Nacionalistům z politického hnutí První republika jde především o 30 kaček v eurovolbách za každý hlas v případě jednoprocentního úspěchu

Do eurovoleb kandidují nejrůznější “filutové” přemýšlející zejména nad finanční výhodností kandidatury, pokud politická strana, nebo hnutí získá minimální množství hlasů, za které obchodníci s rudohnědými názory na svět dostanou do stranické kasičky nějakou tu kačku ze státního rozpočtu.

Neúspěšní a neschopní dostat do ulic více jak třicet demonstrantů si v hlavinkách vykalkulovali , že i když nedosáhnou magické hranice pěti procent nutných pro získání europoslaneckého mandátu, k mání zůstává třicet kaček za každý hlas, pokud dané politické hnutí, nebo politická strana získá minimálně jedno procento hlasů voličů.

Pokud jste například v roce 2014 po volbách oslovili minimálně 15 155 lidí, mohli jste se “těšit” na 454 650 korun – a to už za nějakou tu snahu stojí, i když pro mnohé zůstávají sny o téměř půl milionu nenaplněnými jako mokré představy teenagera o sexu s Angelinou Jolie.

Za typický příklad by mohlo sloužit politické hnutí První republika zaregistrované na konci minulého roku libereckým nacionalistou Matoušem Bulířem. Na webových stránkách se netají tím, že cílem není europarlament, ale penízky, které by v případě procentního úspěchu přispěchaly na stranický účet, viz například tato citace: ”
Nám jde v těchto volbách o jediné, a to o FINANČNÍ PODPORU HNUTÍ, přesáhneme-li jedno procento hlasů, a hned to vysvětlíme..My hodláme s penězi udělat to, co s nimi děláme i teď, použít je na PROJEKTY “

Zdroj: screenshot z Youtube
Zdroj: https://aplikace.mvcr.cz/seznam-politickych-stran/Vypis_Rejstrik.aspx?id=541

Je to další ultranacionalistická vějička vzniknuvší ze “skládky” facebookové stránky s rasistickým, xenofobním a protiunijním etosem, kde připojíte kalich se lvíčkem, názvem odkážete k první republice, přestože s ní nemáte nic společného a k tomu všemu dodáte nějaké to ultranacionalistické klišé v domnění, že zrovna tohle představuje dokonalé vlastenectví, i když se jedná o pokusy okopírovat akční koncepty jiných nacionalistických uskupení jako jsou Pro-Vlast, nebo Generace Identity.

Když na to přijde, za národovectví můžete považovat prakticky cokoli, třeba i projekt sebe sama označující za ” politicko-filosofické hnutí” s kališnictvím navrchu.

Zdroj:Facebook

Jak levné, kýčovité a ubohé zároveň. Ale co byste chtěli od někoho, kdo se za pomoci popisků nejspíš nepřímo hlásí ke skinheadské subkultuře kališnictví založené na extrémním českém nacionalismu, rasismu vůči Romům, Vietnamcům i svérázném historickém výkladu husitství. Kališníci se nezdravili “Vlasti zdar!”, ale “Čistý štít!”, i když jednotliví prominenti by o čistém štítu mohli sotva jen snít.

Třeba takový Matouš Bulíř…kdysi pracoval jako strážný v rýnovnické věznici. Na strážné věži si místo plnění pracovních povinnosti podle žalobce hrál s mobilem, poslouchal hudbu…za což také nakonec skončil v květnu roku 2017 před soudem,

Zdroj: https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/strazny-rynovicke-veznice-si-na-vezi-hral-s-mobilem-hrozi-mu-pet-let.A170511_172301_liberec-zpravy_jape

aby později v květnu 2018 národu samozvaný nacionalista z Liberce ukázal, že není nikým jiným, než trapným pokrytcem ochotným skrze projekt “My proti všem” pošlapat památku umučených a povražděných v koncentračním táboře Lety u Písku, kde mužík v kápi a vyšperkovanou vlaječkou na zádech umístil na strom ceduli “PAMÁTNÍK VĚNOVANÝ HISTORICKY POSLEDNÍM PRACUJÍCÍM ROMŮM NA ÚZEMÍ ČESKÉ REPUBLIKY”

