Téměř 58 % poslanců SPD se zachovalo podobně jako lidovecký Bělobrádek. Zdrželi se ve věci odvolání Václava Klause mladšího ze školského výboru

93 poslanců souhlasilo během dnešního odpoledního hlasování s odvoláním Václava Klause mladšího ze školského výboru Sněmovny. Na jednotlivých rozhodnutích zákonodárců bylo nakrásno vidět, jak to lidé zvolení do Dolní komory Parlamentu České republiky mají s náklonností k populistickým extrémistům schopných se vyjadřovat na chlup stejně jako ovečky z Okamurova projektu nesnášenlivosti.

Pohled na výsledky hlasování není vůbec optimistickým. 21,5 procenta zákonodárců se zdrželo, zatímco 7 procent nesouhlasilo s tím, aby ultranacionalistovi a bývalému členu ODS bylo odebráno členství ve výboru zabývajícím se školstvím a vzděláváním.

Zdroj: http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?g=69534&l=cz

Mít ve vysokých politických pozicích pětinu lidí neschopných jmenovitě říct vlastní názor na ultranacionála ideově patřícího spíše do Svobody a přímé demokracie Tomia Okamury rozhodně není žádné vítězství. Pokud nahlédnete na konkrétní hlasování u každého poslance, chtě nechtě vás musí zarazit například přístup lidovce Pavla Bělobrádka, který se jako jediný zástupce KDU-ČSL zdržel.


Zdroj: http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?g=69534&l=cz

Svým jednáním neřekl, že souhlasí, dokonce že ani nesouhlasí s tím, aby osoba s nechutnými příměry o židovských transportech zůstávala ve školském výboru. Možná z vedení partaje odcházející bývalý veterinář známý příměrem, že psi chcípají patří k těm málo mluvkům ‘”básnícím” o odborných kvalitách Václava Klause mladšího…kdo ví…

Miroslav Grebeníček u komunistů byl jediným, kdo se výslovně postavil proti odvolání syna bývalého prezidenta ze sněmovního výboru. Jiří Dolejš, Miroslav Černý, Vojtěch Filip s Leo Luzarem se rozhodli pro odchod Klause mladšího ze školského výboru, aby se následně šestice členů partaje z ulice Politických vězňů zachovala podobně jako Bělobrádek.

Zajímavý a svým způsobem tragikomický pohled je do řad SPD, kde pouze dvě duše “držely basu” s Václavem Klausem mladším, i když mluvka ze Sněmovny veřejně vyjadřující náklonnost k SPD častokrát hlasuje tak, jako espéďáčtí kolegové. S odchodem Klause souhlasila jako jediná Monika Jarošová, zatímco samotný Okamura s dalšími deseti lidmi sáhnul po zdržení se. Fiala s Kobzou, Levovou, Dvořákem i Kohoutkem se k hlasování ani nepřihlásili.


Zdroj: http://www.psp.cz/sqw/hlasy.sqw?g=69534&l=cz

To je zajímavá informace. Že by v tomto případě zapracovala obava z konkurence, když Václav Klaus mladší nedávno v médiích oznámil, že založí vlastní politickou stranu? Možné to je…a také může dojít třeba k tomu, že se poslankyně za ODS Zuzana Majerová Zahradníková přidá do budoucí Klausovy partaje, protože jako jediná hlasovala proti vyloučení fobika z výboru, což následně také o několik hodin zakončila mediálním oznámení na TV Nova o rozhodnutí odejít z poslaneckého klubu modrého ptáčka.

Politika má mnoho zákoutí. Ale není jisté, zda fanouškům, členům i čekatelům na členství v rudohnědé SPD nebude vadit přístup espéďáckých zákonodárců k odvolání Václava Klause mladšího, jehož mnoho čecháčků xenofobních, rasistických a nedemokratických názorů doslova miluje.