Islamofobové předem vědí, kdo provedl teroristické útoky na Srí Lance, i když samotné úřady tápou. Fobiky v tom utvrzuje třeba djihadwatch.org

Nejméně 207 lidí zemřelo při sérii výbuchů na Srí Lance, asi 450 lidí je zraněno.  Terčem staly katolické, evangelické kostely, ve kterých probíhala modlitba. Smrtící detonace se ale také objevily v několika místních hotelech, ubytovnách a teroristický čin nepochybně směřoval na srílanskou policii.

Velikonoce byly zabarveny krví a sociální sítě se začínají plnit nejrůznějšími teoriemi, ve kterých si rochní především radikálně naladění spoluobčané vyhledávající na pokleslých médiích výklad toho, co se stalo, proč se to stalo a kdo je onen viník toho všeho zla v místech, kam někteří Češi tak rádi jezdí na exotickou dovolenou.

Je otázkou času než ty nebohé frustracemi poblouznění a hejty vystrašení začnou teoriemi o vražedných muslimech decimujících mírumilovné buddhistické a křesťanské kultury na celém světě, protože na mysl mohou přijít nikým prozatím nepotvrzení wahhábští fanatici, ale ve výhledu možných útočníků jsou i ti buddhističtí fanatici na Srí Lance provádějící teroristické útoky například na místní mešity, nebo Tamilští tygři.

To ale neználky ze světa internetu nezajímá, protože je k mání nenávistí k věřícím v Korán přetékající webovka djihadwatch.org chrlící bez důkazů domněnky, že za drastickým děním nestojí nikdo jiný, než muslimové. Odvolání se na jakoby indické zdroje, indické tajné služby bez jasného linku na konkrétní zprávu oněch indických tajných není ničím jiným, než vařením z vody.

Podobné je to s hrami na CNN a TV kanál Rajdeepa Sardesaie, na který jihadwatch.org poukazuje. Poslanec Volný je zkrátka jednoduchá rybka naskakující na fejkové zdroje, ke kterým CNN-News18 bezpochyby patří.

Tak jako každé české médium není důvěryhodné, tak samozřejmě ani každé indické důvěryhodným být nemusí.

Srílanská policie údajně zadržela sedm podezřelých a djihadwatch.org známý například z prstu vycucanými informacemi žongluje jako neschopný šašek v manéži s odkazem na indické tajné služby s domnělými jmény…ultranacionálové mají svou zvrhlou kratochvíli – zahleděli se do očí zvrhlých pohádkářů, kterým není možné věřit ani slovo…zřejmě se islamofobové nelišící se od antisemitů dozvěděli povídačky rozšiřované srílanskými extrémistickými buddhistickými sektami, podle jejichž informací se proslýchá, že muslimové v zemi jsou zradikalizovaní a že skupiny jednotlivých muslimů jsou financovány ze Saudské Arábie…tyto báchorky typu jedna babka povídala bývají na Srí Lance jednoduchou záminkou k “preventivním útokům” na muslimské komunity jako byl ten z roku 2013.

CNN zcela správně naznačuje, že tento dnešní masivní útok nemusí mít ani nějakou návaznost na Velikonoce, protože v květnu 2009 utichla na základě dohod několik let trvající občanská válka…takže útok měsíc před desetiletým výročím by mohli mít třeba obrazně řečeno na triku strany v tomto konfliktu vystupující. Pokud za vším stojí Tamilští tygři, pak ani zde nejde o muslimskou stopu.

Bez jasných zpráv vyšetřovatelů je hloupé a naivní hovořit o identitě atentátníků. Ta musí být zjištěna na základě jasných reálií…stejně tak facebooková veřejnost ze sociálních sítí by měla vycházet z důvěryhodných médií, protože prozatím srílanské úřady nemají ponětí kdo by za tím vším mohl být. Těch skupin ochotných zabít je mnoho, takže jakékoli závěry utvrzující tu, či onu stranu jsou hrami na debilno, protože důkazy jednoznačně neexistují.