Zdroj: https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/547328/u-pamatniku-v-letech-vyvesili-cedule-proti-romum-policie-resi-mozne-vytrznictvi.html

Zřejmě ultranacionalista popisující výtržnictví na pietním místě slovy: ”
Tímto PROJEKTEM chceme poukázat na absurditu, kdy se tu vkládá půl miliardy korun do NEČESKÉHO ETNIKA, které s největší pravděpodobností za celou svou existenci u nás, (1918-2018), tolik peněz ani neodvedlo do státního rozpočtu ” zapomněl na vlastní pracovní zkušenosti, kvůli kterým sám skončil v náruči paragrafů. Och, jak vlastenecké…jenže opravdový vlastenec by se z ultranacionalistických aktivit Bulíře a lidí spřažených kolem něj pozvracel, protože tohle všechno s opravdovým vlastenectvím nemá nic společného.

Ale s nevlastenectvím se projevuje další činnost První republiky vybízející například k tomu, aby si majitelé automobilů přelepovali vlaječku Evropské unie na poznávací značce lvíčkem. Výtržnictví z aktivit Bulířova počinu na svět vykukuje například v případě přelepování značek “vytyčujících území České republiky jako místečko, které je taktéž součástí Evropské unie”. Že tím ultranacionalisté ničí majetek státu a tím pádem plýtvají financemi daňových poplatníků…to je určitě netrápí.

Zdroj: http://www.1918-1938.cz/projekty/projekt-15-eu-cedule

Hlavně, že se o anonymních s kalichem na praporu v médiích mluví…S První republikou jednoduše narazíte na nejrůznější předvolební bizáry, usměvavé hlášky, které ovšem samotný Bulíř myslí smrtelně vážně. Tak například tvrdí, že se narodil jako Čechoslovák, žije jako Čech a nechce umřít jako Evropan…asi nikdo doposud bývalému bachaři z rýnovického kriminálu neřekl, že Evropa – Evropská unie není totéž…stejně tak asi nacionalista ze sociálních sítí pozapomněl, že každý Čech je zároveň Evropanem, protože žije na evropském kontinentě.


Zdroj: Facebook

Ale pokud si První republika v čele s předsedou myslí, že bizáry dobude pověstné jedno procento, tak klidně do toho, protože už samotné tvrzení, že programem První republiky zůstává Bulířova brožurka “Nacionalismus jako víra” je bizárem jako prase. Lepený kýč černé vazby s rudým kalichem na přebalu bývá také předsedou označovaný za “bibli českého nacionalismu”…že by se s malou dávkou smyslu pro nadsázku jednalo o nějaký vzdálený český pokus o “Mein Kampf” popisující ideové úsilí a obsah nevlastenčení politického hnutí jednoho Liberečáka? Nejvtipnější je, že ona samořečená “bible českého nacionalismu” není nikde k dostání, dokonce ani ne na webu První republiky. Zvědavci mají smůlu a musí jim stačit výtažky toho, co předseda považuje za důležité.

První republika hledá nové členy, prý “SKUTEČNOU ČESKOU INTELIGENCI”….co si jen pod tím vším představit? Ale dost možná admin Bulíř chtěl v příspěvku kriticky ohodnotit současné partajníky a hledá něco lepšího, kdo ví…protože současné příspěvky nového politického hnutí nevypadají nějak inteligentně.


Zdroj: Facebook

Zájem o členství nebude možná příliš veliký, protože na transparentním účtu by bylo mnohem víc, než nějakých pět stovek. Kdo by také chodil do politického hnutí vzkazujícího potencionálním voličům, aby je volili jenom proto, co v První republice dávno udělali, když ono to udělání nepředstavuje nic důležitého, pokud nepokládáte přelepování dopravních značek, výtržnictví, nabádání k nenávisti skrze nejrůznější grafiky a protiunijní hejty bez návrhů na změny za všem prospěšné.

Zdroj: Facebook

Ale co…stejně jediní dva kandidáti do eurovoleb roku 2019 Matouš Bulíř s Annou Bernardovou pohoří a nedosáhnou ani kýženého jednoprocentního výsledku, takže i hledání nových straníků bude zbytečné.