Když budou ty eurovolby, tak i podpora od Ortela je Čenohorskému dobrá, i když je k ničemu

Když se blíží evropské volby, na Facebooku vám zruší pro nevhodné a pravidla porušující příspěvky účet, potom taková Řípská pouť již čtvrtým rokem znásilňována Ortelem i mnoha neonacisty, českými fašisty, rasisty a prokremelskými nadšenci může být dobrou příležitostí k oslovení potenciální voličské základny.

Postávat v blízkosti hvězdičky domácí radikální scény a vyprávět u toho co chcete je lákavou nabídkou, když už jste si u téměř neznámé partaje “zaplatili” darem místečko ve volbách . Semerák(muž v tmavé mikině) známý z dění kolem dnes již zapomenuté Lucie Haškové se ohlíží za sebe, zatímco několik centimetrů před ním se odehrává jedna z mnoha etud trapnodivadla, s nímž se účastníci pouti setkají snad ještě milionkrát.

Zdroj: Youtube

Tam, kde je přeortelováno víc než je zdrávo, tam nemůžete očekávat nic duchaplného. Pod českou vlajkou se kývá symbolika islamofobních přesvědčení, zatímco kdesi vepředu se neúspěšní koupou v záři chvilkového zájmu okolí. Řípská pouť je pro Ortel mnohem víc, než jen jedno z dalších míst k “zazpívání”…k radosti mnoha přítomných byl k mání stánek s nesmysly orteláckých doplňků, kde podle několika svědectví byla tak velká fronta, že pořídit si další mikinku, prsten, nečeský kříž, lvíčka, náušnice a další zůstalo doslova nadlidským úkolem.

Kdo chtěl, mohl se vyfotit s bývalým bubeníkem neonacistické kapely u zdi řípské rotundy. I když značná část fotografujících zůstávají zapřísáhlými homofoby, z pohledů bylo jasné, jak moc blízko mají fotografující se k obchodníkovi se zlem. Průměrný znalec české radikální scény a facebookových skupin o slabosti bílého heterosexuálního muže si přišel na své. Ortel, původně Hnídek má na pravačce napodobeninu české vlaječky s nápisem “ORTEL LEGIE”.

Frontman kapely ochotné zahrát na jakémkoli koncertu radikálů si hraje na pěšáka z válečného bojiště, kde jednotlivými figurkami není nikdo jiný, než fanouškovská základna. S takovým příběhem hrajícím si vzhledem oblečení na pseudovojáčky se byznys dělá snáze, protože hrátky na militarismus jsou mezi radikální scénou oblíbené. Přítomní namačkaní ke zdi rotundy pokřikují “Ortel, Ortel, Ortel”, vzniká davové napětí a frustrovaná dušička si konečně může myslet, že někam patří a zůstává součástí nějakého většího celku. To je také jeden z dalších důvodů, proč někteří navštěvují ortelácké koncerty s dalšími doprovodnými akcemi.

Ortel naslouchá jakoby slovíčkům postaviček facebookového hejtění, vychází vstříct žádostem o společnou fotečku a Denis Novák se zelenou lebkou na triku možná natočí další homevideo o tom, jak si tenkrát na konci dubna na veleslavném kopci skupinka radikálů hrála na vlastence ochotné vytvořit z vlajky greenscreen, zatímco ruce vyletí do oblasti ramen k jednomu z dalších selfíček.

Pokud by někdo hledal typický příklad nevlastenectví a kýčovitosti domácího radikalismu prokremelských sentimentů, tak právě zde a v tento okamžik by si takový požitkář přišel na své…stejně všechno končí zvoláním: “ty máš klacek, ty vole”…

do té věty s vulgarismy je možné ukrýt prakticky cokoli. O tom to celé jakoby vlastenčení je. Radikál se převleče do podobenství praotce Čecha, aby na kopečku pozdravil své “zadky” s černým sluncem na deskách v ruce, protože přesně tak si přítomní myslí, že vypadá to české kulturně-historické dědictví. Slova se kromě podivné šaškárny ujímá Jiří Černohorský, toho času kandidující do Evropského parlamentu. Ortel, dříve Hnídek se vysloví k jeho podpoře, aby následně z toho všeho vyšla zkratka o Černohorském, kvůli kterému se všechna ta šaškárna odehrála.

Naslouchalo jen několik jedinců o několika desítkách lidí, video na Youtubu bylo přehráno v 635 případech…takže asi tolik k popularitě uřvaného človíčka z Moravy s pěti exekucemi v pomyslném životopisu. Minule získal 33 hlasů v trikotu Zemanovy partaje, takže ani letos to nebude žádné terno. Sny jsou veliké, dokonce není daleko k představám o vlastní politické straně, kdyby to tentokrát vyšlo…což je asi tak reálné, jako kdyby do Řípu měla nabourat mimozemská loď s okupanty z Proxima Centauri.

Ale co…od teď si alespoň bude moci Jiří Černohorský říkat, že má podporu Ortelu projevenou i před mužem se šálou vandasovců kolem krku, když ty homofobní narážky nemají takovou podporu, jak se předem mylně očekávalo…ve své podstatě se jedná o stejné tváře pohybující se kolem čecháčkovského extrémizování ochotné stát jako křoví při sesílání vyhrůžek na Českou televizi a jednotlivé novináře.

Pokud kdy nějaký praotec Čech existoval, určitě by se podivoval nad tím, kdo všechno se považuje za skálopevného Čecha. Vlajka doplněná o český státní znak, lva, nebo dokonce prsten s lebkami z nikoho opravdového vlastence neudělá.