Na demonstraci prokremelského xenofoba Černohorského se objevil rasismus, ale také přání na popravu Merkelové, Macrona i vyhrůžky násilí vůči ČT

Tak nějak to vypadá, když se ultranacionalisté, rasisté a nejrůznější xenofobové rozhodnou hrát na francouzské vesty. Oblečou si je na sebe a při tom všem v počtu ani ne padesáti kousků začnou hovořit jako zatracenci dávných časů nestydící se přiznat nenávist vůči Romům se stylem “všichni takoví cikáni nejsou, ale většina ano, takže je normální být rasistou, protože je to české a vlastenecké

Kdyby na to přišlo, klidně by Jiří Černohorský mohl pokračovat tam, kde před skoro čtyřmi lety začal. Dělnická mládež vybíjející si frustrace na Romech by ho přijala okamžitě bez zaváhání. Označovat Romy, v Černohorského slovníku “cikány” nepřizpůsobivými je v těchto ideově nahnědlých kruzích sexy a populární.

Je tragikomicky úsměvné, že člověk s právní šmouhou z mládí, exekucemi na krku v časech současných i minulých označuje někoho za nepřizpůsobivého. Ukřičený tón v hlase s megafonem v ruce odhalil staré Já v dušičce bývalého tesaře souznící s politikou a myšlením Národní demokracie Adama B. Bartoše, kde není příliš složité potkat členy s neonacistickou minulostí.

Demonstrování proti České televizi, vládě , NATO i Evropské unii je příležitostí k vyvolávání nenávisti na milimetr přesné té, když předseda Národní demokracie promlouval k hloučku fanoušků s oprátkou v ruce. Černohorský by věšel Merkelovou a Macrona by popravoval na gilotině.

Když vycházíte z hoaxů, považujete konspirační teorie a dezinformační zprávy za pravdivé, potom skutečně můžete před ani ne padesátkou lidí vypouštět z úst slova odsuzující vysoce postavené politiky k trestu smrti. No co, přítomní ve žlutých vestách to ocení a facebookové osazenstvo z rudohnědých skupinek přidá lajk…snad s takovou bývalý tesař z Moravy dostane v eurovolbách víc než 33 hlasů, i když třeba těch 100 stejně stačit nebude.

Xenofobové by rádi právo rozšiřovat rasismus s nenávistí na sociálních sítích, neváhají rozdělovat společnost na “naše a ty ostatní”, a tak v odporném koloritu žvaní na pražském náměstí. Radikálové s praporem partaje soudně uznaného antisemity a kamaráda Černohorského ve skromném počtu “pochodují” Prahou, Denis Novák promlouvá o svobodě, i když samotní účastníci nechtějí nic jiného, než nesvobodu…

Svoboda skutečně není zdarma, a proto se musí ochraňovat před lidmi jako je Černohorský a jeho partička radikálů. Pochodováním jejich řady poněkud prořídly a někteří na Klárov nedorazili a přišli tím o možnost zazpívat si ve falešné tónině českou i slovenskou hymnu. Bartoš ve žluté vestě pořadatele po delší době promlouvá k přítomným, zatímco ho předtím pochválil Černohorský za to, co udělal pro českou společnost. Bývalého premiéra Sobotky je sice konec, ale “po ptákách” má také samotný Bartoš, který si musí dát pozor na pusu, aby neporušil podmínku.

Předseda Národní demokracie by rád přebral nespokojence SPD, a tak lehce vzpomíná na Okamuru, zatímco s cynismem na jazyku hovoří proti Miloši Zemanovi, který je v podání nejznámějšího antisemity v Česku prezidentem “pravdolásky a Spojených států amerických”. To je opravdu úsměvné a mnoho virtuálních kecalů z Facebooku by s kámošem psychedelického uřvance nesouhlasilo.

Je lehce úsměvné, když po Bartošovi přijde s projevem holohlavý člen pražské Dělnické mládeže Radek Mirovský, protože to ideově do sebe zapadá jako zadeček kojence do pokálené plenky.

Z papíru čte téměř nic neříkající text následovaný Černohorského projevem o “vlastizrádných kriplech” a zbytečnosti voleb, i když sám kandiduje s úsměvným cílem získat 70 000 hlasů. Pochvala komunismu zazní, státní dluh zůstává mementem, aniž by se organizátor přítomným doznal, zda platí závazky v exekucích a zda kandiduje hlavně kvůli vysokému platu europoslance…

Trapný radikál z internetu a nejrůznějších videí z auta si před budovou České televize zakřičí, postěžuje si, že v ČT nechválí Putinův režim, aby následně lidé začali skandovat “hanba ČT”. Ke slovu se dostanou i obstarožní sládkovci, kteří by rádi nocovali před budovou veřejnoprávní telky, pokud by jich bylo dvakrát, třikrát tolik víc., než tomu bylo dnes.

To by se určitě pohrobkům minulosti líbilo. A ještě mnohem krásnější by bylo, kdyby všechno “zrádná” ČT natáčela, aby se sládkovci na veřejnosti po miliardě let ukázali jako odhodlaní vlastenci, za kterými stojí několik desítek nadšenců a ne jen poloprázdná náměstí, kde Sládek hovoří pro pobavení mravenců a holubů v okolí.

Veřejnoprávní televize nehraje Ortela, nenajdete v ní populismus, hoaxy, dezinformace a další prokremelské zprávičky, a tak Černohorský s dalšími pláčou před budovou veřejnoprávního média, že tohle všechno na Jedničce, Dvojce, Déčku a dalších kanálech televizního vysílání nenajdou. Jiří Čenohorský vyhrožuje České televizi násilím, zatímco na celé akci nechybí v pozadí postávající Dominik Bastl nechybějící snad na žádné akci prokremelských ultranacionalistů. “Spojka” mezi krajní pravicí a spolkaři zapsaného spolku rádoby čechoslovakistů je k nepřehlédnutí.

Naivita o statisících ochotných jít vykřičet rasistovy, putinofilovy a xenofobovy pravdy je skutečně tragikomicky úsměvná. Přítomná opravdu vůbec ne stovka přítomných chce zabránit vysílání pravdy, a tak konec zimy a začátek jara zůstává pošpiněn aktivitami ideově omezených lidí velmi často se na veřejnosti vyjadřujících stylem “nejsem rasista, xenofob, ale…” Jednotliví účastníci, lidé s mikrofonem, megafonem v ruce ukázali, kde se nachází ona pověstná rudohnědá skupinka frustrovaných lidí projevujících se podobně jako stádo radikálů chvilkami si pohrávající za pomoci slov na zombie devadesátek minulého století, čemuž by odpovídalo složení hostů jako je extrémista z Dělnické mládeže, nebo sládkovci.

Sečteno a podtrženo, extrémisté z dneška rozhodně nepatří do společnosti, natož do veřejnoprávní televize, protože Česko a český národ má navíc, než na rudohnědé hry jdoucí naproti Kremlu.