Bohemia patriot s Černohorským: “od hrátek na Rytmus smrti” až po tragikomické petice obhajující dávno vyhaslý dokument

Když nevyšly evropské volby a Jiří Černohorský očekávaně neuspěl, pokračuje se v rámci ultranacionalismu s hrami na Rytmus smrti, kdy místo křížovek s podpultovými příběhy ze života celebrit přichází na pořad dalších dnů manipulativní praktiky s chybou v pravopisu, kde radši shoda podmětu s přísudkem spáchala sebevraždu a text slibuje něco, co evidentně jeho autoři nejsou schopni splnit.

Snad už po milionté se změní logo stránky společně s popiskem, Mošničkovi se prodává černý hadřík s názvem e-shopu, aby následně po neřízené záplavě afektovaných homevideí, přesolených reakcí a pláči nad nezájmem o xenofobní demonstrace zaťukalo na monitory zvědavců povídání s velkými písmeny v textu, nad jehož obsahem i významem zůstává rozum stát.

Na konci se nazvete rodinou, pošťouchnete rudohnědou dušičku jednoduchou povídačkou o zaprodaných médiích a dokonalých Bohemia patriot efektivnějších a zaručeně lepších, než všichni ostatní v okolí, protože se v lajích na návštěvníky facebookové stránky zubí tisíce virtuálních účtů, jako kdyby ti virtuálové neměli nic jiného na práci, než sledovat každý počin ultranacionálních fanatiků neschopných se naučit základní pravidla češtiny, kterou v sebemenší větě przní chybami, s nimiž by si hravě poradil školák pátého stupně základní školy.

Opravdová síla tisíců i zájem lajkovačů byl viditelný v nedávných evropských volbách, kdy podporovaný Jiří Černohorský místo desítek tisíc očekávaných hlasů dostal něco málo přes pět set lístečků do volební urny.

Určitě si po takovém fiasku dovedete představit jak malý dosah jednotlivé zaslané příběhy budou mít. Je to tragikomické pokračování vlastenčení, u něhož v dětských rukou zůstala vlajka Protektorátu Čechy a Morava.

Úsměvný kolorit tomu všemu dodávají aktivity samotného Jiřího Černohorského, který v doprovodu několika dalších podobně smýšlejících obhajuje Benešovy dekrety, zatímco nakrásno divákům na Facebooku ukazuje, že vůbec neví co Benešovy dekrety jsou, a které části z nich se týkají sudetských Němců, nebo zabavování majetku kolaborantů…dostal do své emailové schránky povídačky s konspiračními teoriemi, a tak světlo světa spatří petice obhajující fetiš mnoha ultranacionálů.

Její plánovaný obsah je opravdu úsměvný. Vychází z povídaček jedna babka povídala. Benešovy dekrety, pramenící z událostí starých více jak 70 let, jsou stále žhavým tématem, symbolickou zbraní působící na sentiment, a tak není divu, že po nich a na jejich ochranu sáhnou ti neúspěšní, několikrát se pokoušející o politickou kariéru na ultrapravicovém kolbišti, kde většího, i když klesajícího zájmu dosáhne jen Okamurův projektu obchodu se zlem.

Černohorského naštvaná mluva je skutečně směšná. Nemusíte sledovat jeho afektovaná videa z auta, abyste se zároveň pobavili nad těmi z obýváku. Oba dva druhy virtuální, trochu výstřední zábavy jsou stejně komické. Nakonec stejně dojde na deportace požadující odstranění nepřátel ultranacionalistových snů. Nevědomost s neznalostí jsou milosrdné a zároveň zákeřné, protože umožňují vytvářet takové skvosty, jako je text skupinky fobiků, jejichž příjmení v počátečním písmenku odkazují na neexistující stát s komunistickou minulostí.

Zřejmě kdosi tvůrcům petice zapomněl říct, že na základě mezinárodních smluv není možné Benešovy dekrety zpochybňovat, nebo dokonce rušit. Viz Česko-německá deklarace z roku 1997.

Zdroj: https://ct24.ceskatelevize.cz/archiv/1122151-benesovy-dekrety-symbolicka-zbran-pusobici-na-sentiment

Jak symbolické, vyhaslý dokument obhajuje muž, který se mnohokrát setkal s malým zájmem okolí o své aktivity, viz výsledky ve volbách…ono to bude stejně zábavné jako s číslem jednacím