Někteří islamofobové chválí teroristický útok na Novém Zélandu. Ani je nenapadne, že se chovají podobně jako fanatici z Al-Káidy

Krajně pravicová scéna je tragikomickou připomínkou neexistujícího vlastenectví, kdy se předmětem slovních, ale také fyzických útoků stávají představitelé minorit, například Romové, muslimové, nebo uprchlíci, i když samotní představitelé kultu nevlastenectví ve svém vlastním rodokmenu nemají stoprocentně český původ, o kterém tak často a tak moc rádi na sociálních sítích a nejrůznějších demonstracích filosofují.

Hejtři mají problémy se sebou samými, a tak si naivně myslí, že ti napadávaní v nejrůznějších diskusích mohou být obětními beránky jejich vlastní nedokonalosti.

Když někdo v zahraničí spáchá teroristický útok vůči muslimům, zahájí účastníci protimuslimských a protihomosexuálně laděných demonstrací ve světě virtuálna akce nejrůznějších omluv, proč fanatik z řady majoritářů zaútočil a většinou pointou takových písánek bývá závěr, že si za to ti muslimové, homosexuálové, nebo představitelé minorit mohou sami.

Tak například včera na dalekém Novém Zélandu skupinka několika krajně pravicových radikálů zaútočila se střelnými zbraněmi na dvě mešity ve městě Christchurch. Řádění extrémistů nepřežilo 40 lidí.

Mezi oběťmi teroristů byli většinou přistěhovalci a cizinci. Extrémisté opásaní výbušninami a vyzbrojeni mnoha střelnými zbraněmi udělali to, o čem sní valná část islamofobní scény, například i tady v Česku.

Zavraždili ideové nepřátele, i když například jeden z účastníků vražedného řádění byl australským potomkem skotských, irských a anglických přistěhovalců. Bez ohledu na své rodinné kořeny nehnul brvou, sepsal manifest, zveřejnil ho na Twitteru a potom se v organizované skupině dal do postřílení nevinných v mešitě.

Jeden z útočníků si celou záležitost zaznamenával na kameru a online vraždění vysílal na sociálních sítích. Toto video sice zcela správně bylo smazáno, ale určitě jej čeští neonacisté, islamofobové a příznivci rudohnědé politiky mile rádi nasdílí v některých skupinách, na svých virtuálních zdech…u některých bude určitě oblíbená hláška z manifestu: ”
je nutné tvrdě potírat imigraci a deportovat vetřelce, kteří už na naší půdě žijí “, protože totéž si myslí nejradikálnější extrémisté prokremelského a čecháčkovsky fašistického střihu.

Miroslav Sládek neváhá a sedm minut před desátou večerní vydává ihned pro vybrané přátele své vlastní vyjádření, ve kterém de facto souhlasí s tím, co se na Novém Zélandu stalo.

Pro hvězdičku nahnědlých dob devadesátých let minulého století jsou postřelení a zavraždění “agresivní, nepřizpůsobivou, parazitickou tlupou vůči které “napadená civilizace” má právo bránit se všemi dostupnými prostředky.

Zdá se, že doktor Sládek zapomněl na to, že schvalovat teroristický čin je také trestným činem. Dostává ohlas od svých virtuálních oveček, zatímco někteří odpovídají: “Proč se máme v jejich zemích obávat co nás potká, když nebudem dodržovat jejich zvyky ať se strachují taky. Oko za oko, zub za zub“, nebo ” To se dalo čekat jen oni to nečekali mysleli si že si to Evropani nechají líbit do nekonečna“.

Tak to je vlastenectví jako prase. Bohužel nejsou jedinými, kdo na Facebooku přemýšlí podobným způsobem.

