Noční vlci na Olšanském hřbitově: příležitost k prodeji tretek i projevení náklonnosti k Putinově tyranii

K Olšanským hřbitovům dorazil cirkus na dvou kolech. Proputinovští nadšenci oblékli triko se svým vzorem navrchu, aby následně skupinka milovníků východní diktatury přivítala fanatické odpůrce Západu přijíždějící na strojích západní i americké provenience. Nečeští vlastenci tu tam s rasismem, antisemitismem, islamofobií a sny o Velkém Rusku si zase po roce hrají na velké vlastence.

Říkají, že přicházejí uctít padlé Rudé armády z druhé světové války, zatímco za zády mávají prapory mezinárodně neuznané Doněcké lidové republiky, jako kdyby Putinův novotvar ukradený z náruče Ukrajiny měl něco společného s druhou světovou válkou a pietou za zesnulé spočívající v hrobech jednoho z pražských hřbitovů.

Prapor Českého svazu bojovníků za svobodu byl konečně na místě, kam patří. Na levici od muže hlásícího se k ruskému právu ukrást část svobodného státu, pokud si to režim žádá. A pak někomu vyprávějte, že Vodičkova organizace nedávno vystupující v prostorách Ministerstva obrany ČR má něco společného se svobodou, když nemá problém s agresí Ruska doprovázenou porušováním lidských práv, svobody a mizením novinářů odhalujících černotu za zdmi kremelského paláce.

Ale ruku na srdce, na olšanskou akci společně zájemce na letáčku zvali jak Český svaz bojovníků za svobodu “BESKYDSKO”, tak LKŽ – kluby žen Frýdek-Místek, Praha, Národní domobrana, OV KSČM FM, nebo Motorkářské kluby, jejichž členové ochotně vytvářeli “roští” přítomným Nočním vlkům.

Mezi organizátory dohlížejícími na poklidný průběh groteskní akce nechybí například Zdeněk Chytra ve žluté vestě s dalšími notoricky známými facebookovými tvářičkami z krajně pravicových skupin, stránek i profilů. Mezi přítomnými byl například Černohorský, který údajně napadl odpůrce Nočních vlků, za což byl policisty odveden bokem,

nebo Dominik Bastl známý z nejrůznějších demonstrací krajní pravice.

Nechybělo ani ideové znásilnění dítěte oháknutého do vlajky přihlížejícího podivnému divadlu nejrůznějších azbukářů zaznamenávajících příchod jednotlivců k pomníku na paměťové karty mobilů, fotoaparátů…

Je to ideové divadélko rozličných rozměrů, kdy se potkáváte s představiteli krajní pravice, za kterými se dávno, předávno zavřely internetové hlubiny sociálních bublin. Národní domobrana si na Olšanech hraje na patě pomníku na vlajkonoše,

zatímco při tom všem na místě dokonalé kýčovitosti před zdmi hřbitova nechybí obchodní duch, když v bílé dodávce muž se ženou nabízejí přítomným za nemalé peníze trička s nápisy v azbuce, čepice ve stylu Nočních vlků, nebo nášivky se stejnou tématikou. Lidí ochotných utratit peníze za zbytečnosti je více než dost. Například taková paní s Putinem na triku pořizující si některou z prodávaných tretek je v tomto případě pouze dalším doplňkem trapnosti, kdy dokonce i takzvaná úcta k padlým vojákům může být skvělou příležitostí k obohacení rodinných rozpočtů, pokud si na běloskvoucí dodávku nalepíte znaky Nočních vlků a využijete jedinečné příležitosti k vyprodání zásob, o které jinak není žádný zájem.

Lidé si před hřbitovem, ale také uvnitř pořizují selfíčka s hochy v uniformách přijíždějících na motorkách, přímo na hřbitově zazní několik proslovů v ruštině, v pozadí zní ruská píseň…průměrný milovník víry v všeslovanské bratrství si musel připadat jako v ráji. Srp, kladivo, rudá na praporech, ideové znásilnění dějin ve spojení s naivitou přítomných a ochotou některých ukázat se jako proruský vlastenec v internetovém přenosu Raptor TV Žarka Jovanoviče vytvářely skutečně podivnou atmosféru, se kterou nemůže souhlasit opravdový český vlastenec, protože valná část přítomných by bez mrknutí oka předala Česko do opatrování Ruské federace, protože tato země podle názoru fobiků ochraňuje Slovany před zájmy krutého Západu.

Alespoň v reálném světě nefungující Národní domobrana hračičků na vojáčky ukázala postáváním u paty pomníku, že v případě potřeby dokáže sehrát roli věšáku na vlajku, když už pořízení stejnokroje na vlastní náklady každého pseudovojáčka stojí tolik peněz. Hlavně příslušníci národních domobranářů v khaki uniformě vytvářeli dojem vojenské podpory, když s jednostranným praporem ruské krajně pravicové politické strany Patriot poklekli k pomníku s podobně smýšlejícími osobami po pravici.

Alespoň se veřejnost dozvěděla za koho by Národní domobrana kopala, kdyby byla funkční a akce schopná. Taková informace není nikdy k zahození.

A že dnešní setkání na hřbitově nebylo primárně o úctě k mrtvým “hrdinům” protinacistických bojů, to je víc než jasné. Před stěžejním pomníkem se radikálové s prapory vyfotili…třeba takový generál Blaško toho času kandidující na do eurovoleb za xenofobní Okamurovu SPD se zvěčnil s velkým prvorepublikovým státním znakem. Oh, jak vlastenecké a nekonečně “krásné”.

Se stejným znakem se několik dnů předtím zvěčnili na brněnské demonstraci Perniceho Slušní lidé, dnes je to xenofob a tvůrce košilatých příspěvků z Facebooku…prvorepublikoví autoři znaku Masarykova státu by určitě koukali, kdo všechno se to prsí se “znakem” dávno minulých časů, které si radikálové z internetu vykládají po svém. Se svatojiřskou stužkou jde, jak se zdá, všechno lépe…dokonce i košilatá hra na vlastenectví, které vlastenectvím rozhodně není, jak dokládá fyzická přítomnost Foldyny v “trikotu” Nočních vlků.

Inu, každý rok se odehrává něco podobného a stejně nechutného, kdy si průměrný znalec čecháčkovské radikální scény rudohnědého střihu musí chtě nechtě připadat jako v nějaké chráněné rezervaci xenofobů. Čecháčků na Olšanech bylo skutečně na jednoho člověka víc, než dost. Tak nějak to vypadá, když rudohnědá ochotně rozšiřující hoaxy s polopravdami dá najevo svou prokremelskou a proputinovskou inklinaci.