Když to nevyšlo s volbami, přichází na řadu hra na ochránce Benešových dekretů a podpora hejtů na téma sudetských Němců

Neúspěšní české extrémistické scény se snaží vyrůst na sudetoněmecké kartě, když už ty volby pravidelně nevycházejí a na demonstracích rudohnědé povahy se pohybuje stále méně lidí, povětšinou jen známé tváře ochotné na veřejnosti podržet českou vlajku obráceně k radosti toho upatlaného pseudovlastenčení.

Je to vskutku tragikomická podívaná, kdy radikálové odchovaní na nenávisti ke všemu německému i multikulturního, prominoritního nesouhlasí s předáním majetků rodině Walderode, a tak předstupují před kamery na Facebooku, aby dychtivé diváctvo zásobili báchorkami, pseudodojmy, překrucováními a domněnkami pocházejícími z podivných ruských zdrojů, když čecháčkovská scéna nemá ponětí o historii, natož znalosti německého jazyka.

Typickým příkladem takového ideového znásilnění historie by mohl být Jiří Černohorský, který vyměnil na internetu Zdeňka Chytru za postaršího Svatoše. Jejich homevidea jsou vskutku bizarní podívanou mnohdy parodující ty nejujetější komedie prokládané zlými obličeji Černohorského.

Extrémisté žijí ve svém pseudovesmíru, ve kterém došlo k prolomení Benešových dekretů, Tomu může uvěřit opravdu jen ten největší neználek nemající potuchy o tom, jak to po válce a krátce před ní bylo a k čemu konkrétně v roce 1997 došlo. V tomto roce byla podepsána česko-německá dohoda, podle které není možné rušit Benešovy dekrety.

Zdroj: https://ct24.ceskatelevize.cz/archiv/1122151-benesovy-dekrety-symbolicka-zbran-pusobici-na-sentiment

Ale to fobikům nevadí. Právně vyhaslý dokument obhajují vyhaslí odmítači lidství kdysi svou radikální kariéru začínající osobní účastí na demonstraci Dělnické mládeže, sládkovců, nebo nějakých dalších účastníků domácího zájezdu na rasismu a další ismy přežívající v písmencích čecháčků na sociálních sítích..

Dochází k rozšiřování fejkových tvrzení o tom, že se ve věci soudního líčení o navrácení majetků rodu Walderode soud nezabýval archivy, aby následně protiněmeckou slinu extrémistů využili komunisté prohlášením na papíře, protože také třešňový sad potřebuje tak trošku povytáhnout sudetskou otázku k většímu zájmu čecháčků o ně samotné, když preference klesají a nebýt Babiše ve vládě, byla by KSČM marginální partají s minimální podporou nevzdělané a hoaxům věřící části společnosti.

V ulici Politických vězňů pošpiní své politické konkurenty, zaútočí na lidovce, aby následně zkusili hru na vyvolávání duchů časů dávno minulých, jakým je například čecháčkovská nenávist vůči všemu německému, neřkuli sudetskému.

Výstupy Ústředního výboru KSČM nahrávají ultranacionálním náladám populistů a o to jde především. Kdekdo neinformovaný si může myslet, že mu komunisté dávají podporu a pokud komunistický poslanec souhlasí s výkřiky dezinformátorů, mohou mít jinak okrajoví radikálové mylný dojem, že právě je podporuje parlamentní strana a tudíž se nějaký spolek stává důležitějším, i když tomu tak ve skutečnosti není.

Když chcete hrát hru na blbé, musíte jednat podle zásad hry na blbé. Ono to stejně vyšumí, protože lež s dezinformacemi nemá zcela správně dlouhé žití. Česká radikální scéna od roku 1990 zažila mnoho absurdních pokusů o nastolení jednoho vůdce i vytváření dojmů o novém spasiteli národa, ochránci před německým nebezpečím…a třeba Černohorský a spol by rád takovým spasitelem byl, proto také to divadlo na ochranu Benešových dekretů a řeči o reparacích bez znalosti skutečných reálií…slovíčka o prolomení Benešových dekretů jsou sexy, a tak se neúspěšní snaží přiblížit, protože v případě klopýtnutí existují berličky v Aeronetu a dalších pokleslých médiích.

Zatímco soudně přemýšlející člověk nevěřícně kroutí hlavou, proradikálně uvažující musí mít radost, protože se na sociálních sítích objevují staré známé lásky ultranacionalisty, co se týká nenávisti ke všemu sudetskému a německému ideologicky ihned považovanému za nacistické. Extrémisté mají strach žít v demokracii, nechtějí převzít zodpovědnost za své životy, za své aktivity, a tak jistoty nalézají v nenávisti vůči všemu německému…přesto demonstrace xenofobů nemají valný úspěch. Třeba ta Černohorského z 23. června 2019…bylo tam 27 lidí, remcal z auta ukázal, že neumí zpívat, Denis Novák si zafilosofoval, zaznělo několik Ortelových odrhovaček a k vidění byly stejné tváře.

Alespoň se člověk zasměje nad absurdností extrémistické scény a drzostí, že zrovna tyto existence někoho označují na základě hoaxů, zvěstí a polopravd za nacistického kolaboranta. Tak nějak to vypadá, když se prokremelští sentimentáři rozhodnou demonstrovat před Pražským hradem na Hradčanském náměstí. Nikdo o ně nemá zájem. Dokonce ani ti lajkovači z Facebooku tolikrát komentující stylem zastydlých rasistů. Snad se účastníci hradčanské jakoby hry na demonstraci duševně srovnali s tím, že na Letné je 250 000 odpůrců Babiše i Zemana. Takoví radikálové z Bohemia Patriot si s kolegy z Černohorského spolku musí oháknutí do nejrůznějších kýčů vystačit jen se sedmadvaceti kousky. Veřejnost rychle pochopí komu dát svou důvěru a komu ne. A je to tak dobře.