Robert Vašíček je dalším bizárem espéďácké kampaně do Evropského parlamentu. Absolvoval mediální kurs v “Sorosově” agentuře, ale i tak jeho politická agitka vypadá dost žalostně

Robert Vašíček je další z tragikomických postav z kandidátky Okamurovy Svobody a přímé demokracie. Muž často vystupující na veřejnosti s motýlkem na košili nedávno zvolený do pozice místopředsedy pražské SPD jako číslo sedm kandiduje v Plzeňském kraji do Evropského parlamentu.

V předvolebním mámení Roberta Vašíčka je vidět roztodivnost nabízené kampaně, účelovost i naivita, se kterou pan kandidát doufá ve výhru a zisk křesla europoslance. Jeden by čekal, že stranický kandidát do vysoké politické funkce bude mít podporu od partaje, za kterou kandiduje, ale zmiňovaný milovník mladých lidí, jak se sám Vašíček označil, žádá ve facebookové skupině zdejší osazenstvo o pomoc při rozdávání vizitek do schránek spoluobčanů,

jako kdyby potom raketově vzrostl zájem veřejnosti o neznámého mužíčka, který loni jako neúspěšný kandidát na starostu Prahy 11 rozvážel členům volební komise koláčky a zval je na pivo.

Nabízená vizitka je doslova studnicí populismu, protože z těch několika málo nabízených témat na zadní straně si kdekdo může vybrat ochranu orné půdy, zastavení kůrovce na Šumavě, nebo dokonce i vyšší důchody, když na to přijde…

Zdroj: Facebook

typický espéďácký volič je stejně politicky nevzdělaným a neví, co může a nemůže europoslanec ve své funkci udělat, a tak je to nakonec jedno, jestli do jakoby předvolebních slibů zařadíte reálné, nebo naprosto vyfantazírované sliby. Čím více nasadíte pruhů, tím více budete Adidas…a o to jde především.

“Hlavně řekni mámě, aby volila SPD”, píše Vašíček na špatně viditelném textu na doméně, kterou si v dubnu tohoto roku na Wedosu zaregistroval. Úvodní věta: ” Čauky, jsem Robert, je mi teprve 39 let a jsem z generace X. Mám rád rychlý auta, pejsky, slečny, bacha jsem zadaný” určitě přiláká hodně voličů.

Zdroj:
http://www.reknimame.cz/?fbclid=IwAR2MxJakP1xe8wMw77shdmaQ_LLN5VrtBegsx0K-JOOCGEtkxEYecPWINCM

Vašíček doufá, že osloví mladé, a tak si trochu hraje na Andreje Babiše, když do textu propašuje tykání, velká písmena, nejrůznější “čauky” zdravice i takovéto vytahováníčko o drahé káře hodné puberťáka pokoušejícího se ulovit na sportovní auťák Alenu z lavice v prvních řadách sedmé třídy základní školy.

Ukazovat se na fotce s předraženým dopravním prostředkem a povídat o velké rychlosti nemusí být lákadlem pro publikum, na které cílí ve svých vylhaných a nenávistných příspěvcích SPD. Většinou se totiž jedná o nemajetné spoluobčany, důchodce, nebo lidi s nízkou mírou vzdělání a tedy také ty, kteří si rychlou káru nemůžou dovolit, pokud nesní a v myšlenkách zrovna nesvádějí svou chudobu i osobní neschopnost na muslimy, uprchlíky, Romy, nebo všechny najednou.


Zdroj: http://www.reknimame.cz/?fbclid=IwAR2MxJakP1xe8wMw77shdmaQ_LLN5VrtBegsx0K-JOOCGEtkxEYecPWINCM#work

“Rychlý auta” jsou možná cool, ale Vašíčkova prezentace před volbami cool rozhodně není. Odhaluje jednoho z představitelů Okamurovy Svobody a přímé demokracie v nedbalkách i účelových tvrzeních najednou, když se před volbami vlasů prostý kandidát do Evropského parlamentu pokouší ze sebe sama vytvořit zbožného muže, oddaného katolíka, jehož pánem je Ježíš…klade víru, rodinu i bezpečí do svých politických priorit,

Zdroj: Facebook

aby v časech, kdy nejsou volby zrovna aktuální, a cool ukázal na sociálních sítích stejný člověk svým virtuálním přátelům svou maličkost s několika mladými ženami. To se to panečku krásně spojí s hesly o rodině, víře a bezpečí….leda, že by osoby ženského pohlaví byly rodinní příslušníci, což z fotografie není na první dobrou předem znát.

