Plameny v Notre-Dame ještě neutichly, zatímco někteří ultranacionálové věří v konspirace. A našli se i tací, co požár zkusili využít k “politické agitaci”

Zatímco v Paříži hoří místní světoznámá katedrála Notre-Dame, na sociálních sítích se odehrává v projevech nejrůznějších virtuálních účtů další, tentokrát lidská i morální katastrofa, kdy nevlastenci nejrůznějšího ražení dávají najevo své nízké a zaručeně nekřesťanské myšlení, i když mnohokrát volají po zachování křesťanských hodnot v Evropě.

Donald Trump sesílá knížecí rady o použití letadel s vodou bez znalostí o stabilitě požárem schvácené budovy, aby následně milovníci náboženské nenávisti začali doslova v přímém přenosu filosofovat nad tím, kdo hodnotnou kulturní památku zapálil, i když pařížská prokuratura krátce před půl dvanáctou večerní oznámila, že požár podle předběžných zjištění vznikl neúmyslným zaviněním a tudíž jakékoli konspirace jsou zbytečné.

Ale to xenofobům nevadí. Například takový Zálom známý z nejrůznějších předvolebních kandidátek krajně pravicových a populistických Svobodných občanů sepisuje další z odporných Tweetů, až si jeden říká, jestli je ten islamofobní fanatik při smyslech. Inu, když se naskytne příležitost zaútočit na muslimy, tak i hořící kulturní památka z daleké Francie je dobrá.

Plameny se ještě nepodařilo uhasit a někteří snílci o konspiračních teoriích plných islamizace i nebezpečných hordách uprchlíků vytvářejí ve svých příspěvcích jednu nechutnost za druhou. Možná, kdyby tyto entity ukrývající se za zdánlivou internetovou anonymitu dostali příležitost, celou smutnou událost by přibarvili přesně tak, aby vše odpovídalo scénáři s muslimským paličem v pozadí.

Zkuste hádat, jak by reagovali antisemité v případě hořícího kostela…ihned by spekulovali o židovském viníkovi, podobně jako islamofobové spekulují o muslimovi…ne nadarmo se říká, že antisemitismus si je na chlup blízký s islamofobií, protože vychází z velmi podobné nenávisti, u níž všichni velmi dobře víme v co ve třicátých a čtyřicátých letech minulého století vyústila.

Je to jako kdyby od sebe jednotliví fobici opisovali, nebo organizovaně navštěvovali kurzy xenofobního psaní. Logika v podání čecháčků vypadá opravdu otřesně. Když už hoří historická stavba, určitě v dalším pyromanově úmyslu zůstanou Eiffelovka, nebo Louvre. Ti Zemanem oblíbení Číňané opravdu vědí, proč tak horečně všechno fotí, natáčejí…opravdu takové nesmysly někdo může myslet vážně?

A když už tonejde jinak, nablízku jsou mezi radikály prokremelských sentimentů žluté vesty, kvůli kterým hasiči nejsou ochotni použít hadice k uhašení požáru.

Co na tom, že jeden mluvka přímo v přímém přenosu zneuctí památku hrdinů bojujících se zkázonosnými plameny. V obývácích s pocitem bezpečí se to nádherně uvažuje, i když autor příspěvku nesahá ani po kotníky těm, jež se rozhodl pohanit, zdehonestovat nesmyslnými útoky břitkých a zapáchajících slov i nepravdivých tvrzení. Však on se najde někdo, kdo totální koninu dostatečně ocení a zaševelí něco o tom, že konečně někdo odvážný řekl pravdu.

Hyenismus schopný zatančit si doslova na čemkoli nezná hranice. Viz Měšťanův veřejný pokus sloučit požár Notre Damu s blížícími se eurovolbami. Na to potřebujete opravdu silný žaludek, protože jinému člověku by se musel obrátit vzhůru. Kdyby ke Konvičkovi blízký človíček opravdu chtěl, aby postarší xenofob vyhrál v trikotu SPD volby, nezatáhl by jej do svých nemístných fiškuntálií dotýkajících se prokremelských konspiračních teorií, jejichž zaručenou pravost určitě s radostí sobě vlastní potvrdí Aeronet, Parlamentní listy, nebo jiný prokremelský brak.

