Jan Zahradil vyjádřil na Twitteru náklonnost frankistům ze španělského VOXu

Jan Zahradil z ODS jako lídr evropské kandidátky pravidelně ve svých příspěvcích ukazuje, proč by lidé neměli volit partaj s modrým ptáčkem. Nejprve během senátních voleb zkouší skrze předsedu sudetských Němců poškodit lidovce, aby následně v dubnu roku 2019 na sociálních sítích projevil svou náklonnost španělské politické straně VOX i jejímu předsedovi Santiagu Absaclovi,

Zdroj: Twitter

i když zmiňovaná politická strana společně se svým šéfem projevuje náklonnost frankistům, které má také na svých kandidátkách.

Jen pro připomenutí, frankistický režim byl podporován nacistickým Německem, nebo fašistickou Itálií a samotný styl vlády byl ostře postavený proti menšinám jako jsou Baskové, nebo Katalánci, ale to asi panu europoslanci vůbec nevadí, protože podle slov Zahradila partajníci z VOXu odmítají federalismus uvnitř Unie,

Zdroj: Twitter

tak proč by si někdo měl dělat těžkou hlavu s tím, kdo je, nebo není uvnitř strany s radikální slinou na jazyku. VOX se roku 2015 odštěpil od Lidové strany, ke svému politickému úspěchu neváhal kromě přihlášení se k frankismu využít xenofobní nálady, jež následně prohluboval, umělohmotně zvětšoval, až v očekáváních partajníci předem doufali v politický úspěch, který se koncem minulého roku zhmotnil v nejlidnatější a druhé největší autonomní části na jihu Španělska.

Zdroj:
https://kechlibar.net/2018/12/03/andalusky-obrat-doprava/

Rozbíjet Evropskou unii jde přeci téměř s kýmkoli,…tak proč ne třeba s někým, kdo se hlásí k režimu majícímu na svědomí mnoho mrtvých, týraných, unesených a doposud nenalezených…předseda andaluské “sekce” VOXu se netají se svým sexismem a první, kdo přicupital s gratulacemi po získání dvanácti křesel v andaluském parlamentu nebyl nikdo jiný, než Okamurovi blízká Marine Le Pen.

Jen není jisté, jestli může být Jan Zahradil pyšný na to, že je kromě Le Penové dalším v řadě, kdo ukázal svou náklonnost jedné ze španělských krajně pravicových politických stran.

Jestli si partajníci Občanské demokratické strany myslí, že takový způsob politické propagace je před volbami do Evropského parlamentu ten správný, tak se mýlí, protože podporovat krajní pravici s rysy jasně vykukujícího populismu není pro samotnou ODS až tak velikou výhrou, jak by se možná některým lidem mohlo zdát, i když se protimuslimskými, protimigračními a protimultikulturními výlevy můře VOX blížit některým představitelům Občanské demokratické strany jako je například samotný Zahradil, Skopeček, nebo Udženija.

Lavírovat na pomyslné dělící čáře Demokracie – Radikalismu – Krajní pravice je velmi nebezpečné pro všechny – tedy i pro ODS. Katolický nacionalismus přinášený VOXem není ničím jiným, než trapným kýčem způsobujícím hluboké rány na těle Evropy.

Moderní politik nepodporuje frankisty, krajní pravici, protože skutečná pravice ke krajněpravicovým názorům nevzhlíží, protože je pokládá za odpad, o který je ostudou opřít se jen špičkou prstu na ruce. To by si pro příště Jan Zahradil měl uvědomit především.