Extrémisté sepisující své frustrace na sociálních sítích jsou schopni pro omluvu vražd ideových odpůrců klidně splést dohromady cokoli: Benešovy dekrety, odsun sudetských Němců, jak vychází z této veřejně přístupné debaty pod jiným facebookovým příspěvkem:

Zdroj: Facebook

Až si člověk chtě nechtě říká, že není příliš mnoho rozdílů mezi fanatickými islamisty nemajícími s islámem nic společného a internetovými pseudovlastenci nemajícími pro změnu nic společného nejen s křesťanstvím, ale také skutečným vlastenectvím. Je to jako přes kopírák. Sládek, nebo jiný ultranacionál…ve všech těchto příspěvcích se objevuje hloupá schopnost generalizovat, předpokládat neexistující a zároveň v písmenkách bezduchých vět vyskakuje na čtenáře souhlasné stanovisko s právem na mstu vycházející z předsudků a nenávistí…

Někteří jdou ještě dál a považují teroristický čin xenofobních fanatiků za správný krok, když politici ignorují a neřeší….tady zase nahnědlá dušička neví, že na Novém Zélandu žije z celkového počtu Novozélanďanů jen jedno procento muslimů. Tito lidé žijí s ostatními v míru, poklidu a toleranci…inu, když chcete omluvit neomluvitelné, potom je na blízku otřepané klišé o zlořádné vládě a bezradných vcoličích beroucích do rukou spravedlnost…

Je to hnus, co se po teroristických útocích na druhém konci světa uprostřed Evropy v diskusích, příspěvcích a komentářích objevuje. Dušičky jinak odsuzující terorismus náboženských fanatiků z tzv. Islámského státu nyní souhlasí s na chlup podobným zločinem.

Někteří rádoby vlastenci dokonce pokládají video střelce živě vysílané na sociálních sítích z útoku v mešitě za “pastvu pro oči”. Jak ohavné povahy člověk musí být, aby dokázal něco takového napsat? Sledovat vraždy, krev, chaos, smrt a ještě se u toho bavit jako kdyby šlo o nějakou počítačovou hru…to může udělat opravdu jen lidská bestie s narušenou osobností.

Je to smutné, ale i takto narušení jedinci se pohybují mezi námi všemi…rozněžní se nad fotkou štěňátka, odsoudí týrání zvířat, vyzývají k násilí vůči muslimům, Romům a homosexuálům, aby se následně pobavili nad krvavou podívanou, nad kterou se normálnímu člověku zvedne žaludek odporem.

S pravopisnou chybou v textu xenofobové předpokládají, že teroristům ruply nervy a tím je také omlouvají, aby si jiní při pohledu na zpravodajské informace usmysleli, že “Takto už to začalo, svatá válka je tady”

Také jste v diskusích snad milionkrát spatřili tu trapnou debatu, ve které islamofobní stvoření argumentují tím, že v muslimských zemích nejsou kostely? Samozřejmě, že v muslimských státech kostely jsou, ale to radikály nezajímá. Ve své představě si fobici myslí, že v nich zkrátka kostely nemohou být a rozčilují se, že tomu tak není, protože podle nich muslimové nejsou tolerantními, až stejně v debatách například o teroristickém útoku na Novém Zélandu jen tak mimo věty sdělí, že mešity nemají v křesťanských státech co pohledávat, to jim nevadí, i když se chovají přesně tak, jak ve svých příspěvcích muslimy předpojatě a nepravdivě obviňují.

Však ona se v těch radikálních schvalováních teroristického útoku najde chvilka pro slovíčkaření o “vraždách bílých”, docházení trpělivosti a vzetí zákona do svých rukou….někteří extrémisté z virtuality Facebooku dokonce chtějí, aby podobných masových vrahů bylo více a do tmy nul a jedniček vykřikují svá přání, aby střelec a útočník nebyl za svůj čin kriminalizován.

Úsměvné jsou počty ultranacionálů….pro podepření svých nenávistných postojů klidně poslouží půl miliarda Evropanů, jako kdyby tito lidé smýšleli podobně nesnášenlivě jako Petr z Facebooku. Na mizerném počtu členů jednotlivých demonstrací islamofobní povahy je nakrásno viditelné, že antisemitismus napodobující chování nemá na veřejnosti žádnou podporu. Podobné entity podporovaly Breivika, omlouvaly jeho vraždění norských mladých sociálních demokratů, zatímco dnes obdivují teroristu – Australana sepisujícího manifest na sociálních sítích.

Tak nějak to vypadá, když čecháčkovští ultranacionálové jdoucí mnohdy na ruku choutkám Kremlu dají najevo své vnitřní rozpoložení. Je to nechutné, odporné, smrduté a samozřejmě zavrženíhodné. Ale takoví fanatici už bývají.