Alespoň v takový okamžik nakrásno vidíte, jak uvažují rádoby vlastenci plesající radostí při příjezdu Putinových Nočních vlků. Je to jako v nějaké alternativní divadelní hře, kde ovce konspiračních teorií ostatní označují za ovce nechávající si s*át na hlavu. I takové reakce zazněly…požár se v rámci vylhaností přeměňuje na “pálení”, ve kterém musí být paliči cizinci, protože Češi by si chrám svatého Víta taky nezapálili. A kdo by přeci jen pochyboval, jsou tu proruskými médii dodané důkazy o zapálených kostelech v Německu…co na tom, že realita je jiná…ta nikoho ani omylem nezajímá, protože s virtuální realitou odpovídající nenávisti zabydlené v srdci se snáze žije.

Během pročítání podobných perel nestačíte vycházet z údivu, až si najednou uvědomíte, že nenávist celá staletí hovoří stále stejným a zároveň stále odporným, zatuchlým jazykem. Francouzský extrémista a jeden z hlavních představitelů islamofobně a krajně pravicově vyjadřujících se identitářů na svém twitterovém účtu zveřejňuje údajné reakce muslimů na požár v Paříži a nejen čeští ultranacionálové tyto zprávičky sdílí v domnění, že podobné příspěvky ukazují na radost všech muslimů z konce křesťanské stavby s gotickými prvky.

To je jako kdybyste hladovému psovi hodili kost, protože na tento tweet sedne mnoho xenofobů napříč světem. Například takový Roháč známý z pozvánky Robinsona na nedávno zrušenou sněmovní debatu o stejnopohlavních manželstvích sdílí prý automaticky přeložené příspěvky účtů s cizími jmény schvalujících požár v Notre-Dame.

I kdyby jedinci se zdánlivě arabskými jmény požár a zničení křesťanského chrámu schvalovali, stále jde o přístup jednotlivců a nikoli 1,5 miliardy lidí. Ale milovníci podivných názorových linií nasdílením podobných screenů hodlají veřejnosti ukázat “jací ti muslimové jsou”, čehož islamofobní “klientela” na sociálních sítích bleskurychle využije k hejtění všech muslimů i utvrzení správnosti islamofobních a nábožensky nesnášenlivých postojů tak blízkých hejtům na židy.

A kdo by přeci jen nevěřil, postačí podle radikálova uvažování zkouknout videoklip Rammsteinu doslova znásilněný konspiračním Aeronetem. Tam určitě najdete všechno, po čem frustracemi obohacené srdíčko věří třeba i v okamžik požáru svatostánku, o kterém stejně značná část čecháčkovské veřejnosti neví vůbec nic. Symboly…a zase jenom konspirační hra se symbolikou poslouží mnohým k odpovědím, o tom, kdo může za celé to francouzské neštěstí.

Je to k smíchu, nebo možná spíš k pláči, protože bohužel i dospělý člověk může uvěřit v takové absolutní kraviny rozšiřované prokremelským odpadem, odkud na Svobodném Kapalově vysílači pravidelně vyprávěl tajuplný aeroneťák pan VK.

Je doslova zbytečné uvádět, jak na požár v nejznámější historické budově Francie reagovala Klára Samková, tou dobou kandidující do Evropského parlamentu za Alternativu pro Českou republiku 2017.

Od této fanatické ženy můžete těžko očekávat něco rozumného, nebo snad kvalitně hodného člověka s právnickým vzděláním…Ale co, hodina půjde za hodinou a hoaxy s průpovídkami se budou vyskytovat třeba i se zvěstmi o Sibylině proroctví, sarančatech vedených satanem, tak kdo by si potom vzpomínal na nějakou Samkovou a její pokus připoutat na sebe pozornost v časech francouzské kulturní a historické pohromy.