Kromě vulgárních reakcí na zrušení konference s britským kriminálníkem zůstávají hitovkou fotečky s Robinsonem po boku

Tommy Robinson, vlastním jménem Stephen Christopher Yaxley-Lennon přijel do Čech, aby zde vystoupil na sněmovní konferenci o rodině pořádané senátorkou Jitkou Chalánkovou i poslancem za ANO Milanem Pourem, který nakonec i přes pozvání křiklouna z Lutonu po nátlaku okolí celou akci zrušil. Je až k neuvěření, koho zákonodárci přizvou na diskusi do prostor české státnosti.

Xenofoby, vyznavače rasismu, fanatické odpůrce islámu na rádoby panelové diskuse přivedl několikrát do prostor Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Tomio Okamura s mediálně známými poslanci SPD, aby se o něco podobného, možná i nevědomky, pokusil náhradník Babišova politického hnutí dodatečně skládající poslanecký slib do rukou Vondráčka na konci listopadu roku 2017.

Zdroj: https://www.psp.cz/img/img5a1d749f07833.jpg

Pour prý nevěděl kdo onen Tommy Robinson je. Nezjišťoval si rešerše o pozvaných hostech, které dokonce podle svých slov ani sám přímo neoslovoval.

…je opravdu nezbytně nutné, aby se odehrávaly diskuse na téma “Rodina a její práva v 21. století” s hosty jako je ultranacionalista, obdivovatel Nočních vlků Foldyna, poslanec krajně pravicového politického hnutí AfD Bystroň, nebo populismem políbený europoslanec Zdechovský? Konference s takovými řečníky nemůže být ani omylem nestrannou…rozhodně ne na témata stejnopohlavních sňatků. Zkuste se zamyslet nad tím, jaké názory tito lidé zastávají…liberalismus u těchto lidí najdete opravdu stěží.

Populista Zdechovský považovaný ultranacionály za částečně spřízněnou duši tu tam zveřejňující odkazy na weby prokremelské povahy na svém profilu zveřejnil s grafikou odmítající Robinsona jako součást debaty o rodině. Pro Echo24 řekl, že o Robinsonovi nevěděl, protože jinak by svou účast na konferenci stáhnul.

To je sice hezké, k eurovolbám se to hodí, kdekdo na takové odmítnutí přistoupí, ale reagoval by pan Zdechovský úplně stejně, pokud by místo Robinsona na sněmovní konferenci promlouvali mimo jiné Foldyna s Bystroněm? Možná bychom se podobné reakce nedočkali a konference by skončila v nezájmu médií, zatímco by xenofobové zažívali nadšení z toho, jak jejich oblíbenci veřejně vyhejtili manželství také pro homosexuály do nejvyšších obrátek.

Na Zdechovského téměř nic neříkající reakci na sociálních sítích odpovídají xenofobové po svém. Například taková Klára Samková, tou dobou jako lídryně Alternativy pro Českou republiku 2017 do eurovoleb říká “i když to vypadalo na něco lepšího než na plaňku…bohužel – nakonec nic

To je neskutečně úsměvné…Alternativa pro Českou republiku 2017 doposud nesplnila zákonné povinnosti, nezveřejnila dohledovému úřadu účet partaje, nedodala výroční zprávu o hospodaření za minulý rok, ale lídryně a žena vytvářející kandidátku do eurovoleb místo nápravy evidentních vad na kráse politického subjektu raději komentuje reakci lidoveckého europoslance taktéž kandidujícího do europoslanecké funkce.

Jedno oko ultranacionalistů nad zmařenou událostí nezůstane suché. Předseda Alternativy pro Českou republiku 2017 jde ještě dál a nešetří vulgarismy:

Úsměvně se ptá na Okamuru, proč tento rádoby vlastenec nezvedl padlou vlajku a nepřevzal akci pod vlastní křídla…podobně reaguje mnoho ultranacionalistů…jejich hvězdička nezáří tak, jak by očekávali. Proti účasti britského kriminálníka i násilníka na sociálních sítích, a nejen tam, vystupovali Piráti, pirátští poslanci, jako například Ivan Bartoš.

Udělal bezpochyby dobře, protože extrémista odsouzený mimo jiné za podvody, napadení a pohrdání soudem do Sněmovny nepatří. Fobici reakci předsedy Pirátů jednoduše řečeno nevydýchali. Viz příklad Martina Konvičky…alespoň je v takových příspěvcích nakrásno vidět, jakou úroveň mají domácí ultranacionalisté.

Tomík má smůlu…ale hlavně, že (ne)Slušní lidé děkují Robinsonovi za jeho činy…vyjádřit se na adresu odmítnutého bývalého člena Britské národní strany odborníky označované za fašistickou je cool a potenciální zájemci, fanoušci se tím osloví…

a prokremelsky laděná internetová telka Žarka Jovanoviče – Raptor TV může zaplakat nad zbytečným nadšením, protože je to právě ona, kdo měl z celé konference přenášet na sociálních sítích živé vysílání.

Kromě reakcí na zrušení zůstávají hitovkou fotečky s Robinsonem po boku. Vyznavači nenávisti vůči muslimům i dalším nejrůznějším minoritám chtějí být možná v podvědomí většími vlastenci, aktivisty bojujícími za národ, a tak na Facebooku po setkání s mediálně nejznámějším radikálem ze Spojeného království přispěchají s fotečkou…viz případ Kubáska,

kterého čtenáři mohou znát třeba z tohoto článku.

Možná, že i na transparentním účtu pana autora návštěvníci najdou útratu za večerní setkání s osobou, kterou někteří nevlastenci milují. Fotky z okamžiku se sdílí v nejrůznějších xenofobních skupinách…vteřinová jakoby sláva roste…a o to jde především. Setkání s Tommym Robinsonem udělalo radost také blogerce s xenofobními názory Lee Vojtekové Šofránkové…

Takových nejrůznějších foteček s dalšími příznivci radikalismu bude určitě víc. Hrdými můžete být prakticky na cokoli. Dokonce i na setkání s člověkem několikrát odsouzeným za nejrůznější delikty, mezi které patří například odcestování do Spojených států amerických na falešný cestovní doklad. Inu, to, co vadí proextrémisticky smýšlejícím u migrantů, uprchlíků, to nevadí u představitelů podobně uvažujících existencí.

Inu, než se uklidní stojaté a značně zasmrádlé vody radikálních příspěvků čecháčkovsky naladěných spoluobčanů, bude na internetu k mání ledacos.