebezpečný precedent do budoucnosti, protože třeba za pomoci takových okamžiků může dojít k významnému ohrožení demokracie v Česku.