Proč policisté nezadrželi ženu se svastikou na “řetízku”?

Na začátku toho všeho espéďáci snili o megademonstraci před eurovolbami, během které by se tisíce lidí rozvlnily nad flašinetářskými popěvky Hnídka, aby posléze do kotle plného emocí vplul Fiala jako uvaděč přinášející přítomným jasné svědectví, že Okamura, ani SPD v tom nejsou sami a na evropské lajně mají podobně smýšlející ochotné podržet české xenofoby v případě potřeby.

Radikálové z Ortelu sice zapěli necelou hodinu několik otřepaných songů, ale pohled do diváctva nebyl tak radostný, jak se předem očekávalo. Návštěvníci na Václavském náměstí dokonce nezaplnili ani prostor vymezený k demonstrování, jak dokazuje následující několikavteřinový snímek.

Z tisíců v představách ultranacionalistů se staly stovky a dokonce i převeliký Okamurův kamarád Salvini nepřijel, protože dal přednost otevření policejní služebny na Sicílii, jak ve své řeči oznamoval Radim Fiala. Kdo neměl brýle, nebo dobrý zrak, měl problém přečíst titulky kratičké Salviniho zdravice, ale to několika skalním nadšencům nevadilo k tomu, aby si zakřičeli “Mateo, Mateo, Mateo”.

Byla to vskutku podivná podívaná, na které nebyla nouze o nejrůznější bizáry, nad kterými slušně vychovanému člověku musí rozum stát. S jedním z nich seznámil veřejnost skrze svou reportáž Reflex. Pominete-li ekvilibristiku některých vystřelující pěstičku při zpěvu Hnídka do vzduchu, k mání se nabízí žena s nepřehlédnutelnou “bižuterií” na krku. Kromě Thorova kladiva je v čase 1:34 k zahlédnutí svastika hned v několika podobách.

Zdroj:
https://www.reflex.cz/clanek/video/94773/okamura-svolal-demonstraci-zahral-ortel-priznivci-meli-symboly-nacismu-odpurce-vytlacili-tezkoodenci.html

Nejprve jako součást nacistického vyznamenání Válečného kříže a následně v kruhu jako nějaký symbol… jakmile si žena všimla, že ji reportér natáčí, dala před sebe ruku, aby snad nebylo možné rozklíčovat identitu dané ženštiny. Ovšem zjistit její identitu není vůbec těžké. Radikálové sdílí fotky a na nich se označují s hrdostí sobě vlastní, že i oni byli na památečném setkání.

Při pohledu na profil dotyčné je ihned jasné, v jakých společenských okruzích se nachází. Vlastenectvím se to nazvat nedá, to ani omylem. Ještě před třemi roky jako třiačtyřicetiletá vyhledávala spolubydlení v Praze,

aby nyní ukázala celé republice jednoduchý příklad toho, jak opravdu žádný vlastenec vypadat nemá. Pejsek je sice možná čistotný, ale panička má podivný vkus tak často viditelný u nejrůznějších rádoby vlastenců. Je až k neuvěření, že ženu ve středních letech s vyloženě symboly, které bychom mohli z určitého úhlu pohledu považovat za nacistické, nechali ochránci pořádku jen tak bez povšimnutí. Copak je normální, aby se člověk producíroval s takovými “šperky” na veřejnosti bez řádného postihu, případně náležitého prošetření, zda se třeba daná osoba Válečným křížem se svastikou nedopouští propagace nacismu?

Blondýna se skinheady, Pechancem ve virtuálních přátelích je se svastikou zvěčněna hned na několika profilových fotografiích ve společnosti lidí, o nichž by kdekdo mohl tvrdit, že se jedná o typické představitele krajní pravice z devadesátých let minulého století tu tam de pohybujících v nejtvrdším jádru fotbalových nefandů občas si pletoucích sportovní hřiště s bojištěm rasové války Rahowy.

Rozdíl ve výzdobě na fotografii z 4. července 2018 s tou dnešní z včerejší demonstrace SPD a koncertu Ortela je na první pohled jasný. Mezi ozdobami chybí nacistický válečný kříž, který přibyl nejspíš o trochu později.

Policie by v takových případech měla jednat, protože když se demokracie nebude bránit před projevy extrémismu a možné potenciální podpory nenávistných ideologií, pak se klidně jednou ona demokracie může ocitnout v nebezpečí.