Zdroj: Facebook

Robert Vašíček se nejspíš na eurovolby připravuje delší dobu. Koncem dubna založil facebookovou stránku “SPD vyhraje volby“, na které probíhá další propagace Vašíčkovy kandidatury. Na zdi je mnoho grafiky pochybné kvality, nechybí propagační videa se Salvinim a Orbánem, pozvánka na volby pro slovenské spoluobčany, článeček na krajně pravicovém a obsahově pochybném webu http://dfens-cz.com i odkaz na několik let starý rozhovor pro DVTV o dopravě a zónách jen pro určité typy automobilů…to určitě zpovykané a vystrašené voliče SPD bude nanejvýš zajímat. Také je to vidět na četnosti komentářů, nebo sdílení, které návštěvníci na místě zanechali.

Ale co…Kuba Zelenka zase napíše na Vašíčkův profil veřejně dostupný příspěvek “Volte číslo 7” s opsanými body z vizitky a svět bude zase hezčí.

Za určitých okolností může ve volbách do Evropského parlamentu volit také cizinec, a tak Robert Vašíček na svém profilu napsal německou, anglickou, slovenskou verzi oznamující svou kandidaturu, přestože předsednictvo ve svých výlevech snad milionkrát vyhejtilo Ministerstvo vnitra ČR za tuto možnost a sepsalo se snad trilion hejtů na uprchlíky, kde si islamizace s nedostatky neuronů podávala ruce jako na nějakém flašinetářském představení Tomáše Hnídka, toho času mezi fobiky známého Ortela.

Uprchlíci, cizinci jsou podle stranické kurately fuj, ale kdyby se přeci jen někdo z nich díval, je na videokanálu Vašíčka několik jazykových mutací oznamujících kandidaturu do Evropského parlamentu. Viz například tato anglická verze nevalné kvality se záběry z z nedávného křepčení SPD na Václavském náměstí.

Z toho skalní fanoušek Tomia Okamury a nenávistných útoků na všechno nečeské a neruské radost mít určitě nebude…dokonce i ti hypoteticky existující mladí, které na akcích SPD potkáte jen stěží, pokud za omladinu nepovažujete třicátníky, čtyřicátníky – internetové hejtry známé z prostředí internetových diskusích dojímajících se nad doutnající mešitou v některém z měst v zahraničí.

Ale když na to přijde, Vašíček klidně natočí video o “integraci nepřizpůsobivých”, čímž udělá odpůrcům Romů velkou radost. I s takovouto klientelou se počítá. Video sice vidělo jen osm lidí, ale i taková snaha se možná hodí, protože se podpora se slinou nenávisti tak těžko hledá. Když je ve videu řeč o povinném vzdělávání “nepřizpůsobivých”, možná by měl samotný Robert Vašíček zainvestovat několik kaček na nějaký pořádný kurz grafika, nebo plánovače politických kampaní. Pak možná politické snažení nebude tak amatérské a jednotlivé věty ztratí kouzlo tragikomicky úsměvného.

Ale s takovou si o deset tisících hlasech můžete nechat jen zdát.

Mimochodem, ani 10 000 vhozených sympatií během volebního dvou dne nepřinese s ohledem na minulou účast ve volbách křeslo v Evropském parlamentu, natož nějaký příspěvek ze státního rozpočtu za každý získaný hlas. I proto je grafika s touto sumou tragikomickou podívanou. Zvláště, když si uvědomíte, že Robert Vašíček v komunálkách loni získal mizerných 1 356 hlasů jenom proto, že se hlasovalo v regionu Prahy 11, zatímco pro eurovolby je volebním regionem celá Česká republika, ve které o nějakém Vašíčkovi neví téměř nikdo.

Místo toho všeho by mužík v modrém sáčku a červeném motýlku měl začít vysvětlovat potenciálním voličům, jak je to s účastí v pofidérní sektě
Mariánské společenství, jehož členy údajně Vašíček podle informací webu Manipulátoři.cz využíval ke své kampani v roce 2018.

Zdroj:
https://manipulatori.cz/petra-bostlova-a-bizarni-pribeh-zastupitele-spd-na-praze-11-roberta-vasicka/

To by bylo určitě zajímavější, než nějaká hra na nereálné sny s ještě nereálnějšími očekáváními, která se stejně nenaplní. Jak se asi Robert Vašíček tváří, když předseda, politické hnutí, jehož je členem i kandidátem nadává na Sorose, když sám, jak v útodce na Britských listech doznává, absolvoval mediální kurs u Centra pro nezávislý žurnalismus Open Society Fund založený a podporovaný čecháčky obávaného George Sorose.

Zdroj:
https://blisty.cz/authors/622-robert-vasicek

To je opravdu tragikomické. Pokud má někdo smysl pro tragikomický humor plápolající na hranici kameňáku, tak teď se dotyčný smíšek může krásně pobavit, protože takový politický bizár určitě hned tak neuvidíte.