Prokremelské zdroje upozorňují na ženu těžce zraněnou policisty během demo žlutých vest. Nejspíš jde o další dezinformace

Tématika žlutých vest ze sladké Francie bývá velmi oblíbenou mezi internetovými hejtry napodobujícími neofašisty ve všech možných variantách, zabarveních a názorových proudech.

Radikálové se žlutou na zádech vedou pouliční válku s policií, podporují tím nenávistný postoj k mužům a ženám pořádku obyčejně prezentovaný hláškou “All Cops Are Bastards”, zatímco v blízkosti cupitá prokremelská nenávist k prozápadním vůdcům a mezinárodním organizacím jako je Macron, Merkelová nebo radikály nenáviděná Evropská unie.

Události ve Francii jsou skvělou příležitostí k nejrůznějším dezinformacím, kdy se v grafickém programu upraví fotky, aby následně přímo v ulicích byli k zastižení lidé blízcí Rusku…v médiích se objevují podezření z ruského vlivu na dění kolem žlutých vest…

Domácí ultranacionalisté požadují peníze na cestu rádoby zaměstnanců internetové telky, u níž jsou pochybnosti nad financováním veškeré činnosti, když takový Žarko Jovanovič – předseda a zakladatel prokremelského a dezinformačního projektu “Hej, občané!” odjíždí s dalšími přáteli do Francie, aby si zahrál na přímáky rovnou ze Země galského kohouta.

Radikálové sní, rádi by místo padesátky, třicítky účastníků na svých demonstracích měli tolik lidí jako je tomu ve Francii, zatímco je víra ve žluté vesty posilována dezinformacemi vytvářejícími zrůdy z policistů ochotných postavit se demonstrantům, když jedna skupinka demonstrujících rabuje výlohy obchodů, na dlaždicích se leskne jeden střep za druhým a vzduchem zasmrádá dým ze zapáleného auta…

K ukočírování demonstrantů mnohdy utržených z řetězu použila francouzská vláda kromě policie také vojáky. Novinky.cz vydávají článek s ikonickou fotkou, na které leží na zemí postarší žena s duhovou vlajkou opodál,

aby si následně internetoví hejtři vsadili do příběhu evokující fotografie vlastní představy o tom, co se onehdá na ulici stalo. Radikálové hovoří v internetových příspěvcích o “statečných policistech” schopných postavit se staré ženě, aby k internetovému vypravěčskému umění posilujícímu nenávist vůči Macronovi a policistům obecně přicupital obrázek s krví na silnici, rukou držící bradu na zemi ležící ženy a zprávičkou, že ženu krvácející s duhou u těla zabili policisté během potlačování demonstrace.

Jiný facebookový příspěvek používá fotografii z demonstrace k dalším tvrzením plných výmyslů, podle kterých policisté ženu zastřelili, protože jsou podle autora příspěvku horší, než profesní kolegové z Venezuely a Číny…obvinit Macrona z vraždy je pokaždé cool…

Fotografická momentka je mezi čecháčky tuze oblíbená. Sdílí a sdílí, aniž by věděli kde je pravda… obrázek na sociálních sítích tolikrát rozšiřovaný spatřilů světlo světa na messengeru Telegram prostřednictvím prokremelsky vystupujícího účtu místní skupinky “Карточный домик: Европа”, ve které naleznete na 5 638 členů. K fotce je azbukou doplněno: “71letá žena byla vážně zraněna při útoku policie na demonstraci “žlutých vest” v Nice

Jaká to náhoda, že takovouto fotku zveřejňuje prokremelský účet populárního kecacího prográmku…proč s fotkou nepřišli ostatní novináři?

Z původního zabití zvěstovaného v nespočetných facebookových příspěvcích je ze zdrojového obrázku najednou zprávička o vážném zranění, o kterém se nikde žádná mainstreamová média nezmiňují. Žena z fotografie možná upadla, ale příběh okolo a stejně tak zvěsti o vážném zranění mohou být obyčejnou dezinformací…kdekdo v příspěvcích ke zmiňované fotce dodává svou verzi a rozšiřuje tím to, co už dávno existuje. Na Novinkách.cz krev na zemi není, zatímco na hromadně sdílené fotce krev je…to je opravdu zajímavé…fotografie z Telegramu s krví na zemi se objevuje na všech možných azbukou psaných webech.

Některé z nich odkazují na v článku zmiňovaný messenger…prozatím hojně rozšiřovaná fotečka ze sociálních sítí vypadá jako další dezinformační mašírka něčeho, co se ve skutečnosti událo trošku jinak. Světlo k příběhu nedodává ani údajný desetivteřinový videozáznam zveřejněný na telegramové skupině ” “Карточный домик: Европа”

Žena s duhovou vlajkou na záznamu padá při příchodu policistů a útěku některých demonstrantů, zatímco není jisté, zda postarší osoba nezakopla o své nohy, nebo nebyla strčena nechtěně některým z demonstrantů…to na videu není zcela viditelné. Každopádně, krev zde vidět není, což by se vzhledem k povaze kvality videa dalo dejme tomu očekávat.

Ale ruku na srdce, dovedete si představit, že by přítomní novináři krvácející demonstrantku nevyfotografovali a že by se tato žena neobjevila v některém z článků? Příspěvek s ženou ležící na zemi a krvácející z obličeje kdáká jako kachna, chová se jako kachna, takže možná bude také tou kachnou vykreslující z pádu něco, co se nejspíš nestalo.

I kdyby záležitost s krví byla pravdivou, tvrzení o napadení policisty jsou jen kecy v kleci, kdy policisté mohli podávat první pomoc zraněné ženě, která si zranění, třeba kousnutí do jazyka mohla způsobit sama zakopnutím. Ale to v azbuce psané zdroje na internetu nezmiňují. Možná účelově, aby přidržovali při životě mýtus sesílaný z telegramové skupinky, kde poslední zprávička hovoří o prezidentských volbách na Slovensku.

Doplnění k článku:

Francouzský deník Le Figaro k celé události s postarší ženou přináší nové informace. Demonstranti demonstrovali na nedovoleném místě. Žena s duhofou vlajkou údajně patří k extrémně levicové organizaci ATTAC. Odmítla opustit náměstí, na kterém se demonstranti shromáždili, a tak policie začala dav vytlačovat, díky čemuž někteří před policií prchající účastníci demonstrace zakopli a upadli na zem. Kdyby uposlechli příkazů policie, nikdo nikam nemusel padat a tím pádem se zraňovat.

Na záběrech je mimo jiné vidět, že policisté ženě poskytovali první pomoc. Příkaz k prošetření jednotlivých zákroků policistů vydal místní státní zástupce a rodinní příslušníci zraněné podají nejspíš žalobu na policisty…žena se nyní nachází v nemocnici v péči lékařů s údajně několika zlomeninami lebky a hematomy, které si mohla radikální a policii neposlouchající žena klidně přivodit sama pádem….příčina zranění nebyla doposud přesvědčivě prokázána a jak již bylo vše řečeno, záležitostí se zabývají orgány činné v trestním řízení.