Okamura se opět zachoval jako odporná hyena. Zneužil nemohoucí oběť pobodání k propagaci politiky nenávisti

Pouze největší lůzr a ten, kdo nemá ve svém politickém programu veřejnosti co nabídnout použije oběť násilného trestného činu k politické propagaci.

Tomio Okamura s úspěšností sobě vlastní ukazuje, že neexistuje dno, kterého by se štítil dotknout. Volby do Evropského parlamentu se blíží, naděje strmě klesají a politická situace uvnitř Svobody a přímé demokracie připomíná úsvitářské časy, a tak na pořad dnů přichází obyčejný hyenismus, kdy se k fotce napadeného dodá omáčka dojmů, zkreslení, polopravd a nahnědlé demagogie v naději, že snad tímto v reklamním brejku osloví na citech co nejšiřší publikum.

Screenshot Okamurova příspěvku zvětšíte kliknutím

Když jde do tuhého, továrník nahnědlých a značně zasmrádlých vod se nezastaví nad ničím a klidně znásilní vážný případ, ve kterém útočník Eryilmaz Bülent prchá, i když byl na něj vypsaný mezinárodní zatykač.

Jak by asi bylo samotnému Tomio Okamurovi, kdyby někdo podobný využil paralýzu vyvolanou lymskou boreliozou, se kterou se po revoluci v Československu při návštěvě lesa setkal a mladého Tomíka s jeho přítelkyní by politický obchodník se strachem vláčel po sociálních sítích s příběhem, za který by se nemusel stydět ani Blesk, nebo některý další bulvár v té naší české, moravské a slezské kotlině.

Určitě by z toho všeho nebyl nadšený, přesto totéž dělá ostatním. Především si předseda SPD dal velkou práci s tím, aby celou nešťastnou událost vyložil přesně po svém k účelu hejtění imigrantů bez rozdílu, nejlépe těch teoreticky s islámem v kolonce vyznání. Rakouský občan původem z Turecka je ve jménu zkratek označován za Turka. Je mu nasazována ohlávka islamisty, i když není ani omylem jisté, zda útočník byl vůbec muslimem a zda vyznával některou z radikálních odnoží islámu, například wahhábismus.

Ale to nevadí, diváci rudohnědých kreací jsou na ledacos zvyklí a mnoho z nich přijme Okamurovy zkratky za jedině ty správně vlastenecké, zvlášť když nenáviděná Česká televize o potyčce s osudovými následky hovoří trošku jinak, především nezaujatě bez obsahu jakékoli demagogie, kterou Okamura rozhodně nešetří.

O napadením nožem z jara 2013 a souběhu událostí na webu veřejnoprávní televize promluvil kamarád poškozeného a jeden z pobodaných:

ČT dnes celou událost popsali jeden z pobodaných a také svědek události a zároveň kamarád poškozených. Dvě skupinky mužů, které se potkaly před hotelem Dukla, se začaly pošťuchovat. Hádka vyvrcholila tím, že Bülent vytáhl na osmadvacetiletého Marka Petružálka nůž a podřízl mu hrdlo. Silně krvácejícího muže zachránil jen včasný příjezd záchranářů.

Sanitku tehdy zavolal třetí z kamarádů – Jiří Golda. Ten jako jediný vyvázl z rvačky bez zranění. “Chytl jsem Marka s probodnutým hrtanem a mezitím můj kamarád Tului, Mongolec, na Bülenta skočil, aby nás nechal být,” popsal Golda. Tului Tseyenjamaa zachránil kamarádovi život, sám ale dostal šest ran do hrudníku a beder. Ze svých zranění se léčil měsíc, incident mu připomíná několik velkých jizev. “Tady mám jednu přes břicho a tady mám od lopatky až k žebru další velkou jizvu,” ukazoval pobodaný Tului Tseyenjamaa.

Napadený Marek sice přežil, ztratil ale tři litry krve. “Můj bratr je na tom opravdu špatně. Nekomunikuje, potřebuje neustálou lékařskou péči. Pomalu se to lepší, už začíná hýbat rukama,” popsal stav pobodaného Marka jeho bratr Jiří Petružálek.


Rakušan tureckého původu Eryilmaz Bülent je podle médií stále na útěku, i když byl na tohoto muže vydán evropský zatykač a soud ho odsoudil v nepřítomnosti na 17 a půl roku odnětí svobody.

Kdyby nebylo Mongola žijícího a pracujícího v České republice, možná by Okamurou vzpomínaný Marek Petružálek ani nepřežil, protože Rakušan původem z Turecka by možná s útočením nepřestal a z jedné život ohrožující rány mohlo být ran ještě víc. Čin Tului Tseyenjamaa byl hrdinský, na což Okamura na svém facebookovém profilu zapomíná, když hned po prvním odstavci xenofobně píše: “Je to pořád ta stejná písnička. Imigranti přepadávají, vraždí, znásilňují ženy a okrádají lidi. Sluníčkáři pak tvrdí, že u nás žádní imigranti nejsou…

Zdroj: https://www.facebook.com/tomio.cz/posts/2449161425094658?tn=K-R

Nenávist se vůči migrantům, cizincům vyvolává za pomocí zkratek, hyenismu a znásilnění ojedinělých krvavých příběhů velmi snadno. Migranti prý kradou, přepadávají, znásilňují….a to proboha kde? V nějakých Okamurových perverzních snech, nebo snad hollywoodských trhácích nejrůznějších apokalyptických katastrof, kdy se zemské jádro přestane točit a ultranacionalisté dostanou typický záchvat podivné horečky projevující se například popíráním holokaustu?

