Bohemia patriot s Mošničkou i Černohorským je jen dalším příkladem umaštěného nevlastenectví s vlajkou protektorátu v ruce

Kolem Jiřího Černohorského kandidujícího za Alianci národních sil se pohybují lidé z facebookové skupiny Bohemia patriot. Nedávno se na internetu prezentovali trapnomagickou chvilkou s vlajkou protektorátu jako projevu nejvyššího vlastenectví účelově svěřeného do ruky malého, nic netušícího děcka i veřejnosti známých tvářiček z demonstrací extrémistů.

Čtveřice se usmívá, zatímco v rukou drží prapor nacisty znásilněného státu. To je opravdu vlastenectví jako noha. Bohemia patriot, skupinka xenofobů většině lidem neznámá, se snaží o širší prezentaci, tak kdo by se staral o nějaký praporek a hodnoty, které ten trojbarevný kýč představuje. Možná, že i tenhle nesmysl na kusu látky Jan Mošnička jako spoluzakladatel Bohemia patriot jednou prodá, když dávno předtím provozuje e-shop s rádoby vlasteneckými doplňky plnými podivného fontu o podivných představách vlastenectví.

Na mikinu to v hospůdce ještě není a v triku je vám kosa? Zkuste naší novinku na www.bohemiapatriot.cz“, píše se na konci roku 2015 na stránce skupinky, v současnosti se tak překotně hlásící k bývalému tesaři z Brna.

Tam, kde je zápal pseudovlastenectví, tam se také najdou jedinci ochotni využít tohoto zápalu k obohacení rodinných rozpočtů. Inu, v písecké ulici Na Rozhledně ve zdejším rodinném domku existuje místečko nabízející pseudovlastenectví za sedm osm stovek. Proč nevyužít naivity ostatních, když ten kapitalismus je tak nádherný a demokracie poskytuje prostor k prodeji něčeho podivného s lvíčkem na textilu. Hlavně, že něco vypadá jakoby vlastenecky a zákazníci jsou tak nějak spokojení. Frustracemi sžíraný človíček si oblékne mikinku s notoricky známou symbolikou a hned se musí cítit mnohonásobně lépe, protože je zaručeným vlastencem.

Když spřátelená facebooková stránka spolčující se před eurovolbami s Jiřím Černohorským a jeho Spolkem Čest, Svoboda, Respekt poskytuje prostor Denisi Novákovi, ukřičenému bývalému tesaři a taxikáři, Jiřímu Kohoutovi a dalším z omezeného okruhu spolkařů z virtuální kanceláře, dochází mimo jiné také k propagaci stejnojmenného e-shopu. Kdyby na Černohorského a Chytry setkání nechodilo jen 15 – 20 zvědavců, mohl by z toho všeho být slušný byznys. Ale možná i obyčejní kecalové z netu teoreticky postačí, když na to přijde. Jsou ochotni nosit ledacos, možná skončí také v e-shopu Bohemia patriot, kdo ví?

A když se to vezme kolem a kolem…své z kýčovité blízkosti může mít i samotný Jiří Černohorský, protože Bohemia patriot si hraje na jakousi organizaci aktivních fobiků usilujících o zakládání regionálních poboček na sociálních sítích. Pokud by platila ona v realitě nefungující přímá úměra o počtech hlasů za každý lajk, který Mošničkův projekt má, bylo by v eurovolbách nějakých 6 700 hlasů k dobru…a to se počítá, když už jste minule získali jen 33 hlasů v trikotu zemanovců.

Zoufalství dělá divy, proto se tonoucí bez obtíží chytí naivních, v realitě nežijících nadějí. Kolega z homevideí napíše příspěvek s pravopisnou chybou v textu, natočí videjko…předseda Spolku ČSR se může tvářit jako ten, kdo nyní všechny spojuje…zatímco ostatní se mohou smát nad protiřečeními o aktivitách, kdy postačí, když založíte regionální stránky Bohemia patriot a čekáte na pověření správců hlavního profilu Bohemia patriot….

To je tak hezoučké…centralistické vedení…malý počet zájemců…hry na aktivity…můžete dvakrát hádat, co z toho všeho vznikne. Samozřejmě houba splasknutá po prohraných eurovolbách, což je jenom dobře. Počet členů uzavřené skupinky jasně ukazuje zoufalost rádoby aktivních internetových žvanilů neschopných napsat text v češtině bez pravopisných chyb, ochotných se fotit s vlajkou Protektorátu Čechy a Morava jako ryzí příklad skutečného a nefalšovaného vlastenectví.

Dvacet osm dušiček si v uzavřeném prostředí plánuje, aktivní z nich určitě nejsou všichni…znají se, a tak by rádi patřili do stádečka nových opravdu aktivních radikálů, když už ty demonstrace o nejvýše čtyřiceti stále stejných tvářích nefungují…i když ono to s tou rezignovaností nad demonstracemi nebude tak zlé, když Jiří Kohout plánuje demonstraci, kterou sice oddálil, ale poté zase jiní psali, že se setkání na prázdném prostranství uskuteční.

Ale co…on se stejně někdo s pravopisnými chybami ozve a pochválí…jako kdyby všichni pseudovlastenci povinně navštěvovali nějaký kurz prznění češtiny.

Pozorný čtenář si možná vzpomene na červen roku 2017, kdy se v Chotěvicích na Trutnovsku měla uskutečnit mezinárodní neonacistická akce Bohemia Excalibur Night. Za účelem propagace této události na internetu koloval plakát pod záštitou pořadatelů Bohemia Patriots, jejichž název se hodně podobal Mošničkovu internetovému obchodu obav s malostí.

Tenkrát se jméno Jana Mošničky objevilo v článku na Aktualitách.cz, ve kterých provozovatel v článku zmiňovaného e-shopu důrazně odmítal, že by obchod s touto akcí měl něco společného a od celé záležitosti se Mošnička distancoval.

Ovšem samotnému Janu Mošničkovi, nebo samotnému projektu Bohemia patriot možná rasismus, ultranacionalismus nebude cizí, jak by se někomu mohlo zdát. Viz příspěvek Bohemia patriot z října 2018. Ku-Klux-Klan, Afroameričan s vyděšeným výrazem ve tváři…proč kdokoli něco takového sdílí?

Je to hra se symbolikou, kterou kdokoli v případě potřeby může hodit do kouta jako příklad hloupého smyslu pro humor, pokud je to třeba. I na těchto slovních hrátkách bývá mnohdy založena filosofie rasistických projevů na sociálních sítích. Ostatně samotný Mošnička v říjnu 2018 sdílí příspěvek o “autogenocidě bílé rasy”…

Své také říká další Mošničkou veřejně sdílený příspěvek na Facebooku

Názor si může udělat každý…ale takové jednání v prostředí sociálních sítí rozhodně není projevem vlastenectví, patriotismu, nebo jak tomu vztahu lásky k vlasti chcete říkat. Hlavně, že se sdílí obrázky templářů, křižáků…to je zajisté zaručeně česky vlastenecký obsah. Propagace ultranacionalistů jsou odporné a zároveň ukazují, že s vlastenčením nemají nic společného, protože nenávist není vlastenectvím.

Sečteno a podtrženo, Bohemia Patriot s Mošničkou se na sociálních sítích projevují stejně béčkově jako další fanoušci Miloše Zemana, nebo kdejaká ultranacionalistická skupinka na Facebooku.