Kotlebovcům zvoní hrana. Bylo by fajn kdyby slovenský nejvyšší soud Ľudovou stranu Naše Slovensko rozpustil

Kotlebovcům zvoní hrana. Generální prokurátor Jaromír Čižnár podal na konci května roku 2017 k slovenskému nejvyššímu soudu návrh na rozpuštění strany Ľudová strana Naše Slovensko, kterou vede Marian Kotleba. Prokurátorovým návrhem se 9. dubna 2019 zabývá slovenský Nejvyšší soud v Bratislavě.

Celkově místní prokuratura obdržela podle médií na 160 podnětů, podle kterých by extrémisté se sympatiemi k fašistickému Slovenskému štátu neměli existovat. Neoluďáci se stranickým programem porušujícím slovenskou ústavu, zákony i mezinárodní smlouvy rozhodně nepatří do demokratické společnosti, kterou Slovensko bezpochyby je. Není možné tolerovat politický subjekt, ve kterém se členové navzájem zdraví fašistickou zdravicí “Na Stráž!”.

Soudní líčení se nelíbí straníkům i fanouškům Ľudové strany Naše Slovensko. V autobusech míří před soudní budovu, kde hodlají demonstrovat. Rozesmáté tváře cestujících na sociálních sítích vytvářejí podivnou kulisu, u které by leckdo nehádal, že zrovna toto osazenstvo přijíždí obhajovat politickou stranu neúspěšného prezidentského kandidáta i bývalého hejtmana Banskobystrického kraje Mariana Kotleby.

Zdroj: Facebook

Extrémisté bez zelených trikotů a mikin přijíždějí, zatímco se u soudní budovy chystají policisté, protože se dá celkem oprávněně očekávat, že demonstrace nebudou poklidné, když v ovzduší poletují emoce a radikálové si myslí, že na svou nenávist mají stoprocentní právo, protože jsou ve svých představách skálopevnými vlastenci, i když ve světle reality tomu tak není.

Například takový člen strany Stanislav Mízik byl loni obviněn z extrémismu, když k výzvě na demonstraci připojil text o “vraždění asociálních parazitů”. Za zmínku stojí také poslanec
ĽSNS Mazurek, který byl soudem odsouzen za hanobení rasy, národa a přesvědčení a za své rozhlasové, velmi nenávistné vystoupení dostal pokutu 5000 eur. Příkladů rasistických projevů a výzev k nenávisti byste v prostředí neoluďáků našli víc než dost.

Dav Kotlebových nadšenců pochodoval před několika desítkami minut Bratislavou, zatímco někteří stihli jen tak z plezíru zneuctít slovenskou státní vlajku tím, že ji nesli v průvodu zastávajícího se politického subjektu s fašistickými manýry.

Zdroj: Twitter

Je to smutné. Extrémisté si od příjezdového místa vystoupí z autobusů a pořádně se emočně nabudí pochodem k soudní budově. Novináři fotí, účastníci pochodování jdou, ale nijak nevykřikují, snad aby si na okamžik zahráli na ty hodné, organizátoři mají na rukou oranžové pásky, zatímco dva mladíci v davu nesou bílý transparent s nápisem “POLITICKÁ OBJEDNÁVKA”.


Zdroj: Twitter

Hry na ublížené jdou radikálům pokaždé dobře. Když jde do tuhého, viníky jsou vždy ti ostatní…a navíc, ťuknutí na konspirační tóninu upozorňující na nějaké zákulisní hry je u neoluďáků a jejich fanoušků vždy oblíbenou kratochvílí. Před generální prokuraturou se dav zastaví, ke krajnici silnice přijede auto, na kterém stojí organizátor, aby se následně radikálové postavili na obě strany chodníku.

Zdroj: Twitter

Jednání o rozpuštění strany probíhají…zástupce generální prokuratury zcela správně dodává, že strana má ve svém volebním programu stati nenávistné vůči menšinám a zároveň v něm hlásá kolektivní vinu vůči všem Romům. Zároveň jako další argument ke zrušení ĽSNS zazní choutky straníků na vytvoření vlastní domobrany, kterou by si podle programu partaj klidně platila sama, i když to nedovoluje zákon.

Kdyby podobné bojůvky existovaly, zcela nepochybně by dnes před prokuraturou postávali domobranáři mylně se domnívající, že jsou nějakými revolučními tribunály. Minulost se nesmí nikdy opakovat. Proto je nutné odmítat choutky neoluďáků na vlastní bojůvky plnící rozkazy strany. To už tady jednou v Evropě bylo a všichni velmi dobře víme, jak to dopadlo. Kotlebovci ani omylem nejsou “jedinou skutečnou opozicí” jak stálo na jednom z doprovodných aut pochodářů.

Právní zástupci ĽSNS si počínají podobně jako Kotlebovi fanoušci. Všechno je “urobené na politickú objednávku“…a partaj s nenávistí čouhající z každých záhybů je přítomným předkládána téměř jako nějaká popelka sužovaná útoky těch zlých stran z parlamentu…snad nejvyšší soud nepřehlédne znaky, pro které by Ľudová strana Naše Slovensko měla po zásluze skončit jako Kotlebův předchozí projekt s nenávistí Slovenská pospolitosť – Národná strana, jež svou činnost po rozsudku soudu ukončila v březnu roku 2006.

Bylo by neskutečně fajn, kdyby nejvyšší soud vyhověl podnětu generálního prokurátora Jaromíra Čižnára a Kotlebovu stranu zrušil.