Trestná činnost cizinců podle statistik Generálního ředitelství vězeňské služby ČR není velká, z dlouhodobého hlediska výrazně vůbec nestoupá a s trestnou činností občanů České republiky se nedá vůbec porovnávat. K 25. únoru 2019 je v Česku vězněno jen 1 799 cizinců, 544 je jich obviněných a 1 255 celkem odsouzených.

Zdroj: Statistická ročenka Vězeňské služby ČR za rok 2017 – strana 116 – https://www.vscr.cz/wp-content/uploads/2018/10/Statistická-ročenka-2017.pdf

Zdroj: Statistická ročenka Vězeňské služby ČR za rok 2017 – strana 119 –
https://www.vscr.cz/wp-content/uploads/2018/10/Statistická-ročenka-2017.pdf

V jednotlivých tabulkách Vězeňské služby ČR je nakrásno vidět, že skutečně počty cizinců vězněných v ročních úhrnech v poměru s vězněnými Čechy jsou doslova minimální. No a pokud je řeč o konkrétních národnostech cizinců odsouzených obviněný a tedy vězněných, statistický výkaz Vězeňské služby ČR za leden 2019 hovoří jasně: tabulkám “kralují” Slováci, Poláci, Ukrajinci, Vietnamci…

A jak je to s konkrétní kriminalitou cizinců v Česku? Ze slov Tomia Okamury to vypadá, jako kdyby cizinci v České republice kradli, vraždil.,i, zabíjeli a znásilňovali o sto šest. Ale to není pravda. Pro příště by si předseda krajně pravicové strany Svoboda a přímá demokracie měl zjistit fakta, než začne perlit. Třeba takové statistiky Českého statistického úřadu nejsou k zahození.

Za vraždu bylo odsouzeno v roce 2017 20 cizinců a 59 Čechů. Z loupeže bylo odsouzeno 93 cizinců, zatímco na straně Čechů za tento trestný čin bylo soudem potrestáno rovných 703. Za vydírání “flastr sklidilo” 62 cizinců a 605 Čechů. V kolonce znásilnění najdete u cizinců číslo 39 a u “našinců” 167.

Dokonce mezi Čechy bylo 9 lidí odsouzeno za soulož mezi příbuznými, cizince odsouzené za tento trestný čin za rok 2017 v řádcích nenajdete. Za pohlavní zneužití bylo odsouzeno 6 cizinců, v pomyslné skupině “domácích” najdete 328 takových rozsudků. Dokonce i u trestného činu dětská pornografie vedou čeští odsouzení v počtu 106 případů, kdymezi cizinci existuje pouze jeden jediný případ.

Kdyby skutečně platilo to, co říká Okamura o vysoké trestné činnosti cizinců, statistiky by vypadaly úplně jinak. Ze zhruba něco víc, než půl milionu lidí se do vězení dostane jen nepatrné množství z nich. Slovy procent to není ani 0,4 % všech cizinců. Cizinci, dokonce ani ti přicházející nelegální migranti v Česku nekradou, nevraždí a neznásilňují, jak předseda SPD říká ve svém facebookovém příspěvku.

v České republice k 31. prosinci 2018 žilo 566 931 cizinců, což představuje 8procentní nárůst ve srovnání s rokem 2017. V roce 2018 požádalo o mezinárodní ochranu celkem 1 702 cizinců (v roce 2017 to bylo 1 451 cizinců). Při nelegální tranzitní migraci na území ČR bylo zadrženo 191 osob. Pro porovnání, v roce 2017 bylo zadrženo celkem 172 osob, v roce 2016 pak 511 osob. Tedy jinými slovy, počet nelegálně přicházejících klesá.

Irák, Sýrie vyspělými jsou. Afghanistán se potýká s problémy a není pravdou, že by nikdo migranty nekontroloval. Okamura opět lže, mlží a vyvolává strach tentokrát skrze znojemský případ, který už sám o sobě vyvolal velké napětí eskalující v xenofobní šílenství, kdy vznikaly v rámci generalizací petice proti Turkům, kteří do Znojma jezdili z Rakouska za levnější zábavou. Kdyby už tenkrát Okamura vlastnil svůj stánek se zlem, určitě by si rád zatancoval na posteli nemohoucího Marka Petružálka, udělal by několik selfíček, vytvořil by mnoho nenávistných příspěvků využívajících jednu smutnou a nešťastnou událost ke své politické potřebě…

V roce 2019 si předseda SPD musí vystačit s “ukořistěným” obrázkem z Info.cz, které o případu 10. dubna 2017 informovalo.

S blížícími se volbami a nestálostí v Okamurově politické straně se nejspíš dočkáme na sociálních sítích mnoha podobných nesmyslů neštítících se ve jménu demagogie prakticky ničeho. Třeba i účelových výkladů o tom, či onom kriminálním případu, pokud to bude ideově příhodné. Populisté, štváči a neschopné dušičky ignorují realitu, a tak klidně papouškují prokremelské větičky o vysoké kriminalitě cizinců, protože takové lži plují z Aeronetu, Parlamentních listů, nebo Sputniku a předseda SPD nechce zůstat pozadu už i kvůli ideovému spojenectví s Le Penovou, Orbánem a Salvinim.