Monika Jarošová: slibovala rozšiřování dezinformačních letáčků, aby posléze “pohrozila” pedofily v případě uznání stejnopohlavních manželství

Poslankyně Monika Jarošová z Okamurovy Svobody a přímé demokracie není ničím jiným, než typickým příkladem člověka, který by za žádných okolností neměl sedět v lavicích Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, protože politik ochotný na sociálních sítích rozšiřovat a sdílet nejrůznější hoaxy, konspirace i projevy nenávisti nepatří na místa, kde vznikají zákony s pravidly pro fungování české společnosti 21. století.

Nejprve zmiňovaná zákonodárkyně rozšíří na lavicích ve Sněmovně letáčky prokremelského ultranacionalisty se styky s Alternativou pro Německo, aniž by se zastyděla nad zneužitím plačícího dítěte na kousku papíru plném hoaxů, polopravd, konspirací a nesmyslů namířených vůči Istanbulské úmluvě,

O několik dnů později

aby následně o několik dnů později veřejnosti ukázala v den, kdy se projednávají poslanecké iniciativy na zavedení manželství také pro stejnopohlavní páry další osobitý rejstřík nenávisti projevující se nejen nepochopením situace, ale také útokem na gay a lesbickou komunitu v Česku.

Monika Jarošová si myslí, že 26. března 2019 probíhá ve Sněmovně “legální boj proti rodině”…tedy toho, co si členka SPD z Ústeckého kraje myslí, že je rodinou. Stejnopohlavní milenecké páry žijící v jedné domácnosti nemohou zplodit děti, a tak nemohou být podle názorů blondýny z poslanecké sedačky číslo 111 pokládány na stejnou úroveň jako svazky muže a ženy

Citace z projevu Moniky Jarošové v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky ze dne 26.3.2019

…a co takhle hetero bezdětná manželství, kde muž, žena, nebo dokonce oba dva nemohou mít ze zdravotních důvodů děti? Jsou taková manželství méněcennými? A jsou tedy méněcenné rodiny s adoptovanými dětmi, když syna, dceru pečující osoba neporodila?

Představy radikálů o tradiční rodině bývají mírně řečeno tragikomické a neodpovídají hodnotám 21. století. Najdete v nich sexismus projevující se přesně určenými rolemi, podle kterých žena musí vařit, starat se o děti a souložit s manželem, zatímco mužský společník ve vztahu představuje pána domácnosti, tvrdě pracujícího a do ženských prací se nevtírajícího jedince. Když ultranacionalisté hovoří o tradiční rodině, většinou mívají na mysli tento kýč zpátečnické zaprděnosti.

Manželství muže a ženy není automaticky zárukou pro vštěpování jakýchkoli hodnot. Když táta přichází z práce, doma sedne do křesla, otevře lahváč, seřve a zmlátí děti, určitě takový muž nepředstavuje žádný zdárný příklad mužovy role v manželství.

Manželství opravdu není určené jen pro muže a ženy…stejně tak příměry s pedofily a zoofily a tím pádem přirovnání LGBTQ komunity k těmto sexuálně orientovaným lidem je mimo mísu a zároveň jsou taková tvrzení důkazem toho, že před eurovolbami blondýna z Tomiovy tenčící se stáje nevlastenců problematice nerozumí a raději místo toho všeho straší nejen ostatní poslance, ale také diváky sledující jednání Sněmovny.


Citace z projevu Moniky Jarošové v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky ze dne 26.3.2019

Když to nejde jinak, z pomyslné ošatky se vyberou pedofilové, protože se jedná o snad nejvíce stigmatizovanou minoritu, a tak na pořad dnů přichází slovíčka o sňatcích s dětmi…jak ubohé a trapné. Pedofilové opravdu nejsou žádní automatičtí znásilňovači dětí a podsouvat veřejnosti, že povolením stejnopohlavních manželství dojde k posunutí laťky k uzavírání sňatků mezi pedofily a dětmi je čirá demagogie. Ach ano, úvahy o podaném prstu a urvané ruce jsou mezi ultranacionály velmi oblíbené…viz příklad Zdeňka Chytry, který své trapnomagické útoky na Istanbulskou úmluvu opírá mimo jiné také o tuto směšnou hypotézu.

Představitelé SPD žijí ve své vlastní realitě. K potvrzení svých teorií klidně použijí nevěrohodné zdroje jenom proto, že se jim to hodí.


Citace z projevu Moniky Jarošové v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky ze dne 26.3.2019

Nad pravdivostí primáckých průzkumů se dá jasně pochybovat. Většinou vycházejí z průzkumů SANEPu a Phoenix Research. Obě dvě nejsou odborníky považovány za kvalitní agentury. Například taková CVVM, nebo Median na konci roku 2018 v průzkumech uváděly, že dlouhodobá podpora stejnopohlavních manželství mezi veřejností představuje 60 %. Takže ano, politici by měli dbát názorů spoluobčanů, ale především těm názorům, které názory skutečně jsou. O dezinformacích by paní poslankyně Jarošová měla vědět své, když onehdá slíbila rozšiřování dezinformačních letáčků po Sněmovně, což nejspíš také udělala vzhledem k obrázkům, jaké tato žena zveřejnila na svém veřejně dostupném facebookovém účtu.

Vláda souhlasí s poslaneckým návrhem na zpřístupnění stejnopohlavních manželství, zatímco na zakotvení manželství jen pro muže a ženu do ústavy vládní kabinet vystavil nesouhlasné stanovisko. A to ultranacionalistům vadí. Od vlivu nevládek po vlivy ze zahraničí, třeba Sorose budou konspirace naplňovat na nejrůznějších místech a profilech sociálních sítí veřejný prostor.

Prozatím se paní poslankyně na svém facebookovém profilu pyšní se svým výrokem, kterým určitě xenofobům nejrůznějšího zrna udělala radost.

Populismu s jednotlivými lžemi se daří, zatímco taková SPD možná míří do svého zániku. Ať si mají xenofobové názor jakýkoli, pokrok s vítězstvím obyčejného lidství nezastaví.