Pravda na hlavni střelné zbraně nevítězí. Zvítězila snad v případě 93 postřelených, nebo zastřelených dětí?

Vyrytý nápis na zbrani darované Andrejem Babišem Donaldu Trumpovi ,”Pravda vítězí”, je naprosto nechutný, odporný a cynický už vzhledem k událostem, kterými si americká společnost musela za minulé měsíce, roky projít.

Zdroj: https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/andrej-babis-donald-trump-dar-strelna-zbran-pistole-pravda-vitezi-masaryk_1903071915_ado

Zbraň, ať už se jedná o jakékoli provedení, není a nikdy nemůže být nástrojem “vítězství” pravdy. Bývá prostředkem k zabíjení, nebo přinejmenším k ublížení na zdraví. Zbraň použijete k útoku, k obraně a pokud vystřelíte, trefíte se, vždy vyhrocená situace skončí fatálním výsledkem, kdy na zemi teče krev a případem se v civilizovaných zemích zabývají policisté, soudy…

Pravda ztrácí na hodnotě, obsahu, pokud se ji rozhodnete obhajovat se zbraní v ruce, protože ve stejný okamžik jedna jediná pravda mizí za náhražkou účelového výkladu vítězství silnějšího a nikoli toho, kdo ve skutečnosti nějakou pravdu měl. S hlavní u spánku o pravdě přemýšlíte jinak a jste ochotni přiznat pravdomluvnost i notorickému lháři, pokud to pomůže a kulka zůstane v hlavni a nikoli v těle namířeného cíle.

Co si asi pomyslí průměrný Američan při zahlédnutí zbraně jako dárku od nějakého předsedy vlády ze střední Evropy? Kdo z dotyčných měl pravdu v těch tisícovkách případů zabití, zavraždění střelnou zbraní ve Spojených státech amerických? Statistiky “Gun Violence Archiv” skutečně nabízejí smutnou realitu ukrytou za násilí se střelnou zbraní, kterou teoreticky může být i CZ 75.

Do 7. Března 2019 se pouze za tento kalendářní rok a jeho ani ne tři měsíce trvání ve Spojených státech amerických odehrálo na 8 939 incidentů se střelnou zbraní majících na svědomí 2 452 mrtvých a 4 187 zraněných.

Postřeleno, nebo dokonce zastřeleno bylo jen v tomto kalendářním roce 2019 k 7. březnu na 93 dětí ve věku od o do 11 let věku…je možné i v tomto případě hovořit o nějakém vítězství pravdy nalézajícím se na kvéru z Uherského Hradiště darovanému americkému prezidentu? Čím si děti zasloužily smrt? Byla pravda ukryta snad v nějakém motivu útočníka?

Možná by někdo přimhouřil oči u případů obranného použití střelné zbraně, kdy za pravdu a její vítězství může kdekdo pokládat ubránění se agresorovi. Ale podle statistik obranným způsobem byla střelná zbraň ve Spojených státech amerických použita v tomto roce pouze ve 221 případech. A i zde jsou pochybnosti, zda skutečně obrana s pistolí v ruce byla nevyhnutelně nutná.

Vítězí snad pravda v některém z 22 000 případů sebevražd, ke kterým v USA dochází…některé z nich byly proveden za pomoci střelné zbraně…

K nejvíce incidentů se střelnou zbraní za rok 2019 došlo v pobřežním pásu, který Andrej Babiš navštívil a kde obdaroval šéfa Bílého domu českou pistolí. Jen za posledních 72 uplynulých hodin ve Spojených státech došlo ke 194 incidentům se střelnou zbraní.

I v tom vězí kontroverze, jaké se předseda Vlády České republiky svým darem dopustil, přestože samotný Donald Trump miluje westernovky a příběhy o Divokém západě. Česká republika je demokracií a například dary vysoce postaveným politikům by neměla nepřímo omlouvat násilí, ať už vychází třeba z hlavně přitisknuté ke spánku.

Zbraň není kamarád, měla by být použita v těch nejkrajnějších případech obrany, když už není vyhnutí a tím méně by zbraň měla zůstat jakýmsi “vzkazníkem” o tom, že “pravda vítězí”, nehledě na to, že Babiš, se Zemanem i dalšími představiteli vlády mívají k pravdě daleko.