Fanoušek Okamury zaplakal nad nepřítomností předsedy SPD v pořadu s Nočními vlky, zatímco Foldyna u čecháčků zabodoval

TV Barrandov opět ukázala, že není pročeskou, když do pořadu Duel Jaromíra Soukupa pozvala proputinovské agitátory z Nočních vlků. V podání populisty s politickými agitacemi radikálové na motorkách vypadají jako neškodná cháska přijíždějící do Česka pouze uctít památku mrtvých Rudé armády. Soukup opět nadržuje Putinově Rusku, zatímco takový tradiční nadšenec Tomia Okamury odchází s velkým zklamáním, protože předseda SPD nedorazil do televizního studia,

aby stiskl ruku představiteli polovojenské organizace z Ruska, jejíž cílem je především propagace prokremelské politiky a ruku v ruce s tím souhlas s okupací Krymu i se vznikem Luhaňska i Donbasu.

Vedle šéfa Nočních vlků Bobrovského nechybí jako jednoduchá rekvizita čecháčkovského mámení poslanec Foldyna, jehož oděv byste stěží rozeznali od toho proputinovských agitátorů.

Krajně pravicový populista dostává příležitost, zapomíná na děčínský Dědek gang sedící v publiku ve studiu, aby k radosti domácích ultranacionálů obhájil spanilou jízdu ideologicky umaštěných motorkářů Nočních vlků.

Podivný poslanec z Lidového domu zaútočí na uprchlíky, migranty, které nepřímo označí za kriminální živly, zatímco těmi dokonalými správňáky zůstávají Noční vlci, kteří kdysi sami vznikli z radikálních luhů a hájů, když pod označením Noční vlci – Night wolves MC Russia 31. května 1989 spoluorganizovali nelegální rockové koncerty pochybné kvality, aby později páchali válečné zločiny na Donbasu, Krymu, Luhaňsku a dalších oblastech Ukrajiny.

Ale na to všechno se v rámci Soukupova populismu zapomíná. Barrandov se dal na ideovou masáž, a tak prostor dostávají ti, o které by si slušně vychovaný člověk neopřel ani kolo. Nedílnou součástí televizního studia zůstávají další představitelé prokremelské klaky na území České republiky, jako je například Český svaz bojovníků za svobodu, jehož prapor objímá v prstech jak příslušník Národní domobrany, tak další človíček z odpoledního mámení na Olšanském hřbitově, kde mnohdy nebylo daleko k fyzickým napadením odpůrců Nočních vlků. Jak se zdá, milovníci rudé záře nad světem nebudou takovými mírumilovnými existencemi, jak se Jaromír Soukup snaží ve svých slovech dokazovat.

Od vysílání TV Barrandov není možné očekávat žádnou dávku faktů. Ve večerních hodinách dostávají prostor domněnky typu jedna babka povídala, zatímco v blízkosti vytahuje drápky pohádka o tom, jak Noční vlci a jejich představitelé na motorkách obhajují historické pravdy, když na strojích mají samolepky odkazující například na tank T-34, protože v očích ultranacionála je mnoha lidmi bráněno jakékoli uctívání zásluh Rudé armády. Neznalý milovník hoaxů i košilatých pravd ze sociálních sítí může snadno dospět k názoru, že ti vousáči z Východu nejsou tak zlí, jak se píše v nejrůznějších médiích. Mají sice zkušenosti ze speciálních sil, ale jsou přeci dokonalými vlastenci, tak proč by si s nimi někdo měl dělat těžkou hlavu.

Kamera zašvenkuje na motorku radikálů, Soukup zaševelí něco o vlastenectví, aby posléze český poslanec Foldyna celou tu ideovou mašírku zakončil pláčem nad stigmatizovaným vlastenectvím, kde základem historických faktů zůstávají snímky z padesátých let minulého století, ze kterých se našinec dozví skálopevnou pravdu o Janu Žižkovi, i když každý jen trošku historií políbený jedinec při Foldynových narážkách upadá do mdlob, protože Jan Žižka z notoricky známé propagace komunistických představ o dějinách má k realitě asi tak blízko, jako fotografie s mimozemšťany před kremelskými zdmi, nebo zahradou Bílého domu.

Ale to zjevně nevadí, protože ve stejném období vzniklo mnoho filmů s tématikou druhé světové války, které by měl každý skálopevně věřící vlastenec vnímat za neotřesitelnou pravdu. Prostě, ve zkratce řečeno, filmy z neslavných padesátek ukazují to, co by si populista přál, a tak je mnohem snazší žít v představách, než v těžké realitě, ve které ruští vojáci mnohdy nebyli těmi dobrými ,ale těmi špatnými znásilňujícími například občanky “osvobozených” států.

Foldyna si s Andrejem Bobrovským dokonale rozumí. Bobrovský má podobně jako Foldyna takřka totožný názor na vlastenectví, propagaci Rudé armády, Putina, nepochybně také na Východ a Západ…

Mužík z Putinovy kohorty má na čepičce symboliku komunistického režimu prezentovanou rudým srpem, kladivem a hvězdičkou,

až si člověk říká, jaké by to bylo, kdyby Soukup pozval do pořadu nějakého neonácka, protože srp s kladivem a rudou hvězdou odkazuje na režim s gulagy, politickými vězni, nesvobodou a špatným zacházením s minoritami. Nacisté měli koncentráky, politické vězně. nesvobodu i špatně zacházeli s minoritami, jež v rámci eugenických pouček odsoudili na smrt…nesl by se pořad ve stejném duchu? Nejspíš nikoli, protože sovětská symbolika drastického a vražedného režimu beroucího si miliony lidských životů z mnoha států světa má mezi čecháčkovskými fobiky místečko v srdíčku.

Ale co…Foldynovi to nakonec z určitého úhlu pohledu vyšlo. Internetoví kecalové s jedovatou slinou na klávesnici považují děčínského zastupitele za borce, někteří litují, že je tento muž v ČSSD a Lidovém domě…

a najdou se i tací, kteří ocení Foldinovu v článku zmíněnou narážku na uprchlíky…zatímco lidé zklamaní neúčastí Okamury perlí a nadávají na nepřítomnost své hvězdičky na rudohnědém nebi v předvolebních časech.

Je to vskutku tragikomická podívaná, během které se ultranacionalisté hádají nad jednotlivými zklamáními a očekáváními…Inu, ultranacionalistův svět je plný zklamání, a tak není divu, že vznikají takovéto tragikomické dohady, nad kterými se každý demokrat od srdce pousměje.

Barrandov se ukázal jako xenofobní a prokremelský brak, svět čecháčka se prozatím může radovat z představení, které Jaromír Soukup tlachalům z internetu nabízí…tedy do doby, než dluhy překonají pomyslnou misku vah a Soukup se tak možná s Barrandovem stane minulostí.