Okamura požadoval CZEXIT, pak jeho požadování odvolal, aby následně totéž udělal s úvahami o reformovatelnosti Evropské unie

Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury není ničím jiným, než trapným uskupením, u něhož si skalní fanoušci nemohou být jisti ani názory předsedy na klíčové otázky, jako je třeba Czexit.

Zatímco Okamura na videu z 24. srpna 2016 zatvrzele divákům říká “Prosazujeme vystoupení České republiky z EU” – viz část úvodu z videa,

o dva roky později v Aréně Jaromíra Soukupa stejný Tomio Okamura 27. listopadu 2018 bez problémů přítomnému divákovi ve žlutém tričku lidovců odvětil: “My neprosazujeme vystoupení z Evropské unie, my prosazujeme referendum“.

Jak zajímavé…palec směřovaný dolů s jasným protiunijním postojem se mění na slovíčkaření a dlouhé vyprávění o programu politického hnutí, které předtím dlouhou dobu dávalo výrazně najevo v nejrůznějších stranických výstupech volání po odchodu Česka z Evropské unie…až to skoro vypadá, jako kdyby si po několikaletém otravování atmosféry výzvami o odchodech předsednictvo hodilo korunou a podle toho co padne, se nakonec rozhodlo pro referendum a nikoli ihned pro vystupování.

Aby toho všeho nebylo málo, k mání je další veletoč z 11. dubna 2019, kdy v sáhodlouhém příspěvku předseda krajně pravicového a radikálního politického subjektu váží slova, aby se případně později mohl s novináři hádat o slovíčkaření, jestli “Jsme pro odchod ČR z EU” je stejné, jako “Prosazujeme odchod ČR z EU”.

Zdroj: https://www.facebook.com/tomio.cz/posts/2510060499004750

Chytrá horákyně, klidně si vyber, co je ti srdci bližší. Hlavní je vyjádřit bezhlavou nenávist vůči něčemu, o čem většina Okamurových voličů nemá žádné ponětí. Zábavná je také ta část o tom, že EU je nereformovatelná a musí skončit…pamětníci by mohli z fleku poukázat například na stranické zasedání z 14. července 2018, kdy předseda novinářům mimo jiné sdělil: “abychom mohli Evropskou unii reformovat na Unii evropských národů bez diktátu Bruselu”

Zdroj: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/spd-tomio-okamura-radim-fiala-voleni-noveho-vedeni-spd_1807141228_per

Takže najednou neplatí to, co bylo řečeno na stranickém sjezdu před ani ne sedmi měsíci? A podle jakého klíče se mají orientovat ty nebohé duše vylekané slovíčkařeními SPD jednou ochotnými reformovat, poté zase ničit…Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury si protiřečí tak jako řada dalších populistických a krajně pravicových subjektů kdekoli na světě. Klidně ohnou i základní stranické téze v domněnce, že přesně s takovým přístupem osloví větší množství lidí v okolí…

Když už byla řeč o protiřečení si, možná by nebylo od věci vrátit se k Okamurově facebookovému statusu z 11. dubna 2019, ve kterém předseda píše: “Jsou to otázky mnohdy manipulující a vyžadující odpovědi ANO/NE na věci týkající se fungování EU. V mnoha případech takto jednoznačně ANO/NE na jimi kladené otázky odpovědět nelze.

Zdroj:
Zdroj: https://www.facebook.com/tomio.cz/posts/2510060499004750

Přesto všechno Okamura k potvrzení odchodu ze společného a velmi výhodného svazku žádá referendum, ve kterém jednotliví účastníci mohou rozhodovat z věci logiky jen odpovědí ANO/NE bez jakýchkoli vysvětlujících poznámek kdy ano a kdy ne.

SPD, respektive samotný předseda xenofobů uváděných ve zprávě o extrémismu nepřímo z určitého úhlu pohledu přiznává za pomoci svých vlastních slov, že referenděním o EU nutí lidi k odpovědím, na které není možné říct jen ANO/NE bez dalších dovětků opodál, protože ve hře je příliš mnoho…například budoucnost dalších pokolení, která by použitím manipulativních dotazů v referendu a jednoduchých odpovědí mohla být nevratně na dlouhé časy těžce poškozena.

Ale co byste chtěli od někoho, kdo ještě v květnu 2018 říká, že v SPD je 12 331 lidí, zatímco o deset měsíců později o 7 000 členech hovoří jako o neustále rostoucím počtu členů SPD.

Dokonce i pětkař propadající z matematiky na první dobrou vidí, že v Okamurových příspěvcích něco nesedí. A takový by chtěl referendum naprosto nevhodné pro CZEXIT, kde není možné odpovědět jednoslovně bez zvážení všech pro a proti, možných podmínek a obav.

Ale co…on je Tomio pravdomluvný, tak čeho se obávat, že?